www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Paweł

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez Paweł » 7 cze 2010, o 15:01

o już tydzień minęło , pora na kolejną mądrość :

-- w wyborach , najbardziej podoba mi się ... - cisza wyborcza :roll:

PS . ludzie sentencje może nie powalają , ale ja sam je wymyślam , i największa frajda jest w satysfakcji wymyślenie czegoś samemu , spróbujcie swoich sił , namawiam , fajna zabawa ...
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 11 cze 2010, o 18:52

hej . Wyczaiłem na You Tube bardzo realistyczną animację komputerową obrazującą Aortę w odcinku piersiowo-brzusznym i brzusznym , ze szczególnym uwzględnieniem odejść . Grafika jest na tyle dobrze zrobiona , że wszystkich ponad - standardowo zainteresowanych medycyną zachęcam do jej obejrzenia . LINK
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 29 lip 2010, o 15:34

:/
gabriela napisał(a):Obecnie na tętniaka w brzuchu proponują
mi stend podczas gdy chyba każdy Marfan wie, iż stendy w tętniakach
absolutnie sie nie sprawdzają.
-- ja nic o tym nie wiem , chętnie się dowiem .
gabriela napisał(a):Zdarza się, iz zaledwie po kilku
miesiącach taki stend zaczyna się przemieszczać gdyż tętniak nadal rośnie.

-- też nic o tym nie wiem , mnie nic się nigdzie nie przemieszcza i nic nie rośnie .
gabriela napisał(a):Wszyscy wiemy jakim dysponujemy sprzętem nie wspominając o doświadczeniu

-- ja nie wiem jakim sprzętem dysponujemy , a jakiego nam brakuje ale chętnie się dowiem
gabriela napisał(a):nie wspominając o doświadczeniu jakimi dysponują nasi lekarze w operacjach Marfanów.

-- również nic mi nie wiadomo o braku doświadczenia naszych lekarzy w leczeniu ZM , jak wyżej chętnie się dowiem .

Znaczy Roman podejmował decyzję dotyczące swojego zdrowia i życia w oparciu o opinie
anonimowych internautów , bez wykształcenia medycznego ???!

Niezła jazda ...
Proszę Paweł - zamieszczaj swoje wywody i komentarze - w swoim watku lub załóż nowy. Tego typu insynuacje i posługiwanie się wyrwanymi z kontekstu fragmentami wypowiedzi osoby, która właśnie odeszła - uważam najdelikatniej mówiąc za spory nietakt. Gabriela
Ostatnio edytowano 29 lip 2010, o 17:58 przez Paweł, łącznie edytowano 2 razy
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 29 lip 2010, o 18:37

Tego typu insynuacje i posługiwanie się wyrwanymi z kontekstu fragmentami wypowiedzi osoby, która właśnie odeszła - uważam najdelikatniej mówiąc za spory nietakt. Paweł .
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 29 lip 2010, o 19:24

Jezzzzzu znowu.
Paweł to, że Ci sie udało to chwała Bogu i wszyscy sie z tego cieszymy na prawdę. Ale to, że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego to juź nie dociera do Ciebie. Każdy wybiera dla siebie jak najlepszy ratunek! Przy tym jedni mają mniej lub więcej szczęścia.

A co do przesuwających się stentów - tak mnie sie jeden odczepił i latał po poszerzającej się aorcie ale pewnie to Cię nie interesuje
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 29 lip 2010, o 20:02

Montana napisał(a):Paweł to, że Ci sie udało to chwała Bogu i wszyscy sie z tego cieszymy na prawdę
-- nie mów za Wszystkich , mów za siebie , jeśli na prawdę tak sądzisz -- dziękuję . Jak "fiknę " Ty dowiesz się o tym pierwsza . to mogę obiecać .

Montana napisał(a):A co do przesuwających się stentów

Wiem Justyna pisałaś , a ja mam dobrą pamięć . Poza tym Ty nie dajesz o sobie zapomnieć :) Rozwój technologii medycznych posuwa się w tak błyskawicznym tempie , że np . technika jaką została wykonana moja operacja na dziś już jest nieaktualna . Gdzieś na You Tube widziałem endowaskularna metodę wszczepienia stent graphtów z osobnymi odnóżkami wchodzącymi w tętnice nerkowe . Jak kiedyś znajdę to wkleję . no mam,znalazłem .
Medycyna porusza się w stronę operacji wewnątrz- naczyniowych .
Stare odchodzi , nowe przychodzi , takie są ogólne tendencje .

PS . Poważnie nie zdajecie sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji podawania umierającym ludziom np. w korespondencji (przykład Gabriela-Romano )treści z materii o jakiej nie macie zielonego pojęcia , nie wspominając o byciu w tym temacie zwyczajnie na bieżąco ?!!!!! poważnie nie przyszło wam do głowy , że ci zdesperowani ludzie , mogą podejmować decyzję dotyczące ich zdrowia i życia , w oparciu o to co wam się wydaje ?!!!!
na prawdę uniesiecie taka odpowiedzialność ?!!!!!
jeśli tak to gratuluję , ale beze mnie .
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 2 sie 2010, o 13:22

Paweł napisał(a):Poważnie nie zdajecie sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji podawania umierającym ludziom np. w korespondencji (przykład Gabriela-Romano )treści z materii o jakiej nie macie zielonego pojęcia , nie wspominając o byciu w tym temacie zwyczajnie na bieżąco ?!!!!

No własnie teraz Ty zakładasz coś o czym nie masz zielonego pojęcia, skąd wiesz czy ktoś z nas nie jest w temacie na bieżąco.

Medycyna robi postępy ale czy to My musimy być królikami na których robi się doświadczenia. Ja nie koniecznie bym chciała, wolę podawać coś co jest kilkaset razy/ tysięcy sprawdzone a nie "nowości", choć ja na prawdę się ciesze ze wszystko idzie na przód i niedługo to co mnie robili będzie metodą prehistoryczną, ale dopóki metoda wewnątrz naczyniowa nie rozwinie się na tyle by być równie skuteczna będę namawiać do tradycji.
Osobiście gdybym wiedziała o możliwościach i spektakularnych udanych operacjach wewnątrznaczyniowych i tym, że są dla mnie bezpieczne poddałabym się temu bez wahania i to nie nawet ze względu na ciężkość i kaliber operacji ale z głupiej babskiej próżnosci by nie mieć tych wielkich baskudnych blizn.

Paweł napisał(a):mów za siebie , jeśli na prawdę tak sądzisz -- dziękuję . Jak "fiknę " Ty dowiesz się o tym pierwsza . to mogę obiecać

tak właśnie myślę. NIe czekam na taką wiadomość wręcz przeciwnie, dla mnie żyj jak najdłużej i ciesz się dobrym zdrowiem.
Montana
VIP

Postprzez Kevin » 2 sie 2010, o 23:00

Paweł,muszę przyznać że wygląda to imponjąco,tylko kiedy ta metoda będzie dostępna u nas.Ilu jeszcze nie doczeka nawet operacji metodą klasyczną a co dopiero taką.Zresztą na pewno nie u wszystkich taki zabieg będzie możliwy.Bo jak w przypadku każdej metody jest jakieś ,,ALE".No i niewyobrażaj sobie że jesteś pępkiem świata i wszyscy czekają na twoją śmierć,mnie naprzykład cieszy że Ci wyszło z tą operacją bo bawią mnie twoje dyskusje,które nic nie wnoszą,ale wszystkim podnoszą ciśnienie.Wprawdzie trochę byłem zaskoczony czytając
-- również nic mi nie wiadomo o braku doświadczenia naszych lekarzy w leczeniu ZM , jak wyżej chętnie się dowiem .
Bo wszyscy mieli problem ze zdiagnozowaniem choroby nie mówiąc o leczeniu.Chociaż sorry zapomniałem że w twoim przypadku diagnozy były natychmiastowe i w 100% trafne.Wszystkim marfanom życzę żeby mieli chociaż połowę twojego szczęścia FARCIARZU.A tak przy okazji WRUCIŁEM :lol:
Kevin
Profesjonalista

Postprzez Paweł » 5 sie 2010, o 21:23

mój post nie był do Was no , ale dobrze ...
Montana napisał(a):skąd wiesz czy ktoś z nas nie jest w temacie na bieżąco.
-- Wiesz ... zgadłem , ale strasznie trudne było ... :)

Montana napisał(a):Medycyna robi postępy ale czy to My musimy być królikami na których robi się doświadczenia. Ja nie koniecznie bym chciała, wolę podawać coś co jest kilkaset razy/ tysięcy sprawdzone a nie "nowości",
-- Egoistka ...

Montana napisał(a):NIe czekam na taką wiadomość wręcz przeciwnie, dla mnie żyj jak najdłużej i ciesz się dobrym zdrowiem.
-- taa ? , dziękuję .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kevin napisał(a):muszę przyznać że wygląda to imponjąco,tylko kiedy ta metoda będzie dostępna u nas.
-- nie wiem .
Kevin napisał(a):i niewyobrażaj sobie że jesteś pępkiem świata
-- nic takiego sobie nie wyobrażam .
Kevin napisał(a):które nic nie wnoszą,ale wszystkim podnoszą ciśnienie.
-- No jak nie wnoszą , jak w pierwszym zdaniu sam piszesz ,że" imponujące ", a w drugim i trzecim dalej odnosisz się do mojego postu ...
Kevin napisał(a):ale wszystkim podnoszą ciśnienie
-- Wasze posty niestety nic mi nie podnoszą , ale mam teraz na myśli koleżankę powyżej .
Kevin napisał(a):Chociaż sorry zapomniałem że w twoim przypadku diagnozy były natychmiastowe i w 100% trafne.
--może Ci pomogę , znaczy to miał być sarkazm , mówiący o tym , że uważam się za chodzącą doskonałość .
W moim przypadku diagnoza była rzeczywiście szybka (miałem umrzeć) , ale na szczęście nie była trafna (jednak będę żył )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS . Jeśli o mnie chodzi to : uwielbiam obnażać złe cechy ludzkich charakterów takie jak : zakłamanie , fałszywość , kumoterstwo , tendencyjność , ignorancję , oszustwo i zwykłą głupotę .

to na razie tyle ....
Paweł
VIP

Postprzez Kevin » 5 sie 2010, o 22:03

Paweł napisał(a):Kevin napisał/a:
i niewyobrażaj sobie że jesteś pępkiem świata

-- nic takiego sobie nie wyobrażam .
,a może troszeczkę tak.To,,imponujące"nie było do twojego postu,a do materiału do którego dałeś link.I tu masz u mnie plus za te materiały które wygrzebujesz ,mi sie trochę nie chce ,a trochę i brak czasu.
PS.Jeśli o mnie chodzi to :najbardziej obnażasz swój charakter.
Kevin
Profesjonalista

Postprzez Montana » 5 sie 2010, o 22:21

Paweł napisał(a):-- Egoistka ...

wiedziałam, że w dalszym ciągu masz do mnie słabość Pawełku ;)
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 6 sie 2010, o 11:05

Montana napisał(a):wiedziałam, że w dalszym ciągu masz do mnie słabość Pawełku ;)
-- żadna tajemnica wystarczyło spytać . na pewno czuję wspólnotę losów i walki z chorobą .
bo tak -- pochodzenie -- z tych samych stron .
przebieg choroby podobny -- zwłaszcza moment rozwarstwienia zapamiętałaś to tak ,,Mija pol roku jest luty 2002 jem kolacje, za kazdym kesem kanapki nagle czuje ogoromny rozrywajacy bol w plecach w okolicach pluc przechodzi brdzo szybko pulsujaco w dol w strone nerek." dokładnie to samo i charakterystyczny paniczny lęk o życie , przeszedłem 3 grudnia 1999 , tyle ,że tego samego dnia trafiłem karetką z pracy prosto do Anina na operację wymiany łuku . No i potem dalsze podobne wieloletnie pierepałki w leczeniu całej reszty Ao .
reasumując nie jesteś dla mnie jedna z wielu osób z ZM , spotkanych w sieci to oczywiste .
Paweł
VIP

Postprzez JanK » 6 sie 2010, o 13:05

Podobieństwo historii serc i aort bardzo bliskie między wami Montano i Pawle.
Jednak walka o jakość życia przebiegała trochę inaczej polskie realia w odniesieniu do belgijskich mogły sie wyraźnie różnić.
Zauważam wspólną żywą i dość zadziorną postawę w wielu sprawach.
Jednak wyważone zdanie w wielu tematach prezentuje Paweł.
Pomimo podobieństw warto zauważyć znaczące różnice.

Relację kardiochirurgów i torakochirurgów wskazują na potrzebę całkowitego wypełnienia wewnętrznej ściany aorty najlepiej w całym jej przebiegu - wyobraźnia podpowiada, ze powinien byc to płyn osadzający sie na ścianie aorty lub płyn wnikający w tą ścianę.
Obecnie stosowane zabiegi dotyczą miejscowego umieszczenia płaszcza wzmacniającego, którego zaczepienie może powodować uszkodzenie aorty.
Często niejednorodność tkanki łącznej (lokalne osłabienie ściany aorty) występuje jedynie w miejscu zabezpieczonym właśnie np; stentem.
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez Paweł » 6 sie 2010, o 13:22

JanK napisał(a):Jednak wyważone zdanie w wielu tematach prezentuje Paweł.

Zwracam uwagę na różnicę wieku , po 40 ma się inny ogląd sytuacji , więcej rzeczy nie wypada mówić , a tym bardziej robić . Właśnie około czterdziestki , następują ważne zmiany w psychice . Myślę , że Jak Pan to ujął "wyważone zdanie " w tym ma swoją naturalną przyczynę .
Chodzi mi o to ,że jak pamiętam co myślałem w wieku Justyny -- to ona i tak przy mnie jest bardziej wyważona , zawsze czytając jej posty brałem na to poprawkę .
Paweł
VIP

Postprzez gabriela » 6 sie 2010, o 14:55

Paweł napisał(a):uwielbiam obnażać złe cechy ludzkich charakterów takie jak : zakłamanie , fałszywość , kumoterstwo , tendencyjność , ignorancję , oszustwo i zwykłą głupotę .
Masochista!
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi