www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Paweł

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez Paweł » 6 sie 2010, o 15:25

aaa zabolało... -- bo miało ... :-D :-D :-D
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 6 sie 2010, o 15:36

Paweł napisał(a):aaa zabolało...

raczej rozśmieszyło i to bardzo :)

Paweł nie bądź gburem choooo na piwo :D
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 6 sie 2010, o 16:44

Montana napisał(a):Paweł nie bądź gburem
-- dobra zróbmy tak , udam , że tego nie widziałem i nie wracajmy więcej do tego tematu .
Montana napisał(a):choooo na piwo :D
-- teraz nie mam czasu , muszę zajmować się domem , mama złamała rękę . Gips zdejmują jej szesnastego ... poza tym dziewczyno , więcej powagi :/ .
Ostatnio edytowano 6 sie 2010, o 19:38 przez Paweł, łącznie edytowano 2 razy
Paweł
VIP

Postprzez arturro » 6 sie 2010, o 17:18

Paweł napisał(a):-- teraz nie mam czasu , muszę zajmować się domem , mama złamała rękę . Gips zdejmują jej szesnastego ... :/ .

To pozdrów mamuske i zycz jej zdrowia.
arturro
-# Moderator

Postprzez Paweł » 6 sie 2010, o 17:24

no tak , tak pozdrowię mamę hurtem od wszystkich forumowiczów . Mamuśkę to ty pozdrów . Na szczęście to ostatnie dni przed zdjęciem , i tylko przedramię -- bo to jedna z kostek nadgarstka (łódeczkowata)
Paweł
VIP

Postprzez asocko » 6 sie 2010, o 20:42

Aj... Pozdrawiam i ja! :mrgreen: Fajnie, że ma wsparcie w Tobie.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Paweł » 4 wrz 2010, o 19:25

Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 9 wrz 2010, o 11:04

W pobliżu mojego miejsca zamieszkania otwarto filię prywatnej przychodni , tej w której przyjmuje prof Bidermann (Płowiecka) , niniejszym xero wizytówki zamieszczam ...
Paweł
VIP

Postprzez asocko » 13 wrz 2010, o 12:54

Dodam tylko, że aktualnie konsultacja u Prof. kosztuje 270 zł. W ramach nfz Centrum przeprowadza tylko zabiegi. Dziś dzwoniłam. :mrgreen:
asocko
VIP

Postprzez arturro » 13 wrz 2010, o 13:57

asocko napisał(a):W ramach nfz Centrum przeprowadza tylko zabiegi. Dziś dzwoniłam.

To znaczy można u nich wykonac na przykład echo ze skierowaniem z NFZ normalnie?
Ja ci naprawde proponuję spróbowac w aninie na tej ul. Niemodlińskiej. Co prawda jak tam czekam w poczekalni to raczej widac ludzi starszych ale wydaje mi się że mozna trafic na dobrego kardiologa.
Namiar:
Zespół Poradni Specjalistycznych
Instytut Kardiologii
ul. Niemodlińska 33
04-635 Warszawa
arturro
-# Moderator

Postprzez asocko » 13 wrz 2010, o 15:02

Hmmm... Nie wiem, czy echo można podpiąć pod 'zabiegi'. Pani wymieniła np. koronografię. Namiary spisałam. Jutro tam zadzwonię. Dzięki. 8-)
asocko
VIP

Postprzez Paweł » 16 wrz 2010, o 13:18

kopia postu z tematu " o tych którzy odeszli "

"Jarosław Kukulski zmarł na TAPB -- czyli coś z naszej branży . Z tego co znalazłem w sieci 10 lat temu był operowany na tętniaka w brzuchu , po zabiegu niestety nastąpiło książkowe powikłanie tzn , niewydolność nerek (dalej był dializowany ).
Przypomnę ,że operacje hybrydowe rozpoczęto w 2004 roku , wiem bo byłem przy tym .
Teraz , stan ogólny jego był taki , że w Polsce nikt nie chciał podjąć się zabiegu ,
załatwił wewnątrznaczyniówke w Norymberdze
Operacja się udała , pacjent zmarł (ile razy to słyszałem ) i to nie jest żart .
Domyślam się że mogło walnąć mu coś wyżej . Przeszukałem cały internet , jak wygląda sprawa z leczeniem w odwrotnej kolejności , mam na myśli rozpoczęcie od Aorty brzusznej , potem piersiowo- brzuszną , łuk I NA SAMYM KOŃCU BENTALL .
Okazało się , że owszem były takie przypadki , dokładnie 4 , 3 z nich zmarło .
Nauka dla nas -- leczenie od dołu do góry to nie najlepszy pomysł ...
A Jarosław Kukulski , cóż , niech spoczywa w spokoju , zmarł w wieku 66lat ,
każdemu marfanowi życzę osiągnięcia takiego wieku 66 + . "
Paweł
VIP

Postprzez Gosieńka » 16 wrz 2010, o 14:04

Paweł napisał(a):A Jarosław Kukulski , cóż , niech spoczywa w spokoju , zmarł w wieku 66lat ,
każdemu marfanowi życzę osiągnięcia takiego wieku 66 + . "
Tyle że Kukulski z marfanem chyba nie miał nic wspólnego...? Czyżbym się myliła?
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Paweł » 16 wrz 2010, o 14:48

Gosieńka napisał(a):Tyle że Kukulski z marfanem chyba nie miał nic wspólnego...? Czyżbym się myliła?

-- nie , każdej osobie z ZM , życzę dożycia 66 lat i więcej , w tym znaczeniu to napisałem .

arturro napisał(a):Co prawda jak tam czekam w poczekalni to raczej widac ludzi starszych ale wydaje mi się że mozna trafic na dobrego kardiologa.

-- no tym spostrzeżeniem mnie rozwaliłeś . Starsi do kardiologa ... niesamowite ... :-D

asocko napisał(a):Nie wiem, czy echo można podpiąć pod 'zabiegi'

-- a to bardzo ciekawe , bo normalne na pewno nie , echo to badanie , natomiast przezprzełykowe , nosi znamiona zabiegu , ale jak jest traktowane przez "system" tego nie wiem . :roll: :roll: :roll:

asocko napisał(a):Dodam tylko, że aktualnie konsultacja u Prof. kosztuje 270 zł. W ramach nfz Centrum przeprowadza tylko zabiegi. Dziś dzwoniłam. :mrgreen:

no ale czy ty jesteś na etapie potrzeby takiej konsultacji ? to musisz zdecydować . Jeśli fachowa ocena echa przez profesora cie uspokoi i masz jakieś do niego pytania cię nurtujące -- moja rada idź , a jeśli nie czujesz się zagrożona -- chyba wystarczy dobry kardiolog , opieraj się na tym co myślisz i czujesz .
Ostatnio edytowano 16 wrz 2010, o 17:18 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
Paweł
VIP

Postprzez arturro » 16 wrz 2010, o 16:21

Paweł napisał(a):arturro napisał/a:
Co prawda jak tam czekam w poczekalni to raczej widac ludzi starszych ale wydaje mi się że mozna trafic na dobrego kardiologa.

-- no tym spostrzeżeniem mnie rozwaliłeś . Starsi do kardiologa ... niesamowite ...

Moim zamiarem mówiac o tym że widziałe tam głównie ludzi starszych było postawienie watpliwosci w fakt czy tamtejsi lekarze mają duze doswiadczenie w "nietypowych" przypadkach, takich jak włąśnie marfan. Bo wiadomo ze większosc starszych ludzi ma jakieś większe lub mniejsze problemy ze zdrowiem w tym i z sercem. Ae są to w większosci "typowe, ksiażkowe" problemy. Nad takimi przypadkami jak my trzeba jednak chwilke pomyślec. Ot tyle :-)
arturro
-# Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi