www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Paweł

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez Paweł » 16 wrz 2010, o 17:05

arturro napisał(a):Moim zamiarem mówiac o tym że widziałe tam głównie ludzi starszych było postawienie watpliwosci w fakt czy tamtejsi lekarze mają duze doswiadczenie w "nietypowych" przypadkach,

-- "nietypowych" przypadków w kolejce nie widziałeś ponieważ nie było tam ... lustra
w przeciwnym razie bowiem zobaczyłbyś kolejkę starszych ludzi , oraz siebie czyli "nietypowy " a więc rzadki ( jak sama nazwa wskazuje ) przypadek .
arturro napisał(a):Nad takimi przypadkami jak my trzeba jednak chwilke pomyślec.

-- nad każdym przypadkiem trzeba pomyśleć , nie chodzi o to jak długo , chodzi o to żeby fachowo .
Paweł
VIP

Postprzez asocko » 16 wrz 2010, o 18:02

Paweł napisał(a):no ale czy ty jesteś na etapie potrzeby takiej konsultacji ? to musisz zdecydować . Jeśli fachowa ocena echa przez profesora cie uspokoi i masz jakieś do niego pytania cię nurtujące -- moja rada idź , a jeśli nie czujesz się zagrożona -- chyba wystarczy dobry kardiolog , opieraj się na tym co myślisz i czujesz .

No właśnie. Prawie 300 to wydam, jak będę miała gorsze wyniki. Dla zwykłej kontroli poszukam czegoś tańszego... Ale dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez arturro » 16 wrz 2010, o 20:15

asocko napisał(a):No właśnie. Prawie 300 to wydam, jak będę miała gorsze wyniki. Dla zwykłej kontroli poszukam czegoś tańszego... Ale dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość.

Obyś nigdy nie musiała wydawac tych trzech stówek ;-)
A tak ogólnie to moja wizyta u profesora wygladała w ten sposób ze gośc spojrzał sie na moje wyniki i powiedział: I co by pan chciał ode mnie usłyszec? Że nie musi Pan iśc na operacje? To ja panu powiem ze musi pan. Ot tyle :-D
Tyle fachowej wiedzy uzyskałem za 3 stówki:-) No i to że mogłem byc przyjety na oddział chocby i za dwa tygodnie ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez Paweł » 16 wrz 2010, o 20:33

pamiętam opowiadałeś , a przypomnij ile miałeś wtedy poszerzoną Aortę , to ważne ...
Paweł
VIP

Postprzez arturro » 16 wrz 2010, o 20:45

Paweł napisał(a):pamiętam opowiadałeś , a przypomnij ile miałeś wtedy poszerzoną Aortę , to ważne ...

No bez dramatu. Jakoś 55 mm.
arturro
-# Moderator

Postprzez Paweł » 16 wrz 2010, o 20:53

ok. dzięki , 55 mm to tak w samą porę , tak powinno być to leczone , na spokój , nie szybko , pozdrawiamy . :-D
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 28 paź 2010, o 17:24

najnowsze info z frontu walki z marfanem : mam na myśli swoje wyniki TK , najlepsze od operacji ,
zainteresowanych tematem odsyłam także TU uwagę proszę zwrócić zwłaszcza na treści zawarte w PDF , i cóż pomału , bo nie wiem czy znajdę czas Wesołych Świąt i zdrowia ... P. :)
Paweł
VIP

Postprzez Montana » 28 paź 2010, o 18:15

Paweł, fajny artykuł. Ciekawy a jeszcze ciekawsze podsumowanie. Pozwolisz ze zacytuję
"Każdy przypadek TAA należy rozpatrywać indywidualnie, uwzględniając zarówno stan ogólny pacjenta, jak i morfologię tętniaka"

Wesołych Świąt
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 28 paź 2010, o 19:05

tak jak dokładnie wczytać się w treść PDF , to tam jest większość odpowiedzi na pytania jakie nurtują lub będą nurtować niektórych chorych . Ja ewentualnym chorym więcej nie mam NIC do poradzenia niż to co tam jest napisane . A mną raczej bym się nie sugerował ., bo mój przypadek był wyjątkowy ,
Pokonanie Marfana jest jak najbardziej możliwe , bez pieniędzy i rodzin w służbie zdrowia :-D , natomiast , proszę pamiętać ,że mnie to zajęło dokładnie 7 lat jakby wytarte gumką z życiorysu .
Powiem tak , w czasie tych 7 lat liczba różnych moich zabiegów i operacji (włącznie z najcięższymi) , badań inwazyjnych , konsultacji , takich czy innych zabiegów , smsów , e- maili , wizyt lekarskich etc. była po prostu BEZKRESNA .... jedyną moją radą jest DETERMINACJA ...

Mam nadzieję iż obecnie jest to inny świat . pozdro .
Paweł
VIP

Postprzez arturro » 28 paź 2010, o 20:50

Ja przepraszam ale o których świetach my mówimy? Bo chyba nie o Bożego Narodzenia?
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 28 paź 2010, o 22:12

Paweł napisał(a):mam na myśli swoje wyniki TK , najlepsze od operacji
Super....tylko pogratulować i życzyć wielu takich lat z zadowalającym wynikiem :-)
arturro napisał(a):Ja przepraszam ale o których świetach my mówimy? Bo chyba nie o Bożego Narodzenia?
Myślę,że o grudniowych raczej :-) ,bo te listopadowe to nostalgiczne...
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Paweł » 20 lis 2010, o 12:52

dziś boleśnie przekonałem się , że najważniejszą częścią rowerową jest... siodełko.
Kontuzja kości ogonowej na długo wyeliminowało mnie z grona miłośników jednośladów . :-/
Wyraźnie czuję , że ludzie pochodzą jednak od małpy . :roll:
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 18 gru 2010, o 18:20

1. Stronka Polskie Towarzystwo Kardio -Torakochirurgów

sporo ciekawych info . zwłaszcza polecam o historii Polskiej Kardiochirurgii .

2. kliniczny przykład pewnej mentalności , której nie krytykuję , każdy pacjent leczony za granicą , jest pożyteczny , zwalnia bowiem miejsce , jakiemuś choremu w Polsce , możliwie ,że gorzej sytuowanemu , nie mającemu dostępu do internetu . Popyt w tych sprawach , jest bowiem o wiele większy niż podaż , niestety .

post ten nazwałem w myślach roboczo Gusłom i zabobonom mówimy nie , czyli cudze chwalicie swego nie znacie . :-D :-D :-D .

operacja Michałka

skąd wziął się mit , stereotyp , że to co inne leprze niż własne , hm . dobre pytanie . sądzę ,że to się bierze z naszej historii , z podziału za czasów żelaznej kurtyny ,na demoludy i europę zachodnia i te kompleksy tkwią w pokoleniach >od 89 rocznik ... Ragazzo da Napoli cover :-D :-D :-D
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 16 mar 2011, o 13:25

O determinacji i samomotywacji , myśleniu rubikonu (15.08.2010) Doktor Leszek Malibruda i Kamil Dąbrowa 13,4 MB plik WMA
Paweł
VIP

Postprzez Paweł » 5 kwi 2011, o 11:56

co to jest silny charakter ? 18,1 MB plik WMA
Paweł
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi