www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Nowa Marfanka

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez BALBINA » 23 sty 2013, o 11:29

Witam, mam podwichniecie soczewek. w zeszlym roku mialam dwie operacje w lodzi w wamie usuniecia zacmy tylko co spowodowalo, ze moja wada wzroku z -11 na koniec lewegop oka zmienila sie na +2,5, a prawe na +2. ale wlokna dalej sie zrwywaja i kat soczewki sie zmienia i co za tym idzie gorzej zaczynam widziec, nieostro, zamazane. czy moglby mi ktos polecic jakis szpital, specjaliste co by mogl sie mna zajac profesjonalnie. slyszalam ze w katowicach przeprowadzaja operacje podwichcniecia soczewki? poprosilabym o opinie, kontakt. Moze ktos z Was jest po takiej operacji i podzieli sie ze mna swoja wiedza jak to po niej jest, czy to ryzyko. Prosze o pomoc. a i ujeszcze szukam dobrego kardiologa w lodzi, bo do przychodni nie moge sie dopchac, a ostatni8o cos sie chyba dzieje z moim serduchem. moze ktos w ogole ma namiary na lekarzy, ktorzy by poprowadzili mnie. kiedys uczeszczalam do poradni wad metabolicznych ale gdy ukonczylam 18 lat niestety nie moglam juz tam chodzic na wizyty. Gdzie mam sie teraz udac bo lekarz pierwszego kontaktu niestety nic prawie nie wie o zespole marfana i pomoc za bardzo mi nie pomoze. Piszcie, czekam
BALBINA
BALBINA
Nowicjusz

Postprzez Aga Wójciak » 23 sty 2013, o 11:46

Możesz udać się do Kliniki Oko Laser w Warszawie do prof Szaflika. Niestety, na początek dość kosztowne. Mogę dać kontakt na priv lub znajdziesz w internecie.
Można też udać się do prof Prosta do Anina- najlepszy specjalista, ale niezbyt wiele wie na temat Marfana.
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez szczypior » 23 sty 2013, o 11:54

BALBINA - jakiekolwiek badania kardiologiczne mialas juz wykonywane?
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez BALBINA » 23 sty 2013, o 12:22

ostatni raz echo serca dwa lata temu i ekg, wczesniej regularnie byly robione jak jezdzilam do CZMP ale to juz troche czasu temu bylo...
BALBINA
BALBINA
Nowicjusz

Postprzez BALBINA » 23 sty 2013, o 12:24

Dziękuje za odpowiedz:) A Ty bylas moze u któregoś z tych specjalistów, pomogli? I jakie to są koszty mniej więcej?
BALBINA
BALBINA
Nowicjusz

Postprzez Aga Wójciak » 23 sty 2013, o 20:25

Właściwie to chodzę tam z córką. Koszt wizyty u prof Prosta to 350 zł, natomiast w Oko Laser najpierw badają asystenci, potem profesor i dodatkowe badania. Koszt jednej wizyty to 250 zł.
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez Danula » 23 sty 2013, o 21:03

Aga Wójciak napisał(a):Kliniki Oko Laser w Warszawie do prof Szaflika

Polecam , mnie uratował wzrok.
Warto wydać na początek te pieniądze, bo ma się pełną diagnostyke.
Danula
Znawca

Postprzez arturro » 23 sty 2013, o 22:03

Ja osobiście jestem pod stała opieką w szpitalu przy sierakowskiego w Warszawie (szpital praski mozna by powiedzieć). Ale dostałem się tam głównie z powodu jaskry która u mnie wyszła pooperacyjnie. Dzieki temu byłem operowany na jedną soczewke przez prof. Szaflika normalnie państwowo.
arturro
-# Moderator

Postprzez Aga Wójciak » 24 sty 2013, o 21:09

U nas też była najpierw wizyty prywatne, a potem operacja i kontrole na Sierakowskiego.
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez Danula » 24 sty 2013, o 21:33

Aga Wójciak napisał(a):U nas też była najpierw wizyty prywatne, a potem operacja i kontrole na Sierakowskiego

Widzę, że profesor ma do nas szczególne podejście i Marfanów bierze pod swoją opiekę na Sierakowskiego. Ja się tam znalazłam już następnego dnia po wizycie prywatnej. Mojej koleżance u której zdiagnozował jaskrę i jakieś kłopoty z siatkówką zaproponował leczenie prywatne ( nadal w klinice Okolaser).
Danula
Znawca

Postprzez sallanciek » 26 cze 2015, o 20:54

cześć wszystkim :)

Postprzez waskorr » 21 lip 2015, o 08:20

Cześć:) Jestem Małgosia, pochodzę z Mazowsza. Mam 24 lata. Mam nadzieję że ciepło mnie przyjmiecie na tym forum.
waskorr
Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 21 lip 2015, o 10:39

Witaj, napisz coś więcej o sobie.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Paweł » 21 lip 2015, o 12:20

waskorr napisał(a):Cześć:) Jestem Małgosia, pochodzę z Mazowsza. Mam 24 lata. Mam nadzieję że ciepło mnie przyjmiecie na tym forum.

-No ba ... pewnie , że przyjmiemy ...
Paweł
VIP

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi