www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Witam wszystkich!

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez PannaAnna » 17 lut 2015, o 15:59

Heloł!

Zacznę od tego, że nazywam się Anna no i wychodzi na to, że mam Marfana! W sumie mam go zdiagnozowanego od przeszło 10 lat, ale nigdy nie mówiłam z marszu, że jestem chora i mam zespół Marfana, jakoś nigdy nie uważałam go za integralną część mnie, nie istnieje pomiędzy nami symbioza!:P Najbardziej doskwiera mi kręgosłup, kiedyś często nawet z tego żartowałam, przez skrzywienie kręgosłupa zrobił mi się garb, którego nazwałam "Malfred", i żartowałam, że czasem do mnie gada!:P Heh...ale z wiekiem człowiek już nie zawsze potrafi ze wszystkiego tak żartować! A czasem to inni ludzi powodują w Tobie odczucie, że Oni niekoniecznie chcą o tym wiedzieć czy też słuchać! Aktualnie staram się o separację z "Malfredem"!:P A tak w ogóle to już dawno temu zauważyłam te forum, ale jakoś nigdy nie czułam potrzeby założenia tu konta, ale wszystko zmieniło się w dzień w którym dostałam list z terminem na operację kręgosłupa do zakopanego i postanowiłam, że może dowiem się co nie co dzięki temu forum. Tak na pierwszy rzut oka nie widać, mam taka nadzieje, że jest ze mną "coś nie tak"! Mimo wielu ograniczeń staram się dużo robić, kreatywnie spędzać czas! Totalnie nie rozumiem ludzi, którzy są zdrowi, nie mają żadnych problemów zdrowotnych i nic nie chce im się robić! Stwierdziłam, że ja mam aktywniejsze życie od niektórych zdrowych ludzi mimo tego, że nie wiem co to jest dzień bez bólu od 10 lat! Hmm...mogłabym tak pisać i pisać!:)

Panna Anna
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 18 lut 2015, o 06:44

Witaj Anno. Witaj wśród swoich. Skąd jesteś?
dana_meadbh
Hero

Postprzez szczypior » 18 lut 2015, o 07:24

No cześć. A jak z sercem?
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Gosieńka » 18 lut 2015, o 20:42

Witamy :) Napisz coś o sobie - co porabiasz na co dzień, czym się interesujesz itp. Przyda się trochę świeżej "krwi" na forum ;)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez asocko » 18 lut 2015, o 22:11

Hej Ania! Czytam to co piszesz i chyba łączy nas coś więcej poza imieniem. :-) Fajnie, że dołączyłaś...
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez PannaAnna » 20 lut 2015, o 13:31

To może zacznę dopowiadać po kolei!:) Jestem z Katowic!:)
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez PannaAnna » 20 lut 2015, o 13:41

A teraz odpowiedz na pytanie odnośnie mojego serca!:) Heh...no jeszcze je mam!:P Właśnie wczoraj odebrałam wyniku z angiografii TK aorty, którą miałam robioną tydzień temu, gdyż miałam podejrzenie tętniaka, ale jak na razie jeszcze nie mam!:D A co do stany mojego serca,no wiadomo szybko się meczę, mieszkam na pierwszym pietrze, ale czasem wchodząc do domu dyszę ja stary dziad!:P Wiadomo nie mogę biegać, a chciałabym wiedzieć jak to jest biegać i nie czuć, że zaraz zemdlejesz! Aaa...teraz mnie wzięła jakaś mini retrospekcja, przypomniało mi się jak w podstawówce, gdy jeszcze chodziłam na WF biegaliśmy na czas...no i dobra w tym byłam i w kosza też, bo wiadomo wysoka byłam i w sumie nadal jestem, tylko, że teraz jak biegam to jedynie sprint pod nazwą " Ups! Zaraz pitnie mi bus!". Przeważnie zdążam i potem dochodzę do siebie przez najbliższe 4 przystanki! Więc z moim sercem nie jest chyba aż tak źle, czasem dochodzę do wniosku, że co niektóre osoby znacznie bardziej wpływają na pogorszenie jego stanu aniżeli sam Pan Marfan! Wiecie chyba co mam na myśli!;)
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez PannaAnna » 20 lut 2015, o 13:57

Hm...Gosieńka...o sobie czasem to chyba najtrudniej pisać!:) No ale spróbuję! :) Tak więc...tak, tak, wiem nie powinno się zaczynać zdania od "Tak więc!" Jestem fotografem i w sumie na chwilę obecną też zajmuję się tym zawodowo, dodatkowo poza normalną pracą zawodową robię sesje ślubne czy też dziecińce! Uwielbiam fotografię czarno-biała! I też myślę czy ie wrócić do ręcznego wywoływania! Taplanie się w chemii sprawia dużo radości! Prócz tego interesuję się projektowaniem graficznym i też w tym kierunku co jakiś czas działam, projektując loga, tworząc identyfikację wizualną! Ooo...ale jeszcze tak wracając do fotografii to dostanę białej gorączki jak ktoś mnie prosi, żebym mu zrobiła jakoś "fotkę"! A na pytanie do mnie "Czy pstrykam foteczki" dostaję palpitacji i kardiomiopatii na miejscu!:| Ehh...ale nad tym mogłabym się rozwodzić i rozwodzić! :P Ogólnie lubię dużo wiedzieć i dużo umieć! Od czasu do czasu namaluję jakiś obraz olejny! Jestem uzależniona od muzyki, dzień bez muzyki dniem straconym! Jednego dnia potrafię słuchać Chopina, a drugiego Korna!:) Ostatnio byłam na koncercie Ennio Morricone!:D Ktoś z was może być?:D Było niesamowicie! Dobra na razie może wystarczy tego słowotoku!:P
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez Gosieńka » 20 lut 2015, o 20:26

Czyli mamy na forum artystkę :) Też mam zamiłowanie do fotografii i coś tam sobie pstrykam od czasu do czasu, choć dosyć nieregularnie trzeba przyznać. Zazdroszczę Ci takiej fajnej pracy, która sprawia tylko i wyłącznie przyjemność. No i w sumie pod względem zdrowotnym Twoja praca też jest idealna :)
Co do serca to mam to samo - chociaż ostatnio i sprinty do autobusu ukróciłam bo coraz gorzej zaczęły się one dla mnie kończyć. Moje szybkie chodzenie też już przestaje być szybkie także chyba to znak, że się starzejemy ;)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez szczypior » 24 lut 2015, o 06:59

PannaAnna napisał(a):Jestem z Katowic!:)

PannaAnna napisał(a):" Ups! Zaraz pitnie mi bus!"

Milo, ze ktos poza mna ze Slaska :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Pletwa » 24 lut 2015, o 21:39

Witaj Anno :)
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez olaczika » 26 lut 2015, o 22:32

Hej Ania! Chociaż wolałabym byś nie miała powodu by tu być to jednak cieszę się że do nas dołączyłaś :)
Bywasz czasami w wawie? Jakbyś chciała się z nami spotkać na żywo to znajdzie się tu parę chętnych.
Można Cię czasem poprosić o pomoc w kwestiach graficznych? Sama jestem totalnym laikiem choć często muszę sobie sama projektować bannery, plakaty, kupony, bony i takie tam różne i przydałaby mi się czasem osoba, która spojrzy na moją radosną twórczość swoim profesjonalnym okiem :)
Pozdrawiam
"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne." William Szekspir
olaczika
Stały bywalec

Postprzez PannaAnna » 27 lut 2015, o 11:56

Gosieńka no niestety moja praca nie jest idealna do mojego stanu zdrowia!:/ Oczywiście tak może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale niestety tak nie jest!:| Sprzętu jest sporo, który wiadomo trzeba ciągle nosić. Przydałoby się pomocnik w dźwiganiu tego wszystkiego, ale trzeba radzić sobie samemu! Ale jakby ktoś planował ślub i potrzebował fotografa ślubnego to pisać śmiało!:D
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez PannaAnna » 27 lut 2015, o 12:00

olaczika napisał(a):Można Cię czasem poprosić o pomoc w kwestiach graficznych? Sama jestem totalnym laikiem choć często muszę sobie sama projektować bannery, plakaty, kupony, bony i takie tam różne i przydałaby mi się czasem osoba, która spojrzy na moją radosną twórczość swoim profesjonalnym okiem :)
Pozdrawiam

Postaram się pomóc, jeśli tylko będę w stanie!:) Ja sama sporo rzeczy uczę się sama!:) A do czego projektujesz? czym się zajmujesz na co dzień? Szczególnie staram się skupiać na dziedzinie jaką jest typografia!:)
PannaAnna
Nowicjusz

Postprzez PannaAnna » 27 lut 2015, o 12:01

szczypior napisał(a):
Milo, ze ktos poza mna ze Slaska :mrgreen:

A skąd dokładnie?;>
PannaAnna
Nowicjusz

Następna strona

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi