www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Witam Wszystkich

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez Monika 84 » 4 lip 2016, o 17:52

Witam. Nieraz tu zaglądałam, ale w końcu postanowiłam tu napisać i się przedstawić. Jestem Monika mam 32 lata i jestem (prawie) książkowym Marfanem. Mam 184 cm, długie pająkowate palce u rąk, skrzywienia kręgosłupa, koślawość kolan. Urodziłam się z bardzo dużą krótkowzrocznością oraz podwichnięciem soczewek. Miałam jako dziecko 4 operacje w Katowicach, tam usunięto mi soczewki. Od 15 roku życia zdiagnozowana jaskra. Mam też parę innych cech charakterystycznych dla Marfana, ale tu już nie będę Was zanudzać :-)
Ten ZM ciągnął się za mną od dzieciństwa, ale ja tupałam nogą i mówiłam że przecież nic mi nie jest :-P W końcu zmęczona marudzeniem mojej okulistki, pojechałam 3 lata temu do Genesis w Poznaniu. Tam Pani doktor na podstawie wywiadu orzekła, że jednak mam ZM i teraz mam na to papiery :-P
Jeżeli chodzi o serce to podobno wszystko do tej pory w porządku, raz w roku robię USG serca. Najgorzej dopiekły mi oczy :shock: jaskra robi swoje i skutecznie zmniejsza moje pole widzenia. Ale się rozpisałam :-)
Także Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
Monika 84
Nowicjusz

Postprzez Gosieńka » 4 lip 2016, o 18:45

Hej Monika :) Fajnie że się odezwałaś. A nuż znajdziesz tu dobrych znajomych a nawet przyjaciół :-)
Skąd jesteś? Może mieszkasz w pobliżu i będziesz chciała kiedyś wpaść na jakieś marfanowskie spotkanie.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Monika 84 » 4 lip 2016, o 20:19

Witam i dziękuję za miłe powitanie.
Ja mieszkam w Legnicy ale nie wiem czy jest tu ktoś z dolnośląskiego albo z lubuskiego? W sumie nie znam osobiście nikogo z Marfanem. Zarówno moi rodzice jak i dwie starsze siostry są zdrowi, tylko ja taka zmutowana:)
Monika 84
Nowicjusz

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi