www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Podejrzenie EDS, prosba o rade

...czyli specjalny dział, w którym możecie się napisać kilka słów o sobie

Postprzez potato » 28 lut 2017, o 01:13

Mam 35 lat i od ponad roku odczuwam dyskomfort zwiazany z strzelajacymi stawami, leciutki bol ale nic trwajacego dluzej niz moment 'przeskoczenia', brak obrzekow. Strzelaja doslownie wszystkie stawy lacznie z kregoslupem, zuchwa i klatka piersiowa. Najczesciej strzelaja kolana i okolice stop czylie te najbardziej eksploatowane. Jesli np zaczne mocno-dlugo krecic kierownica w poziomie, jak to jest w ciezarowkach to staw barkowy lub obojczykowy zaczyna wydawac sie jakby luzny i czuje tarcie. Podobnie jest w kolanach, ktore wlasciwie sa najgorsze, tarcie i okropne skrzypienie. Przy lokciach i dloniach czasem mam wrazenie ze to strzelaja sciegna ale rowniez trzaski dochodza typowo ze stawow lokciowych. Rowniez od tego samego czasu mam ginekomastie, stwierdzona. Do tego nadwaga 20kg, cienka i sucha skora na piszczelach, widoczne popekane naczynia krwionosne (to sie chyba nazywa wlosowate) w okolicy kostek i zgiec w ramionach jak rowniez pod kolanami. Podatnosc na skaleczenia na piszczelach jak rowniez since po lekkich udezeniach - to juz dotyczy calego ciala. Cienka i sucha skora jak rowniez podatnosc na since pamietam ze zaczely sie jakies 4 lata temu. Uczucie przemeczenia towarzyszy mi od wiecej niz kilku lat ale zawsze bralem to na poczet czegos innego, do tego doszly problemy ze snem ale rowniez myslalem ze to rezultat zmianowej pracy ktora wykonuje z wariackimi trybie gdzie musze wstawac o 3 rano a za kilka dni mam na 5 po poludniu a pozniej nocki. Potyliczne bole glowy - myslalem ze to nadcisnienie, bralem jakies leki na serce przez kilka lat po konsultacji ze zwyklym konowalem, ktory przepisal mi je na odczepnego. Wczesniej pakowalem miesnie na silowni, ladujac niestety wszystko co bylo dostepne na rynku, wiecie o czym mowie - trwalo to okolo 2.5 roku a zaprzestalem to ponad 4 lata temu. Teraz tego zaluje ale co sie stalo to sie nie odstanie. Poltora roku temu zanim pojawila sie ginekomastia i strzelanie stawow mialem bardzo ciezkie zgagi, pod koniec poprzedniego roku leczylem sie przez kilka miesiecy omeprazolem i innym lekiem. Generalnie mam refluks i przepuklinne rozworu przelykowego, hemoroidy rowniez. Klopoty z pamiecia operacyjna od zawsze, gdzies czytalem ze to tez zdaza sie przy EDS. Wypisuje co moge bo wiem ze to moze miec znaczenie.

W zwiazku z ginekomastia robilem badania hormonalne, wszystko w normie tylko przy badaniu w polsce okazalo sie ze poziom estrogenu mam ponizej normy. Wiec ginekomastia jak to zwykle bywa zwiazana z wysokim poziomem estrogenu lub prolaktyny (tez w normie) u mnie nie wystepuje. Usg jader i organow nie wykazalo zadnych anomalii.

Inne badania, podstawowe ktore wykonalem nie wykazaly nic, poza niskim OB - 2, skala dla mezczyzn w tym wieku w tym labie byla (od 3-20 z czyms). Czynnik reumatoidalny rowniez w normie, wynik ujemny dla boreliozy. To byly typy mojego lekarza rodzinnego z Polski, z Polski pisze bo mieszkam w UK.

W UK jak pewnie slyszeliscie trudno jest sie doprosic o konkretna diagnostyke. Ale chce probowac dalej tylko nie wiem z czym mam sie udac zeby lekarz nie patrzyl na mnie jak na paranoika hipohondryka ktorym wlasnie sie czuje.

Prosze pomozcie i poradzcie co moge zrobic, czy wymienione symptomy moga wskazywac na EDS? Jestem gotowy udac sie do Polski na diagnostyke tylko z racji ze mieszkam w UK nie mam czasu, mowiac kolokwialnie na strzelanie w pudlo, musze wiedziec gdzie sie udac.

Rozpoczalem diete zasadowa myslac ze to kwasica metaboliczna, na razie zrzucam kilogramy plus troche cwicze ale pewnie niewlasciwie...
potato
Nowicjusz

Powrót do To My

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi