www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

EDS typ IX

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez gabriela » 12 paź 2007, o 21:39

W każdy czwartek na dwójce o 22 z minutkami, naprawdę gorąco polecam, i jeszcze ten sarkastyczny dowcip doktora Hause....
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Marta » 12 paź 2007, o 21:43

Hmmm, dlaczego ja o tym kurna nie wiem? ;-)
inter spem et metum...
Marta
-# Moderator

Postprzez dorota » 13 paź 2007, o 15:00

Apropos choroby Wilsona - masz rację, ale... Pierścienie Kaysera-Fleischera występują tylko u części chorych, przeważnie w postaci neurologicznej, wykrywa się je badaniem u okulisty przy pomocy lampy szczelinowej, my byliśmy w ubiegłym roku i nie stwierdzono, właśnie dlatego mnie to niepokoiło wtedy, że Ten Doktor chciał tego Wilsona w postaci neurologicznej diagnozować, a pierścieni nie ma, nie ma śladu problemów z wątrobą, bo żeby chociaż jedna próba była przekroczona, a tu nic zupełnie.... No a potem, jak się dodatkowo okazało, że miedź w moczu jest za mała, a nie przekroczona (jak powinno być przy Wilsonie) no to w ogóle bez sensu prowokować. Przy Wilsonie jest taki kwestionariusz - się punktuje różne rzeczy i na tej podstawie się diagnozuje, ja gdzieś to mam, poszukam i wrzucę, może się przyda, bo to wszystko często jedno z drugim współistnieje, a te nasze medyki to w przewadze jak się zafiksują na jedno, to nijak ich nie sposó sprowadzić potem na inne tory... (ospa mnie dobija.... :-( )
dorota
Sympatyk

Poprzednia strona

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi