www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

A może to kolagenopatia ...

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez Daria » 25 wrz 2007, o 14:23

ale jestem dobrej Myśli mam nadzieje ze bedzie dobrze ze jakos się to wszystko ułozy ;-) :-)
Jesli zycie nie kocha Ciebie,Ty pokochaj zycie
Daria
Nowicjusz

Postprzez resa » 25 wrz 2007, o 15:42

Daria napisał(a):Kolegenopatia objawia się tym, że(kilka przydładów podała) są błekitne Białka oczu ,wada słuchu, szybko sie psują zęby czasmi same wypadają... no i te stawy czeste skrecenia złamania... ja mam te wszystkie objawy co podala

Niebieskie twardówki, problemy ze słuchem, nadmierne psucie się zębów, nadmierna łamliwość kości, to tylko niektóre z cech chorób tkanki łacznej. Rozpoznanie opiera się na całości danych uzyskanych z wywiadu, badania przedmiotowego i badań labolatoryjnych. Dużą rolę odgrywa też wywiad rodzinny, dotyczący pojawienia się choroby z tej grupy wśród rodzeństwa i rodziców. Także objawy miejscowe w poszczególnych chorobach są nasilone w różnym stopniu. Duże znaczenie w rozpoznaniu mają badania. Obserwuje się przyspieszony OB, niedokrwistość, zmiany w składzie białek osocza. W moczu stwierdza się nieraz obecność białka, wałeczków, krwinek białych i czerwonych. Natomiast w surowicy wykryć można różnego typu auto-przeciwciała, czyli przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom. Skierowane są one przeciwko różnym elementom komórek. Są to przeciwciała przeciwjądrowe skierowane przeciw poszczególnym składnikom jądra lub cytoplazmy komórkowej. Dobór badań jest sprawą indywidualną, a ich celem jest nie tylko rozpoznanie choroby, ale też wykluczenie współistniejących chorób, które swoim przebiegiem mogą powodować objawy podobne do kolagenopatii. Tak więc Dario poczekajmy na decyzję profesora z Australii, bo napewno będzie pomocna w postawieniu prawidłowego rozpoznania. Bądż dobrej myśli.
Pozdrawiam.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez Daria » 4 paź 2007, o 18:05

a czy te badania laboratoryjne Oni sami mi zleca czy ja powinnam sama sie zglosic i poprosic o skierowanie??
Jesli zycie nie kocha Ciebie,Ty pokochaj zycie
Daria
Nowicjusz

Postprzez resa » 4 paź 2007, o 18:28

Witam Dario.
Niektóre z tych badań przeważnie przeprowadzane są na oddziałach szpitalnych, a ich dobór jest sprawą indywidualną. Napewno cześć z nich posiadasz w swoich wypisach szpitalnych (po operacjach). Jeśli jakieś będą potrzebne, to napewno pani genetyk z Poznania powie Ci o tym. Pozdrawiam.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Poprzednia strona

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi