www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

dieta w ehlersie danlosie a także cos innego

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez Beata Dyko » 12 gru 2009, o 23:47

Witajcie!
Od początku istnienia mam stwierdzony zespół Ehlersa Danlosa,ale poszukuję informacji na temat diety, która pomogłaby w lepszym życiu z tą chorobą, na co należy zwracać itd. Mam też pytanko odnośnie bólów głowy i zasłabnięć nieoczekiwanych:) dopadają mnie zasłabnięcia w najmniej oczekiwanych momentach, i wtedy czuję cały kark sztywny.jakbym byla nie wiadomo jak zestresowana. nastepnie dochodza nudnosci i bole głowy. Czy ktoś może mi napisac cos na ten temat?mam tez stwierdzone nadciśnienie tętnicze, ale odkąd biorę leki jest w normie.dzieki za wszelkie wiesci.
Beata Dyko
Beata Dyko
Nowicjusz

Postprzez babbity12 » 16 gru 2009, o 17:44

czytałam o dobrym wpływie witaminy C, bodajże 6 typ leczy sie tym specyfikiem, duże dawki do 1000 mg( takie dawki mogą szkodzić na nerki),zaznaczam , że nie było badań klinicznych na ten temat, ja nie stosuje choć może warto spróbować
babbity12
Beniaminek

Postprzez niunia » 20 gru 2009, o 22:42

Ja doczytałam się (na anglojęzycznych stronach), że sa udane ponoć proby łagodzenia objawów ZED kombinacją suplementacji wapnia,karnityny, koenzymuQ(10), glucosamine /ang./, magnezu, methyl sulphonyl methane/ang./, pycnogenol/ang./, krzemu, witaminy C i K.
Nie mam dokładnych danych, ale warto podrążyć temat. Też jestem zainteresowana.

Ja mojemu synkowi z ZED podaję witaminę C (bo ze względu na nietolerancję fruktozy nie je owocow, nie pije sokow), magnez (badanie jonów w moczu wykazało niedobór) oraz tran.
niunia
Nowicjusz

Postprzez babbity12 » 12 paź 2010, o 10:10

na dolegliwości bólowe bardzo pomogła mi milgamma 100,inna jakość życia :-)
co podobno nie wyklucza eds.
Podobno wygląda to tak eds->wiotkość->"drażnienie" nerwów->zużywanie witamin z grupy b (b1 i b6)->objawy neuropatii obwodowej-> uzupełnianie niedoborów ->POPRAWA
babbity12
Beniaminek

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi