www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Lekarze nie znają EDS

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez Amber » 25 mar 2007, o 22:06

Mirena napisał(a):To nie EDS, bo EDS dotyczy ludzi, którzy mają "za dużo skóry" jak jeden z gatunków psów,

Mirena -wprost wyśmiewają diagnozy i nie tylko EDS ALE INNE CHOROBY RÓWNIEŻ! OSTATNIO, STWIERDZONO ,ŻE JESTEM ZDROWA I KAZANO ODRZUCIĆ WSZYSTKIE LEKI :cry: :-/
Ostatnio edytowano 13 gru 2007, o 22:37 przez Amber, łącznie edytowano 1 raz
Amber
Specjalista

Postprzez resa » 15 kwi 2007, o 09:35

beata napisał(a):juz wiem co to INR TYLKO NIE BARDZO ZNAM SIE NA TYM JAKA JEST NORMA,GRANICA/w doł i w gore?/

Beatko, wartości prawidłowe to - 13 - 17 sek. lub 80%-120% wskaźnik Quicka, lub INR 0,9-1,3 (2-4 INR zakres terapeutyczny)
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez hudyjan » 15 maja 2007, o 23:51

dorota napisał(a): a najgorsze, że ja to widziałam, prosiłam tych debili, przez tyle lat, to mi mówili, że się czepiam. Czy Wy wiecie ilu go ortopedów oglądało? I wysyłali go na jakieś krioterapie, magnetoterapie tego kolana, ich było w sumie chyba z sześciu tych ortopedów, a pozostałych nie zliczę, pediatrów, szpitalnych...
A teraz CO??? :cry:

A teraz TO oni chcą po 5000zł miesięcznie na początek i 7500 po specjalizacji.
Bo w szkołach uczyli się łącznie 18 lat.
W takim razie ja słusznie mam renty tylko 590,
bo w szkołach się uczyłem zaledwie 17 lat.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Amber » 16 maja 2007, o 08:20

hudyjan napisał(a):A teraz TO oni chcą po 5000zł miesięcznie na początek i 7500 po specjalizacji.

:-/
Ostatnio edytowano 13 gru 2007, o 22:38 przez Amber, łącznie edytowano 2 razy
Amber
Specjalista

Postprzez dorota » 16 maja 2007, o 08:34

A czasem i to nie. Przez kilka miesięcy się bujałam, prosiłam, chciałam płacić, naprawdę, przynajmniej do czasu, kiedy mi nie zabraknie (zaczyna...) i też NIC. Po tych kilku miesiącach się okazało, ze ja po prostu więcej wiem na temat porfirii niż którykolwiek z lekarzy, z którym miałam styczność. No i znowu źle, bo przyłazi "za mundra" i DYSKUTUJE, zamiast pokornie w oczy patrzeć... Ja się na tym rozbiłam. Na szczęscie mam super Rodzinną, po prostu miałam szczęście, Fantastyczna Lekarka, i teraz trafiłam na super-Pediatrę, taka sama jak Moja, zresztą Moja Rodzinna mi poleciła tę pediatrę. No to może ruszę z miejsca. Kobiety są świetne w podejściu, normalne, na fundusz, słuchają i nie patrzą protekcjonalnie...
Ostatnio edytowano 16 maja 2007, o 09:14 przez dorota, łącznie edytowano 1 raz
dorota
Sympatyk

Postprzez Gosieńka » 16 maja 2007, o 10:01

Nie no tak ogólnie to podwyżki lekarzom by się przydały bo ci młodzi zaraz po stazu naparawde niedużo zarabiają a prace mają bardzo odpowiedzialną. No i te dyżury... Podwyżki tak ale nie 5000 bo skąd państwo ma brać na to pieniądze skoro na nic teraz nia ma... Trzeba by obciąć fundusze politykom to wtedy by sie znalazło na to co potrzeba...
Gosieńka
VIP

Postprzez hudyjan » 16 maja 2007, o 11:11

dorota napisał(a):Moja Rodzinna mi poleciła tę pediatrę. Kobiety są świetne w podejściu, normalne, na fundusz, słuchają i nie patrzą protekcjonalnie...

Mężczyźni też. Z moją Agą byliśmy raz prywatnie u ginekologa, żeby potwierdzic ciążę i przebadac, bo dwa razy poroniła. To był nie byle jaki lekarz, bo ordynator położnictwa i ginekologii z dużego szpitala. Pytał co u nas, badał Agę, a na koniec podziękował za wizytę, pogratulował. Na to my: "A ile się należy?" a on:"Jak będziecie zarabiac, to będziecie płacic. Nic, w porządku"
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Gosieńka » 16 maja 2007, o 11:58

hudyjan napisał(a):Pytał co u nas, badał Agę, a na koniec podziękował za wizytę, pogratulował. Na to my: "A ile się należy?" a on:"Jak będziecie zarabiac, to będziecie płacic. Nic, w porządku"
No i to jest lekarz... Rzadko się takich spotyka chociaż na szczęscie jeszcze się zdarzają w tym kraju...
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez dorota » 16 maja 2007, o 12:19

hudyjan napisał(a):
dorota napisał(a):Moja Rodzinna mi poleciła tę pediatrę. Kobiety są świetne w podejściu, normalne, na fundusz, słuchają i nie patrzą protekcjonalnie...

Mężczyźni też. Z moją Agą byliśmy raz prywatnie u ginekologa, żeby potwierdzic ciążę i przebadac, bo dwa razy poroniła. To był nie byle jaki lekarz, bo ordynator położnictwa i ginekologii z dużego szpitala. Pytał co u nas, badał Agę, a na koniec podziękował za wizytę, pogratulował. Na to my: "A ile się należy?" a on:"Jak będziecie zarabiac, to będziecie płacic. Nic, w porządku"

Mi chodziło o TE DWIE KOBIETY :-) Nie, ze w ogóle. Niestety. Z lekarzami-kobietami mam jak najgorsze doświadczenia. I potwierdzam, ze mężczyźni są dużo lepsi. Ale Te Dwie to jakieś Unikaty :-)

[ Dodano: 2007-05-22, 22:59 ]
"Nie chwal dnia przed zachodem słońca..."

Wyobraźcie sobie, że... EDS na gębę potwierdzony, mamy iść na PNF (na gębę), papieru nie dali (strajkują?), rehabilitant bez papieru gadać ze mną nie chce, a do kompletu na fundusz to za pół roku (odjechałam...) a komercyjnie od jutra, za 36 złotych za jedno spotkanie... Pod warunkiem, ze będe miała skierowanie, czarno na białym. A ja nie mam, bo doktory chyba strajkują po włosku i nijak nie moge wydobyć :-( Można się załamać, a ja się tak cieszyłam, ze już zaczniemy, a tu się zanosi, że dopiero w przyszłym tygodniu....

[ Dodano: 2007-05-22, 23:01 ]
I wpadłam na pomysł, zę ja się zarejestruję na ten fundusz, za te pół roku i będę miała kolejkę, a od zaraz to sobie wykupię (wrrrrr....) ten karnet, potem pewnie drugi.... i trzeci.... już mnie pocieszył, że pierwszy karnet to wystarczy na dwa tygodnie, bo trzeba codziennie, a potem się zobaczy, moze rzadziej....
dorota
Sympatyk

Postprzez Mirena » 24 maja 2007, o 05:04

he he he janie, uczyłeś się o rok za krótko! A ja biedna, o dwa... to mnie dadzą, jeśli w ogóle dadzą rentę, jeszcze mniej niż Tobie! Żeby było :lol: sprawiedliwie, według wykładnika. :lol:
Mirena
Sympatyk

Postprzez witchpati » 29 maja 2007, o 16:37

Byłam z synkiem u nas na klinikach i trafiłam na panią profesor kompletną ..... w ogóle nie chciała go badac za to przyczepiła się mnie i zaczeła podważac wszystkie dokumenty które mam.Więc bedziemy musieli poszukac gdzie indziej ,ciotki dały nam namiary na Poznań.
Ostatnio edytowano 7 cze 2007, o 08:01 przez witchpati, łącznie edytowano 1 raz
witchpati
Nowicjusz

Postprzez hudyjan » 29 maja 2007, o 16:48

Walcz Patrycja, walcz! Nie Ty pierwsza i niestety chyba nieostatnia odbijasz się od ściany niewiedzy, niewiary i ignorancji lekarskiej. Może oni za mało zarabiają?
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez witchpati » 29 maja 2007, o 17:59

No przeciez tacy biedni :evil: i muszą strajkowac.Niechby sie taki co ma tylko te 2000tys sie ze mna zamienił .Ciekawe co wtedy by mówił
witchpati
Nowicjusz

Postprzez witchpati » 5 cze 2007, o 16:24

Ja też miałam z tym problem! Co do lekarzy to mnie ostatnio krew zalała jak usłyszałam rozmowe kobiety której matka miała miec planowana operacje na serce albo cos z jamą brzuszną (nie pamietam dokładnie) i odwołali bo strajk a tu Religa był operowany "bo on musiał" a ta kobieta to niby nie?
witchpati
Nowicjusz

Postprzez goldi » 5 cze 2007, o 20:56

On musiał bo on"światowy człowiek"a my to gorszy gatunek ludzi.Wiem że uratował już parę ludzkich żyć ale mimo to nie powinno być równych i równiejszych.
Dobrze widzi się tylko serce. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
goldi
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi