www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Bolesne skurcze stop

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez Paula80 » 16 sie 2016, o 20:23

Kochani, szukam informacji od osób które maja podobna dolegliwość do mojej, a mianowicie bolesnych skurczy stop które potrafią trwać 2h i są tak dotkliwe ze jestem bliska omdlenia. Kiedyś nosiłam tylko wysokie obcasy i to notorycznie, nawet w domu i to przez ok 10 lat. Biorąc pod uwagę wiotkość stawów było to fatalnym pomysłem ale wtedy jeszcze nie miałam pojęcia ze mam EDS. O EDS klasycznym wiem od roku i zdiagnozowano u mnie te chorobę dzieki mojemu uporowi i poszukiwaniom źrodła skurczy w stopach.
Dodam ze mam stopę wydrążona, bardzo wysokie sklepienie ( wszystkie edki tak maja???) drugi palec najdłuższy i podejrzewam u siebie nerwiaka mortona- to skrót moich wieloletnich poszukiwań i badań, na których opisanie nie ma tu wystarczajaco duzo miejsca. Przeszłam juz wszystkich możliwych specjalustow i badania i jestem w kropce bo wszystko jest ok tylko boli i nie daje żyć, Obecnie od dwóch miesięcy przebywam w domu bo po ostatnim ataku nie moge tak długo dojść do siebie i normalnie chodzić i funkcjonować. Każde dłuższe stanie i chodzenie wywołuje skurcze i ból, Bede wdzieczna za kontakt jesli ktoś z was ma podobne doświadczenia i moze rozwiazanie? Obecnie pracuje z rehabilitantem, terapia manualna + ćwiczenia i indywidualnie robione wkładki ortopedyczne mam nadzieje pomogą. Jestem mama dwumiesięcznej córki, wiec niewykluczone ze związek z obecna sytacha maja hormony ( przestałam juz miesiąc temu karmić żeby moc zażywać silne leki rozkurczowe i przeciwbólowe.
Paula80
Nowicjusz

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi