www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czy mogę mieć EDS?

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez magdalenacer » 1 kwi 2018, o 04:08

Witam,
Mam 17 lat, ostatnio na lekcji WF, pani nauczycielka zauważyła, że mam przeprosty w łokciach. Zainteresowałam się tym i poczytałam trochę w internecie znalazłam także informacje, że istnieje coś takiego jak EDS. Potrafię też przyciągnąć kciuk do przedramienia i niektóre palce dziwnie mi się wyginają. Często też zdarza się, że jestem osłabiona, leci mi krew z nosa, a moje rany mogą się goić bardzo długo, a i tak pozostaje po nich jakiś ślad. W okresie wiosennym mam również napady duszności, coś jak kaszel i trwa to kilka minut, dodatkowo od kilku miesięcy mam bóle w klatce piersiowej które pojawiają się sporadycznie i znikają po kilkunastu sekundach Rok temu mój tata zmarł na wypadanie zastawki serca, a dziadek z tego co wiem na reumatyzm. Nie wiem co robić i czy to tylko wina dorastania czy coś poważniejszego...
magdalenacer
Nowicjusz

Postprzez Reska » 5 kwi 2018, o 18:59

Witam.
Nie musisz szukać poważnej choroby, ale warto się przebadać.

Bardzo dobre podejście nauczyciela. Nie powinnaś wykonywać wszystkich ćwiczeń.

Przeprosty w łokciach, wyginanie palców jeszcze nic poważnego nie oznaczają. Warto jednak zaobserwować, czy inne stawy są wiotkie np: stawy kręgosłupa, kolan, kostek.
Moja dorosła już córka ma wszystkie wiotkie, potrafiła nawet tak zgiąć staw skokowy, by stanąć na boku stopy, a chodziła do klasy sportowej, bo nikt nie wiedział :-( …. tzw. „człowiek guma”, co w jej przypadku jest bardzo niebezpieczne.

Osłabienie w Twoim wieku może mieć wiele przyczyn.
Napady duszności, szczególnie wiosną, krew z nosa, bóle w klatce piersiowej, mogą być objawem alergii.
Złe gojenie ran wiąże się m.in. z krzepliwością krwi.
Bóle w klatce piersiowej mogą mieć różną przyczynę ...

Powiem konkretnie, wiele chorób daje znać w okresie dojrzewania.

Koniecznie powinnaś udać się do swojego lekarza rodzinnego i wszystko powiedzieć.
well-wisher

..." Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem "...
Reska
Beniaminek

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi