www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Dolegliwości stóp

...czyli wszystko, co związane z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Postprzez ania1982 » 30 wrz 2009, o 19:06

Ja też mam płaskostopie podłużne i poprzeczne teraz ide na operację bo palec duży u nogi samoistnie ustawia się do pionu.Ból jest nie ziemski.!! maja mi to naprawić :-/
ania1982
Nowicjusz

Postprzez Paweł » 28 gru 2010, o 11:13

Ból stóp okropny . I kręgosłup wysiada zwłaszcza sa bóle w odcinku lędźwiowym . Radzę nosić wygodne rozchodzone buty . Na wigilię wbiłem się w ładne ale przyciasne buty to był błąd . Dwa dni bolała mnie noga . U mnie jest kłopot że "spasłem się" do 90 kg nacisk na stopy jest o wiele za duży . Po wyjedzeniu świątecznych zapasów muszę zrobić z tą wagą porządek . Zbyt bardzo zaczyna mi to przeszkadzać .Ta waga to u mnie też kwestia wieku (hormony itd) 2011 to będzie dla mnie rok diety -- wszystko na to wskazuje .
Ostatnio edytowano 28 gru 2010, o 16:39 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
Paweł
VIP

Postprzez asocko » 28 gru 2010, o 15:05

Stopy bolą mnie prawie stale. Szczególnie ta skręcona jakiś czas temu... Co ciekawe bardzo dobrze działa na to Hemorigen. Tylko kobiety muszą jednak uważać z jego przyjmowaniem.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez szczypior » 28 gru 2010, o 15:13

To ja tez dorzuce swoje trzy grosze. Zaczne od lewej stopy - tutaj juz od stawu skokowego po konce palcow wszystko mniej lub bardziej boli. Przez dlugi czas skakalem wzwyz i z tej nogi sie odbijalem w gore. Czym to sie konczy u marfana mozna sobie wyobrazic... Generalnie tak prawa jak i lewa kilkakrotnie byly skrecone. Samo "polaczenie" stopy z lydka i piszczelem wyglada u mnie nieco inaczej niz u ludzi bez zm.
Natomiast prawa stopa to problemy bardziej aktualne - pol dnia spedzam w samochodzie - stopa z hamulca na gaz, z gazu na hamulec. Nie wiem czy to kwestia butow czy czegos innego, ale czesto nie moge chodzic z powodu bolesci piety wlasnie w tym miejscu w ktorym dotyka podlogi w samochodzie.
ponarzekalem sobie, dziekuje :)
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez username » 28 gru 2010, o 16:40

Szczypior, miałem to samo ale przy pływaniu - pomógł kolagen i witamina C (obecnie biorę w stałej suplementacji 500mg). A buty to kupuje obecnie tylko markowe.
username
Beniaminek

Postprzez Paweł » 28 gru 2010, o 16:53

stopy bolą mnie przy dłuższym chodzeniu ponad 10 przystanków autobusowych , to nazajutrz czuję ból nadwyrężonego mięśnia łączącego piszczel , ze stopą , odpowiedzialnego za zginania stopy . Wyraźnie lepiej mi się chodzi w wyższych butach sportowych , sznurowanych do kostki . Od "znana firma sportowa" :) kupiłem takie wygodne sportowe obuwie , półbuty , a nie daj borze pepegi jakieś , u mnie odpadają ...
Samochód ... Sczypiorek hmmm , może by gaz , czy hamulec przenieść , do obsługi ręką , jakby było już dla Ciebie nieznośne , nie znam się na samochodach , kombinuję , jakby Ci tu pomóc . Kevin tak chyba ma pozdro ... :roll:
Ostatnio edytowano 28 gru 2010, o 18:59 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
Paweł
VIP

Postprzez szczypior » 28 gru 2010, o 17:23

Paweł napisał(a):stopy bolą mnie przy dłuższym chodzeniu ponad 10 przystanków autobusowych , to nazajutrz czuję ból nadwyrężonego mięśnia łączącego piszczel , ze stopą , odpowiedzialnego za zginania stopy

Pawel przetestuj jakies buty z miekka podeszwa. Nie z cienka, przez ktora poczujesz kazdy kamyk, ale taka, ktora bedzie amortyzowala uderzenie stopu o podloge.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez arturro » 28 gru 2010, o 20:35

No Paweł, 90 kg przy twoim wzroście to rzeczywiscie dośc okazały wynik :-)
Mnie teraz stosunkowo rzadko stopy bolą. Miałem natomiast okres w trakcie studiów gdzie ledwo chodziłem, tak mnie pięty bolały. Miałem badania we wszystkich kierunkach (sprawy reumatyczne, dna mocznowa,ewentualne ostrogi piętowe itd.), musiałem brac "blokady" w okolice pięt zeby w ogóle móc jako tako funkcjonowac. I w sumie nie wiem dlaczego przeszło, ale przeszło :-)
arturro
-# Moderator

Postprzez Paweł » 29 gru 2010, o 18:50

nie no aż tak źle to u mnie nie jest , żeby jakieś blokady . Ale Ty mi na 85 to na spoko wyglądasz , więc co ci będę pisał sam wiesz . W tym 2011 roku muszę rozsądniej się odżywiać .

przy okazji , szampańskiego sylwestra i dobrego roku 2011 dla wszystkich forumowiczów , bo to chyba mój ostatni w tym roku post . :-D
Paweł
VIP

Postprzez Jasiu » 4 sty 2011, o 13:49

Mam do was pytanie. Mam jedną noge nieznacznie krótszą od drugiej. Skutkiem tego odczuwam ból w biodrze. Co powinienem zrobić? Czy istnieje wkladka, ktora moglbym uzywac do kilku par butów? Jakie polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedz. ;-)
Jasiu
Nowicjusz

Postprzez hudyjan » 4 sty 2011, o 15:43

Odpowiednie wkładki istnieją. Nie polecamy żadnych, bo to musi polecić fachowiec ortopeda. Jak byłem mały to nosiłem ortopedyczne wkładki korygujące płaskostopie, a dodatkowo jedna była grubsza pod piętą o jakieś 15mm, żeby wyrównać długość nóg. A jedna krótsza noga to przede wszystkim prosta droga do bocznego skrzywienia kręgosłupa.

A jeśli chodzi o dolegliwości stóp, to mnie nie bolą, za to jesienią i zimą marzną na dworze niezależnie od rodzaju i ciepłoty butów, zwłaszcza lewa. Dlatego lubię po powrocie do domu nalać sobie mocno ciepłej wody do miski i pomoczyć stopy z 10 minut. Podobno to robi dobrze także na przeziębienia.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez szczypior » 4 sty 2011, o 16:01

wkladki musi polecic lekarz, zle dobrane moga sie katastrofalnie odbic na stawach.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Zespół Ehlersa-Danlosa

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi