www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Ulgi, uprawnienia i dofinansowania

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez dana_meadbh » 6 sty 2007, o 12:00

Czy ktoś z Was korzystał z refundacji sprzętu rehabilitacyjnego z PEFRONU?
Ostatnio edytowano 14 lis 2008, o 14:55 przez dana_meadbh, łącznie edytowano 2 razy
dana_meadbh
Hero

Postprzez Pletwa » 6 sty 2007, o 13:09

Dana_Meadbh mam w domu jakis rowerek rehabilitacyjny kosztował ok 150zł w auchanie teraz jest jeszcze tańszy kosztuje 99zł . byl kupowany w wrześniu 2006 roku. w sumie dobry jest tylko mocowania sie rozwaliły :mrgreen: i troche skrzypi ale jeździ sie dobrze i jest aparatura ilość przejechanych kilometrów prędkość spalane kalorie czas i mierzenie pulsu ;-)
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez dana_meadbh » 7 sty 2007, o 19:11

Rowery treningowe dla większych ludzi, niestety więcej kosztują ok. 1000 zl. Dlatego pytalam sie czy ktos korzystal z refundacji z PFRN-u.
dana_meadbh
Hero

Postprzez resa » 7 sty 2007, o 19:21

Korzystała moja kuzynka przy zakupie komputera.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2007, o 15:50 przez resa, łącznie edytowano 2 razy
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez dana_meadbh » 10 sty 2007, o 10:37

Właśnie sie dowiedziałam, że w moim mieście jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Wystarczy skierowanie od lekarza i kaucja 50 zł. Sprzęt można wypożyczyć maksymalnie na 6 miesięcy. Dobre i to.
dana_meadbh
Hero

Postprzez dana_meadbh » 15 sty 2007, o 18:46

Właśnie sie dowiedziałam, że moja córka wyrosła z gorsetu, a dostała go raptem trzy miesiące temu. Czu ktoś wie, jak często można o nowy występować?
dana_meadbh
Hero

Postprzez gabriela » 15 sty 2007, o 19:18

Raz na trzy lata bezpłatne w NFZ. Należy też pamiętać o PCPR w którym można składać wnioski o dofinansowanie do pzredmiotów pomocniczych w rehabilitacji, ortopedycznych, likwidacji barier architektonicznych.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez roma » 16 sty 2007, o 16:55

Jak jesteście na komisji to trzeba to zaznaczyć. Jeżeli nie macie nawet samochodu a ktoś Was wozi to jest mając kartę parkingową można zaparkowac na miejscu dla inwalidy. ja składałam wniosek na komisję tylko pod kątem tej karty i dostałam ją bez problemu.
roma
Beniaminek

Postprzez dana_meadbh » 16 sty 2007, o 16:58

Karta parkingowa bardzo ułatwia sprawę. Zwłaszcza w dużym mieście. Tylko trzeba pamiętać, żeby ją w widocznym miejscu zostawiać. I koniecznie podpisać.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Aqua » 18 sty 2007, o 10:29

dana_meadbh napisał(a):Właśnie sie dowiedziałam, że moja córka wyrosła z gorsetu, a dostała go raptem trzy miesiące temu. Czu ktoś wie, jak często można o nowy występować?

Można spróbować powalczyć z Funduszem Zdrowia. Wystapić pisemnie z proźbą o zgodę na nowy gorset, poprosić lekarza (specjalistę) o poparcie, niech napisze pisemko i potwierdzi ze obecny gorset nie spełnia swojej funkcji. W takich indywidualnych przypadkach Fundusz raczej załatwia sprawę pozytywnie. U mnie na opolszczyźnie dało się to załatwić.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Obrazek~*~ Kto nie ma odwagi do marzeń,
nie będzie miał siły do walki ~*~
Aqua
Bywalec

Postprzez AGA » 18 sty 2007, o 11:45

13mialam egzaminy testy zdalam jazdy nie -taki glupi blad zrobilam,ze szok.Niektorzy pisza cos o karcie parkingowej,jakie warunki trzeba spelnic,zeby ja uzykac i gdzie sie ja zalatwia?nie jestem w temacie
AGA
Sympatyk

Postprzez dana_meadbh » 18 sty 2007, o 17:28

Podobno można co pół roku dostać, musimy jeszcze około 1,5 miesiąca poczekać, a potem do Poznania jechać.
dana_meadbh
Hero

Postprzez dana_meadbh » 18 sty 2007, o 17:39

Aga, wystarczy się z MOPS- em skontaktować a dokładnie z referatem ds niepełnosprawnych, pobrać druk albo osobiście albo przez internet. Wpłacić na podane konto opłatę w wysokości 25 zł. Należy także przedstawić oryginał orzeczenia o niepełnosprawności. Karta parkingowa przysługuje osobom, które mają zaznaczone w orzeczeniu, że mają prawo do korzystania z uprawnień ustawy Prawo o ruchu drogowym art. 8 ust. 1. Zwykle czeka się około 30 dni od daty złożenia wniosku.
dana_meadbh
Hero

Postprzez dana_meadbh » 19 sty 2007, o 10:38

Mam pytanie z innej beczki. Czy osoba chora na ZM może dostać dofinansowanie na zakup komputera? Czy są jakies specjalne programy (takie jak np. Homer dla niewidomych) dla takich chorych?
dana_meadbh
Hero

Postprzez gabriela » 19 sty 2007, o 11:01

Owszem, kiedy ja starałam się o swój komputer w PFRONie musiałam 50% dopłacić, teraz podobno PFRON refunduje całość. Chodzi o program"komputer dla Homera" , jest on przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących. Właśnie ogłoszono kolejną edycję, wnioski można pobrać i składać do 15.03 w miejscowym PCPRze, o ile PFRON daleko. Do wniosku trzeba dołączyć aktualne zaswiadczenie od okulisty i uzasadnienie, jeśli ma to być komputer dla córki to fakt że ona się uczy, że komputer jest jej niezbędny do nauki , także do kontaktów z innymi ludźmi, że ma takie i owakie plany na przyszłość itd.Powodzenia!
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Następna strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi