www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Niepełnosprawni w pracy

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez Karolina » 18 wrz 2009, o 20:18

czy to prada, że osobą ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na dzień wizyty u lekarza przysługuje dzień wolny?? tzn nie trzeba brac urlopu tylko maja wolne jakos tam inaczej liczone??
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Stały bywalec

Postprzez arturro » 18 wrz 2009, o 23:22

Karolina napisał(a):czy to prada, że osobą ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na dzień wizyty u lekarza przysługuje dzień wolny?? tzn nie trzeba brac urlopu tylko maja wolne jakos tam inaczej liczone??

Tak Karola, to prawda.
TUTAJ masz linka do stronki z informacją. Pod koniec artykułu jest o tym mowa.
arturro
-# Moderator

Postprzez gabriela » 14 cze 2010, o 14:13

Myślę, że warto skorzystać z tego programu. Jest skierowany do osób słabowidzących i niewidomych, wystarczy umiarkowany stopień niepełnosprawności. Dzięki niemu można zdobyc nowe kwalifikacje, odbyć kursy oraz kilkumiesięczny staż pracy w wybranej firmie. Dotyczy osób w CAŁYM KRAJU. O projekcie :
Polski Związek Niewidomych zaprasza do udziału w projekcie pn „Wsparcie Osób Niewidomych na Rynku Pracy II” (Wsparcie II). Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL),

Priorytet I – Zatrudnienie i integracja społeczna,

Działanie 1.3 - Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej,

Poddziałanie 1.3.6 - PFRON – projekty systemowe.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (TOnO). Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków PFRON.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2011 r.

Celem głównym Projektu „Wsparcie Osób Niewidomych na Rynku Pracy II” jest zwiększenie szans osób niewidomych i niedowidzących na rynku edukacyjnym i rynku pracy poprzez udzielenie profesjonalnego i zindywidualizowanego wsparcia. Główne działania Polskiego Związku Niewidomych jako Partnera w Projekcie koncentrują się na promowaniu i rozwoju aktywności społeczno-zawodowej osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności wzrokowej z różnych grup wiekowych poprzez wsparcie w aktywnym poszukiwaniu miejsc pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia dla niewidomych kobiet.

Nowością w Projekcie jest promowanie aktywności społeczno-zawodowej osób niewidomych wśród rodzin, opiekunów oraz innych osób z otoczenia niewidomych poprzez podniesienie świadomości oraz zmianę utrwalonych postaw.

Przedstawione cele Projektu realizowane będą poprzez świadczenie wszechstronnego wsparcia w ramach grupowych i indywidualnych programów obejmujących, m.in. indywidualną diagnozę, opracowanie indywidualnych ścieżek zawodowych, prowadzenie rehabilitacji społeczno – zawodowej, szkolenia zawodowe, szkolenia z zakresu poszukiwania pracy, poradnictwo prawne, poradnictwo psychologiczne, staże pracy.

Projekt „Wsparcie Osób Niewidomych na Rynku Pracy II” jest projektem ponadregionalnym obejmującym swymi działaniami teren całej Polski. Nabór beneficjentów do Projektu odbywa się w biurach regionalnych utworzonych przy okręgowych placówkach Polskiego Związku Niewidomych.

Zasady naboru uczestników Projektu jak również całość dokumentacji rekrutacyjnej jest dostępna -->> TUTAJ
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez gabriela » 17 wrz 2010, o 09:23

Parlament Europejski rekrutuje na płatne staże
Parlament Europejski rozpoczął rekrutację na 5-miesięczne płatne staże dla osób z niepełnosprawnością, które rozpoczną się 1 marca 2011 r.

Płatne staże dla osób z niepełnosprawnością organizowane są przez Parlament Europejski od 2006 roku. Mają one na celu ułatwienie integracji osób z niepełnosprawnością w miejscu pracy oraz umożliwienie im zdobycia istotnego doświadczenia zawodowego i zapoznania się z pracą PE. Płatne staże są przyznawane na okres pięciu miesięcy, który nie podlega przedłużeniu.

Staże te są przeznaczone zarówno dla absolwentów uniwersytetów lub innych instytucji szkolnictwa wyższego, jak i dla osób o kwalifikacjach niższych niż uniwersyteckie. Odbywają się przede wszystkim w Brukseli i Luksemburgu, gdyż niektóre z Biur Informacyjnych w państwach członkowskich nie są jeszcze w stanie zapewnić odpowiedniego środowiska
pracy. Odbycie stażu nie gwarantuje zatrudnienia w przyszłości w Parlamencie Europejskim.

Szczegółowe wymagania i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie organizatora

Zgłoszenia można przesyłać do 15 października 2010

STRONA ORGANIZATORA

źródło: niepełnosprawni.pl
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez ania_maj-pro » 19 lip 2011, o 11:30

Analityk Zasobów Internetowych

Charakterystyka wykonywanej pracy:
Opis stanowiska: praca wykonywana w domu, przeszukiwanie zasobów
Internetowych pod kątem zleconego zadania m.in ankietowanie poprzez
e-mail,
wyszukiwanie informacji o produkcie lub kontrahentach, tworzenie bazy
danych

Wymagania: dobra znajomość Internetu, dobra znajomość pakietu Office,
dobra
organizacja pracy, samodzielność, stałe łącze internetowe.

Oczekiwania: tylko osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu

niepełnosprawności, (także osoby niewidome- wymagany specjalny program
do
odczytywania treści z komputera)

Oferujemy: szkolenie, merytoryczną opiekę koordynatora, umowę o pracę,

możliwość rozwoju.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV, listu motywacyjnego
oraz
skanu orzeczenia o niepełnosprawności (lub podanie informacji o stopniu
niepełnosprawności, rodzaju schorzenia i okresu ważności orzeczenia) -

aplikacje niepełne nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy:

praca@biurork.pl

telefon kontaktowy: 533-304-533
ania_maj-pro
Nowicjusz

Postprzez EwKA » 19 lip 2011, o 20:43

Mam pytanie, czy przy uzyskaniu stopnia niepełnosprawności muszę informować o tym pracodawcę?
EwKA
Bywalec

Postprzez asocko » 19 sty 2012, o 21:08

W ramach hobby po pracy (a czasem i przed) postanowiłam się dowiedzieć ile godzin ja właściwie mogę pracować. Na początku wszystko wydawało się proste. Trzeba pójść do lekarza medycy pracy ze skierowaniem z mojej firmy i już.
Jak się okazało przede wszystkim na takie spotkanie należy wziąć z sobą xero i oryginał orzeczenia o niepełnosprawności. Xero do wpięcia w kartę a oryginał do wglądu. Nic nie pomoże, że na skierowaniu z pracy jest data i nr orzeczenia, określenie stopnia niepełnosprawności i do kiedy. To oczywiście też zostaje w aktach.
Pani Doktor nie zdecydowała się na żadne badania. W to miejsce mam jeszcze donieść zaświadczenie od mojego kardiologa (biedak zobaczy mnie drugi raz w życiu 6 marca br.), chociaż w sumie w pracy i tak najbardziej nawala mi kręgosłup, stawy i wzrok...
Jutro na 7ą rano lecę z tym orzeczeniem. Ciekawe, czy kardiolog wyda mi to zaświadczenie, czy do końca marca będzie po sprawie, no i z jakim właściwie efektem.

Może dla kogoś okaże się to pomocne. No i musiało mi się gdzieś ulać. ;-)

[ Dodano: 2012-01-20, 18:27 ]
Poszłam z tym orzeczeniem i... od dziś znowu pracuję 7 godzin. Pani Doktor spadł poziom asekuranctwa, a podniósł się zdrowego rozsądku. Albo zwyczajnie zapomniała, że miał być jeszcze papier od kardiologa. :mrgreen:
Reasumując wystarczy orzeczenie, wywiad i ogólne badanie.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez arturro » 21 sty 2012, o 16:43

No ja póki co nie złozónym "zapotrzebowania" na skierowanie mnie do lekarza medycyny pracy w celu skrócenia czasu o godzine.
Przy zwyczaiłem się co prawda juz ze pracuję 7 godzin ale mam wrażenie ze moze to byc źle przyjęte jesli bedę sie starał teraz. Co innego jak ustawa nakazywala, to wtedy był przymus i tyle
Ale jak sie zdecyduje to na pewno twoje doswiadczenia Aniu sie przydadzą. Przecierasz szlaki :-)
arturro
-# Moderator

Postprzez asocko » 21 sty 2012, o 21:07

A ja bez pytania dostałam skierowanie z kadr. Chyba wolą wiedzieć, na czym stoją...
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez arturro » 8 paź 2013, o 18:23

Dzisiaj w Rzeczpospolitej ukazał sie mało optymistyczny artykuł dotyczący planowanych zmian w zakresie dofinansowania z PFRON dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. W projekcie ustawy okołobudżetowej na 2014r. znalazły sie informacje zakładajace drastyczne obnizenia finansów PFRON. Według planowanego projektu ustawy znacząco zmieniłoby się dofinansowanie w szczególności do zatrudnienia osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W artykule mówią tutaj o obniżeniu stawki z 1500 zł do 960 zł. Zakłady pracy chronionej zapowiadają już zwolnienia osób niepełnosprawnych w przypadku wprowadzenia tych zmian. Ot Polska rzeczywistosć. Ale póki co to jest projekt więc może jeszcze ktoś sie zastanowi zanim zamknie rynek pracy dla tysięcy osób.
arturro
-# Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi