www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Obóz żeglarski na Mazurach

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez zimridek » 10 sie 2010, o 15:47

Montana napisał(a):tia na jednej nawet razem :) zeby jeszcze ne ten moj strach hehehee

ale było fajniusio ... mi sie marzy Chorwacja pod żaglami ehhh może kiedyś..

jaki strach? dałaś radę i czadu :mrgreen: aż zatęskniłam za czasem minionym

ech... ja niestety w tym terminie o jakim tu mowa nie dam rady, do października jestem uziemiona, ale myślę, że jak popłyniecie to będziecie chcieli znów i wtedy sie dolączę :)

Monti wiesz pomysł na Chorwację pod żaglami to bardzo fajny pomysł, zwłaszcza, że obiecałam sobie wakacje za rok z prawdziwego zdarzenia :mrgreen:
zimridek
Sympatyk

Postprzez AniaB » 10 sie 2010, o 15:48

jejku jak się cieszę, jeśli wszystko pójdzie dobrze z Waszym przyjazdem do Giżycka to już na samą myśl nie mogę się doczekać kiedy w końcu poznam osobiście i zobaczę Was wszystkich :-D
AniaB
Bywalec

Postprzez smuklaewa » 10 sie 2010, o 23:45

Z tego co zasięgałam informacji u osoby która była na takim kursie rok temu...to raczej żadna osoba po operacji serca nie nadaje się na to szkolenie....trzeba włożyć dużo wysiłku w żeglowanie,a zajęcia odbywają się zaraz po śniadaniu i trwają cały dzień na jeziorze. :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 11 sie 2010, o 08:31

smuklaewa napisał(a):.trzeba włożyć dużo wysiłku w żeglowanie,a zajęcia odbywają się zaraz po śniadaniu i trwają cały dzień na jeziorze.

Ewcia, pitolisz...po operacji bylam na żaglach 2 razy i jakoś specjalnie sie nie musiałam wysilac to raz a dwa przecież sama na łodce nie bedziesz i to co aż tak bardzo wysiłkowe moze zrobić ktoś inny w koncu to kurs dla niepełnosprawnch a nie twardych wilków morskich.
Wiadomo, mogą ze względu na to schorzenie odrzucić zgłoszenie danej osoby ale tego jeszcze nie wiemy.

NIestety smutna wiadomość dla tych co chcą na żaglach tylko leżeć i pachnieć popijając drineczka z parasoleczką jest taka ze tam trzeba troche czynności wykonać, pocieszające jest to ze zawsze można popływać na łodzi motorowej lub znaleźć głupiego z wiosłami :P
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 11 sie 2010, o 08:51

Montana napisał(a):co chcą na żaglach tylko leżeć i pachnieć popijając drineczka z parasoleczką jest taka ze tam trzeba troche czynności wykonać,
:-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 11 sie 2010, o 09:22

smuklaewa napisał(a):Z tego co zasięgałam informacji u osoby która była na takim kursie rok temu...to raczej żadna osoba po operacji serca nie nadaje się na to szkolenie....trzeba włożyć dużo wysiłku w żeglowanie,a zajęcia odbywają się zaraz po śniadaniu i trwają cały dzień na jeziorze.
Cóż...najbardziej zapalonym żeglarzem którego znam - jest Marcin, który pasjonuje się tym sportem od lat i bardzo, bardzo go poleca. A przecież ma za sobą najtrudniejszą z operacji kardiochirurgicznych. Wysiłek? Rozmawiałam dziś z panem zajmującym się tymi obozami w Gizycku i on powiedział, że nie jest to żaden ciężki wysiłek, aczkolwiek oczywiście aktywność i dużo własnego zaangażowania. Podobno kto raz złapie bakcyla żeglarstwa, już nigdy nie chce odpuścić. Poza tym Ewcia masz serce jak dzwon, więc w czym problem?
Jedyny wolny termin to ten od 20 września, wtedy też - najlepsze warunki do żeglowania. Chętni powinni jak najszybciej wysłać dokumenty.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Gosieńka » 11 sie 2010, o 09:40

Ja mam trochę watpliwości ale z drugiej strony szkoda by było nie skorzystać.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez smuklaewa » 11 sie 2010, o 10:19

gabriela napisał(a):Ewcia masz serce jak dzwon, więc w czym problem?
Jestem po operacjach odwarstwienia siatkówki i tu widzę największy problem ,moje serce podróż w Himalaje wytrzyma,gorzej z aortą,bo ona ma słabe punkty.Szkolenie przebiega cały dzień na jeziorach,znam szczegółową relację z przebiegu zajęć i wiem,że akurat ja nie nadaję się na ten kurs :-) ,ale Ty Gabrysiu :?: fanka wysokiej adrenaliny i ryzyka jak najbardziej powinnaś pomyśleć nad wyjazdem.
smuklaewa
smile with me

Postprzez Kevin » 11 sie 2010, o 12:02

Gabi mam prośbę dowiedz się jak z kulwymi.Wiem że FAR oroanizuje takie kursy dla osób na wózkach,cały czas odkładam na później,a może wasza obecność by mnie zmobilizowała.Bo urlop to jeszcze bym znalazł. :mrgreen:

[ Dodano: 2010-08-11, 13:07 ]
A propo
NIestety smutna wiadomość dla tych co chcą na żaglach tylko leżeć i pachnieć popijając drineczka z parasoleczką jest taka ze tam trzeba troche czynności wykonać,
żeby żyć też,, trzeba troche czynności wykonać"
Kevin
Profesjonalista

Postprzez gabriela » 11 sie 2010, o 14:20

smuklaewa napisał(a):Ty Gabrysiu fanka wysokiej adrenaliny i ryzyka jak najbardziej powinnaś pomyśleć nad wyjazdem.
Nie omieszkam :-D jeśli tylko reszta nie wymięknie.
Kevin napisał(a):dowiedz się jak z kulwymi
Zobacz Jarku na stronkę tego osrodka, tam na zdjęciach widac osoby na wózkach. Ale dowiem sie jutro dokładnie.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Montana » 11 sie 2010, o 14:25

Kevin napisał(a):jak z kulwymi

Jarek uwielbiam Twoją bezpośredniość i zajb.isty dystans do siebie i zycia :)

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta opcja wyjazdu :)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 11 sie 2010, o 17:49

Montana napisał(a):Coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta opcja wyjazdu :)
Montanka,taka szatanica :evil: jak Ty to i w największy sztorm postawi żagle,a potem okręci chwytem sznurowym bosmana wokół palca...tak ,że każdy majtek niech już drży :-) ...Załogo witaj...ja z chęcią się piszę na Twój żagiel i obiecuję Ci grać na gitarze i śpiewać piękne szanty...
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 12 sie 2010, o 10:10

Kevin nie ma żadnych przeciwskazań, jeśli lekarz wyda Ci takie zaświadczenie, a Ty czujesz się na siłach - to żaden problem. Można na stronce do której wcześniej link podalam - zdobyc wszystkie potrzebne informacje.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Kevin » 12 sie 2010, o 22:09

Oki, dzięki Gabi.

[ Dodano: 2010-08-13, 10:41 ]
No to zadzwoniłem,żeby się coś więcej dowiedzieć.Info niezbyt pocieszające: wynikły pewne sprawy (pani nie informuje jakie) nie wiadomo czy kurs się odbędzie,proszę zadzwonić jutro. :cry:

[ Dodano: 2010-08-14, 09:33 ]
Dzwoniłem ponownie,:papiery składać,kurs nie wiadomo czy się odbędzie,co do miejsc -duże zainteresowanie jak coś wypali będą wybierać.Chyba trochę ostygł mój zapał.
Kevin
Profesjonalista

Postprzez gabriela » 14 sie 2010, o 12:34

Nie trzeba się zrażać poczatkowymi trudnościami, jeszcze nie złozylismy papierów - a juz kilka powodów przeciw znaleźlismy. Ja rozpocznę starania, jeśli bedę miała pewność, ze jedzie kilku "naszych" :-D
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi