www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Obóz żeglarski na Mazurach

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez Gosieńka » 14 sie 2010, o 15:59

Ja jednak w tym roku rezygnuję. Może w przyszłym jeśli będzie jeszcze taka okazja :-)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Kevin » 15 sie 2010, o 17:33

Gosieńka napisał(a):Może w przyszłym jeśli będzie jeszcze taka okazja
Okazja napewno będzie bo to impreza cykliczna.Kolega na wózk był w 9którymś tam roku i opowiadał że extra.Więc i ja spróbuję.Zobaczymy czy uda się w tym roku bo jak nie to w przyszłym będę miał trochę daleko. :mrgreen:

[ Dodano: 2010-08-16, 14:57 ]
Nie wiem jak wy,ja już dokumenty wymagane spakowałem , brak mi jeszcze zaświadczenia od lekarz,ale to żeby nie drażnić pani doktor to wyślę jutro teściową,jak odbierze papier to odrazu wszystko wyśle.No i zobaczymy czy się uda. :-?
Kevin
Profesjonalista

Postprzez Ania » 17 sie 2010, o 21:56

Montana napisał(a):
zimridek napisał(a):Sama też jestem krecikiem, a byłam już trzy razy na łódkach i polecam każdemu, świetna zabawa, relaks, odpoczynek. Teraz marzy mi się wyprawa na żaglach do Grecji...

tia na jednej nawet razem :) zeby jeszcze ne ten moj strach hehehee

ale było fajniusio ... mi sie marzy Chorwacja pod żaglami ehhh może kiedyś..

Potwierdzam, że kreciki (ja całkowity) też pływaj ą. byłam już na żaglach kilka lat temu (organizowane przez Stowarzyszenie Cross, które zajmuje się turystyką i sportem dla niewidomych i słabowidzących), a 4 lata temu na Zawiszy Czarnym" na rejsie organizowanym przez ludzi związanych z Fundacją Gniazdo Piratów. Połowa załogi, to były osoby niewidome. Było świetnie w obu przypadkach i nie jest tak trudno. Miałam płynąć w tym roku, ale nie czułam się jeszcze na siłach. Teraz już bym pewnie chętnie się przyłączyła, ale właśnie w tym okresie się przeprowadzamy i... Sami wiecie. Ale zdecydowanie polecam i zazdroszczę! A Chorwacja też mi się marzy! Czytałam nawet jakiś czas temu o jachtach do wynajęcia w Chorwacji. Nie jest to takie drogie...
Ania
Bywalec

Postprzez Montana » 18 sie 2010, o 09:40

No niestety jestem uziemiona. Wszystkie dokumenty są ode mnie 300 km. Niestety w szale przeprowadzki ich nie zabrałam :(
Kurcza i odpadam :(
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez afadro » 18 sie 2010, o 12:14

Całe życie z wariatami :lol: Kocham Was za to szaleństwo!
Ja we wrześniu już mam zaplanowany wyjazd, więc nie w tym roku. Ale ciekawa jestem czy Wam to wypali.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez Kevin » 18 sie 2010, o 12:41

No to widzę że zostałem sam.Z papierów potrzebne tylko zaświadczenie o niepełnosprawności,+ ankieta do ściągnięcia ze stronki organizatora i świstek od rodzinnego.
Kevin
Profesjonalista

Postprzez Montana » 18 sie 2010, o 12:54

Kevin napisał(a):Z papierów potrzebne tylko zaświadczenie o niepełnosprawności,

no właśnie to zostało w Soch wraz z całą resztą papierologii
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez AniaB » 27 sie 2010, o 18:16

I jak tam wygląda załatwianie obozu na Mazurach?? Wyjdzie coś z tego czy nie?? kto jednak się zdecydował na ten rok??

pozdrawiam serdecznie :-D
AniaB
Bywalec

Postprzez Kevin » 28 sie 2010, o 08:50

Wysłałem papiery ,ale jeszcze żadnej odpowiedzi.
Kevin
Profesjonalista

Postprzez hudyjan » 2 wrz 2010, o 13:34

smuklaewa napisał(a):zasięgałam informacji u osoby która była na takim kursie rok temu...to raczej żadna osoba po operacji serca nie nadaje się na to szkolenie....trzeba włożyć dużo wysiłku w żeglowanie
Ja pływam - żegluję od 25 lat. Jacht stoi na trawie we Wdzydzach na Kaszubach. Jeżeli pływa się samemu lub jest się szefem zamieszania, to może być ciężko, zwłaszcza, kiedy naprawdę wieje. Ale jeśli jest załoga, opiekunowie i zdrowy rozsądek, to raczej nic nikomu nie grozi.
Odradzam jednak niepełnosprawnym np. wypychania tonowego jachtu z kamienistej mielizny przy dobijającym do brzegu wietrze 5-6 B i lekko spanikowanej załodze. A i tak kiedyś bywało.
No właśnie - z uwagi na małe dzieci nie mam jak pływać i chcę jacht sprzedać, cena wywoławcza 10 tysięcy. Conrad 600, balastowo-mieczowy, stan dobry.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Marcin » 10 gru 2010, o 15:30

hudyjan napisał(a):No właśnie - z uwagi na małe dzieci nie mam jak pływać i chcę jacht sprzedać, cena wywoławcza 10 tysięcy. Conrad 600, balastowo-mieczowy, stan dobry.

Ze względu na małe dzieci nie sprzedawaj. Ja ze swoimi pływałem właściwie od pierwszego roku życia. A jak nie chcesz z nimi pływać to one zaraz będą większe i nie ma fajniejszych wakacji jak pod żaglami na Wdzydzach na przykład.
Moja łajba też stoi we Wdzydzach. Oczywiście nie teraz ;-)
A może sobie kiedyś rejs we dwóch zrobimy??
A swoja droga to nie wielkie pieniądze chcesz za tę łajbę. Mam nadzieję, że nie sprzedałeś.
Marcin
Profesjonalista

Poprzednia strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi