www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czytniki ebooków

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez Klio » 24 sie 2010, o 10:56

Czytając Wasze rozważania nad e-bookami zaczęłam się zastanawiać nad pewnym problemem: nie wiem czy wiecie, ale pojawiły się jakiś czas temu urządzenia zwane "czytnikami e-booków". Ich główną zaletą jest specjalnie opracowany wyświetlacz działający na zasadzie e-papieru, czyli nie męczy wzroku tak jak ekran nawet najlepszego komputera. Można sobie w nim również powiększać czcionkę. Pomieści baaaaardzo dużo e-booków.Generalnie rewelacja, tylko ceny zaczynają się od 900 złotych. Więc zaczęłam się zastanawiać czy byłaby na przykład możliwość odpisania sobie zakupu takiego urządzenia od podatku. Przepisy mówią, że odliczeniu podlegają wydatki na "zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego". Czy czytanie to czynność życiowa? :-D Co o tym myślicie?
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez Paweł » 24 sie 2010, o 11:35

.
Klio napisał(a):Można sobie w nim również powiększać czcionkę.

nowe czytniki e-bookow powinny mieć funkcję czytania tekstu przez elektronicznego spikera , wyśmienite rozwiązanie dla osób słabowidzących . Jak działa syntezator mowy można dowiedzieć sie z tej stronki . ivona com

Ci co czytają a chcą iść z duchem czasów -- odpowiedź wydaje się być oczywista .
Ale niech mówią za siebie ...
Paweł
VIP

Postprzez gabriela » 24 sie 2010, o 12:38

Tez od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, taki czytnik rozwiazałby wiele moich problemow. Czytam duzo i zbyt mała czcionka w ksiązkach i gazetach - męczy mój wzrok okrutnie. Wydaje mi się, że taki zakup móglby zrefundować MOPS po przedstawieniu zaświadczenia od okulisty, że żakup niezbędny ( likwidacja barier). Odliczyc od podatku? Nie wiem, fajnie byłoby, lecz może i tu potrzebowalibysmy zaswiadczenia od okulisty.
Paweł napisał(a):syntezator mowy można dowiedzieć sie z tej stronki . ivona com
To nie o to chodzi, Ivonke mam zainstalowaną w komputerze, lecz z niej nie korzystam, bo przeciez w kompie mozna powiekszac litery. Klio pisze o e-papierze, który mozna zwinąć jak kartke, przenieś w inne miejsce, schować do torebki. W dodatku powiększyć dowolnie wgrany weń tekst. I jeśli ktoś chce - także odsłuchać.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Klio » 24 sie 2010, o 16:27

Więcej o e-papierze i czytnikach przeczytasz tu
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez gabriela » 25 sie 2010, o 13:44

Wszystkie zaprezentowane czytniki są moim zdaniem jeszcze zbyt małe. Na 6 calowym ekranie literki są malutkie i nie widzę sensu zakupu, jeśli nie będzie można ich powiększyc i swobodnie przewijać strony.. Wydaje mi się, że lepiej poczekać na format tabletu A4 , który różne firmy obecnie opracowywuja, najbliżej ideału jest chyba e-reader Amazon Kindle ( 11 calowy ekran). W żadnej ze wspomniab=nych wersji nie wspomina się też o mozliwości czytania tekstu przez lektora. Jest takie cuś, ale akranik niewielki i wciąż bardzo drogi. TUTAJ
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez gabriela » 22 wrz 2010, o 15:14

Książka przyszłości -->> ZOBACZ TUTAJ
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Kevin » 23 wrz 2010, o 12:33

science-fiction

[ Dodano: 2010-09-23, 13:59 ]
Wiesz Gabi,zakupiłem navigację,wśród funkcji wymienione jest ebook - czytanie ksiązek elektronicznych(tak jest w opisie ), nie mam pojęcia czy z lektorem,bo przesyłka prosto z ,,czajna"za jakieś dwa tygodnie jak dojdzie będe mógł napisać coś bliżej.w każdym razie ja kupowałem dla nawigacji,ale według tamtych cen to drobiazg bo z 5calowym wyświetlaczem kosztoje niecałe 300zł
Kevin
Profesjonalista

Postprzez gabriela » 24 wrz 2010, o 09:39

Kevin napisał(a):z 5calowym wyświetlaczem kosztoje niecałe 300zł
To smieszna cena za takie możliwości. Chociaż funkcja czytania ebooków nie oznacza czytanie ich przez lektora. Ale poczekamy jak Twoje cacko nadejdzie i je opiszesz.
Kevin napisał(a):science-fiction
Ta ksiązka przyszłości to nie science fiction, już dziś w ten sposób działają iPody i nawet moja zwykła komórka dotykowa. Problem w wielkości i jakości wyświetlacza, ale z tym problemem myślę, szybko sie producenci uporaja.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi