www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

karta parkingowa

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez doroteska » 22 sie 2015, o 21:37

Hej ! Jestem mamą 13-letniego Maksa z ZED . Chciałabym poruszyć temat nowych kart parkingowych . Stare karty straciły ważność w tym roku , a ja mam obawy czy występować o nową kartę , bo słyszałam , że bardzo trudno obecnie uzyskać ten ,, przywilej ", trzeba stawać od nowa na komisji , przygotować aktualną dokumentację i można stracić inne dotychczasowe uprawnienia . Moje dziecko spędza sporo czasu w szpitalach , ja oczywiście wraz z nim . Cały ubiegły rok miał tak duże problemy ze stawami , że musieliśmy korzystać z wózka inwalidzkiego . Mimo to obecnie , wizualnie nie sprawia wrażenia osoby niepełnosprawnej. Będę bardzo wdzięczna Wam za podzielenie się ze mną doświadczeniem w tym zakresie . Pozdrawiam serdecznie ! Doroteska
doroteska
Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 31 sie 2015, o 16:51

Z mojego doświadczenia sekretarza 130 - osobowego stowarzyszenia niepełnosprawnych ze stolicy: większość osób, które wystąpiły o nowe karty, otrzymały je. Kilkanaście faktycznie utraciło niektóre uprawnienia (np. osobę upośledzoną umysłowo z ciężką padaczką uznano za zupełnie zdrową - po kilku miesięcznej sprawie w sądzie uznano ją za osobę całkowicie niezdolną do pracy, ale to tylko dzięki uporowi matki), kilka osób nie odzyskało odebranych uprawnień.
dana_meadbh
Hero

Postprzez doroteska » 31 sie 2015, o 21:15

Bardzo dziękuję , mam nadzieję , że znajdziemy się w tej większości . Statystycznie to nieźle . Natomiast przypadki takie jak z tą osobą z upośledzeniem dziwią mnie . Świetnie , że ostatecznie dobrze się skończyło . W stowarzyszeniu , do którego należę w Lublinie dwie osoby otrzymały odmowną odpowiedź dla swoich dzieci i reszta zrezygnowała ze starania się o kartę parkingową . Jest nas ok 100 rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową . Jedno z dzieci , któremu odmówiono karty ,jest również niesłyszące. Może jednak warto powalczyć ...
Pozdrawiam serdecznie !
doroteska
Nowicjusz

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi