www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Świadczenia w ramach polisy ubezpieczeniowej

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez roma » 9 mar 2007, o 21:01

Mój ubezpieczyciel odmówił mi wypłty odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Stwierdzili, że mam wadę wrodzoną. Nikt wcześniej nie powiedział mi, że mam ZM pomimo to, że byłam niejednokrotnie w szpitalu. Dopiero po operacji tętniaka na karcie szpitalnej wpiasli mi ZM. Jak myslicie czy mogłam się odwoływać, że tak naprawdę to nikt pod kątem ZM badań mi nie zrobił?
roma
Beniaminek
 
Posty: 25
Dołączył(a): 10 sty 2007, o 18:50
Lokalizacja: opoczno

Postprzez resa » 10 mar 2007, o 08:52

czy mogłam się odwoływać,

Mogłaś się odwoływać, bez problemu. Jeżeli wcześniej nie wiedziałaś o tym, że masz taką chorobę i nie była zdiagnozowana - masz pełne prawo do wypłaty odszkodowania za pobyt w szpitalu. Odwołanie oczywiście należało zrobić w terminie podanym na decyzji odmownej. Bez względu na to, kto jest twoim ubezpieczycielem.
Bo gdybyś wcześniej wiedziała o swojej chorobie, wtedy takie odszkodowanie niestety nie należy się.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gabriela » 15 mar 2007, o 12:56

Oczywiście Roma że się odwołuj, przecież nie oszukałaś ubezpieczyciela!
Comercial w którym kiedyś chciałam się dodatkowo ubezpieczyć, odmówił mi ubezpieczenia, bo kiedy powiedziałam że mam ZM lekarz "szczerze" powiedział , że statystycznie pożyję jeszcze 5 lat, więc nie bardzo im się to opłaca...Minęło 12.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
gabriela
-# JUNIOR ADMIN
 
Posty: 4800
Dołączył(a): 16 lip 2006, o 17:27
Lokalizacja: z Marsa

Postprzez resa » 14 sty 2008, o 08:36

Doniesienia prasowe o projekcie ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych w związku z planowaną reformą ochrony zdrowia.

Polisy zdrowotne jako dodatkowe ubezpieczenia

Od 2009 roku każda osoba opłacająca obowiązkową składkę zdrowotną do Narodowego Funduszu Zdrowia będzie mogła wykupić tanie polisy zdrowotne oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe.

Dodatkową polisę będzie mógł kupić każdy, kto jest ubezpieczony w NFZ, niezależnie od wieku i zdrowia.

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego ma kosztować 30 zł miesięcznie Za polisę, którą pacjent odliczy od podatku, będzie przysługiwać m.in. lepsza opieka lekarska i pielęgniarska. Polisa będzie jeszcze tańsza, jeżeli dopłacą do niej pracodawcy.

Dzięki niej pacjent będzie mógł wybrać lekarza w szpitalu, dostanie dodatkową opiekę pielęgniarską i położniczą, a osoby, które będą mu towarzyszyć w szpitalu, skorzystają z usług hotelarskich. Nie dostanie jednak pokoju o wyższym standardzie, nie ominie szpitalnej kolejki ani nie pokryje kosztów tych świadczeń, za które NFZ nie będzie płacił.

Właściciel polisy będzie mógł odliczyć od podatku 150zł rocznie.

Zachętę, aby dodatkowo się ubezpieczyć ma stanowić ulga podatkowa oraz stworzenie systemu refundacji składki dla emerytów, inwalidów i kombatantów. Osoby te, mimo zaawansowanego wieku i gorszego stanu zdrowia, również będą mogły wykupić polisę w specjalnie stworzonym funduszu z gwarancjami Skarbu Państwa. Będą jednak płaciły tylko 1/3 wysokości ustalonej składki. Resztę dopłaci budżet. Dodatkowo osoby, które ukończą 65 rok życia i przez 40 lat będą dodatkowo ubezpieczone, uzyskają refundację części składki z budżetu w wysokości 1 proc. za każdy rok ubezpieczenia. Oznacza to, że po ukończeniu 65 lat ubezpieczony zapłaci tylko 60 proc. wartości polisy (40 proc. zapłaci państwo). Takie rozwiązanie ma zachęcić osoby młode do kupowania polis zdrowotnych.

Żeby zmniejszyć wydatki osób ubezpieczonych na zakup polis, rząd chce umożliwić pracodawcom dofinansowanie ich z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Mogliby oni pokrywać od 10 do 70 proc. wysokości składki.

Pacjentów posiadających dodatkowe ubezpieczenie będą mogły przyjmować tylko szpitale mające kontrakt z NFZ.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
Avatar użytkownika
resa
well-wisher
 
Posty: 2262
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 18:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pabulon » 29 sty 2008, o 10:17

Polisy zdrowotne jako dodatkowe ubezpieczenia - doniesienia c. d. na podstawie info z Gazety Prawnej.

Polisa gwarantująca wyższy standard pokoju w szpitalu może kosztować miesięcznie od 300 zł nawet do 1,5 tys. Rząd wycofał się z wprowadzenia ulgi podatkowej dla posiadaczy dodatkowego ubezpieczenia. Tak więc wbrew wcześniejszym zapowiedziom resortu zdrowia, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wcale nie muszą być usługą tanią i skierowaną do masowego odbiorcy.

Osoby bardzo zamożne będą mogły kupić dodatkową polisę gwarantującą im dostęp do usług w 100 proc. opłacanych przez fundusz. Dzięki jej posiadaniu ominą też szpitalną kolejkę. Będą również miały zapewniony wyższy standard np. pokoju w szpitalu.

Mniej zamożni będą mogli wykupić ubezpieczenie, dzięki któremu pokryją tylko koszty świadczeń nierefundowanych lub tylko częściowo opłacanych przez NFZ. Taki pakiet ma kosztować kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Resort zdrowia liczy na to, że dzięki dodatkowym ubezpieczeniom do publicznego systemu ochrony zdrowia trafią dodatkowe pieniądze. Zdaniem ministerstwa, skorzystają na tym osoby najuboższe, których nie stać na zakupienie dodatkowej polisy, oraz świadczeniodawcy.

To, jakie inne świadczenia zagwarantuje dodatkowa polisa, będzie uzależnione od oferty przygotowanej przez firmy ubezpieczeniowe. Im będzie ona bardziej rozbudowana, tym jej cena będzie wyższa.
Beatius est magis dare, quam accipere
pabulon
Bywalec
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 paź 2007, o 23:10
Lokalizacja: ---


Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

cron
  • Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi
  • Kto przegląda forum
  • Forum przegląda 1 użytkownik
    0  zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
  • Najwięcej użytkowników online - 118
    było 29 wrz 2017, o 16:14
  • Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość