www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Turnusy rehabilitacyjne

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez JoannaG » 18 cze 2012, o 13:55

Pewnie że bez sensu. Zwłaszcza że już żałuję że się wtrąciłam do tej wielkiej dyskusji. Chyba jednak zajmę się czyms ciekawszym i wrócę do systemu zaglądania tu od czasu do czasu.
..teraz jestem duży i wiem, że w życiu piękne są tylko chwile.. dlatego czasem warto żyć!
JoannaG
Stały bywalec

Postprzez smuklaewa » 18 cze 2012, o 15:51

gabriela napisał(a):Jeśli kwota 1100 dla kogoś to niewiele
Wielu osobom PFRON finansuje kwotę około 900 zł,resztę dopłaca Stowarzyszenie i wyjazd jest darmowy dla wielu osób.
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez dana_meadbh » 19 cze 2012, o 05:38

W Warszawie działa program unijny " Integracja dla samodzielności" , z którego dopłacają resztę należności za turnus. Warunkiem jest przyznanie dofinansowania z PFRON i wiek pomiędzy 15 a 65 lat. Poza tym po raz pierwszy od co najmniej 4 lat pieniądze z PFRONu dostali wszyscy składający wnioski, a nie tylko dzieci i młodzież ucząca się.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Montana » 19 cze 2012, o 07:46

dana_meadbh napisał(a):W Warszawie działa program unijny " Integracja dla samodzielności" , z którego dopłacają resztę należności za turnus. Warunkiem jest przyznanie dofinansowania z PFRON i wiek pomiędzy 15 a 65 lat. Poza tym po raz pierwszy od co najmniej 4 lat pieniądze z PFRONu dostali wszyscy składający wnioski, a nie tylko dzieci i młodzież ucząca się.

OOOO! i takie informacje są potrzebne, na pewno ich by nie było gdyby nie ta "duskusja". Ważne! jesli kogoś nie stać a chciałby pojechać mogł o takim dofinansowaniu wiedzieć.
Wiec jesli dla kogoś ta dyskusja jest bezsensu to niech tu nie zagląda ;) Proste? :P
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 19 cze 2012, o 10:35

Czyli prosty wniosek :-) jak komuś zależy na wyjezdzie na turnus rehabilitacyjny to chodzi za tym i się dowiaduje ,a nie tylko biadoli jak drogo :lol: Dana dzięki za te informacje,nie wiedziałam ,że jest taki program unijny,ciekawe czy w każdej miejscowości w Polsce.
smuklaewa
smile with me

Postprzez arturro » 19 cze 2012, o 14:24

Hmm. Mowa tutaj o dopłacie z PFRON czy z PCPR? Nie składałem nigdzie bo uznałem ze kasy nie dostane, a może to był bład. No i nie przewidywałem że będę na poważnie brał pod uwagę mozliwość ponownego wyjazdu na turnus :-)
Nie ma watpliwosci co do tego ze organizacja ostatnich turnusów pozostawiała wiele do zyczenia ale niewątpliwe jest to ze jest to po prostu tani wypoczynek z "elementami rehabilitacji" że tak powiem. Już sam wyjazd w inny klimat, powietrze, jod, spotkanie z przyjaciółmi przy napoju chłodzącym tudzież rozgrzewającym.
Nie ma co drzeć kotów tylko kto moze niech się pakuje i jedzie a jak juz nas bedzie cała ekipa to udany wyjazd też będzie. I pogoda wtedy nawet nie aż taka ważna. Byle sklep blisko był ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 19 cze 2012, o 16:53

arturro napisał(a):Nie ma co drzeć kotów tylko kto moze niech się pakuje i jedzie a jak juz nas bedzie cała ekipa to udany wyjazd też będzie. I pogoda wtedy nawet nie aż taka ważna. Byle sklep blisko był ;-)
I właśnie takie podejście do życia napawa optymizmem :-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez dana_meadbh » 19 cze 2012, o 18:56

Podobno nie tylko Warszawa ma więcej środków na turnusy. Program działa w większych miastach, trzeba pytać. Możliwość dopłaty jest prawie 3 000 zł na osobę.
dana_meadbh
Hero

Postprzez arturro » 20 cze 2012, o 07:13

dana_meadbh napisał(a):Podobno nie tylko Warszawa ma więcej środków na turnusy. Program działa w większych miastach, trzeba pytać. Możliwość dopłaty jest prawie 3 000 zł na osobę.

Myślisz ze teraz nawet jest jakaś szansa na uzyskanie dofinanowania jeszcze?
arturro
-# Moderator

Postprzez Paweł » 20 cze 2012, o 11:36

Montana napisał(a):To ja już wolę 14 dni w Bułgarii za połowę tego z gwarancją pogody ;)

no , i to jest słuszny kierunek ...
Ostatnio edytowano 20 cze 2012, o 19:51 przez Paweł, łącznie edytowano 2 razy
Paweł
VIP

Postprzez dana_meadbh » 20 cze 2012, o 11:37

Kilka dni temu znajomi ze stowarzyszenia złożyli papiery o dofinansowanie, dostali decyzję o przyznaniu pieniędzy z PFRONu i zaproszenie do programu unijnego. Składali dokumenty na Andersa, pieniądze jeszcze są.
dana_meadbh
Hero

Postprzez smuklaewa » 20 cze 2012, o 23:16

Artur koniecznie należy spróbować,a może nie jest jeszcze za pózno :-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez Gosieńka » 21 cze 2012, o 16:02

dana_meadbh napisał(a):Kilka dni temu znajomi ze stowarzyszenia złożyli papiery o dofinansowanie, dostali decyzję o przyznaniu pieniędzy z PFRONu i zaproszenie do programu unijnego. Składali dokumenty na Andersa, pieniądze jeszcze są.
Pojechałam dziś na Andersa zapytac czy są jeszcze szanse dostania dofinansowania. "Przemiła" pani na informacji oczywiście zbyła mnie tekstem że trzeba było składac w styczniu i że pieniędzy nie ma, tym samym szans na dofinansowanie też nie ma. Ale wnioski i wzięłam i spróbujemy.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez dana_meadbh » 21 cze 2012, o 17:51

Próbuj, pani w informacji jest wyjątkowo niemiła. Kilka razy miałam z nią scysje. Rozumiem, że praca jest tam mocno stresująca, ale tej pani brakuje empatii. I często kultury osobistej. Zawsze wydaje mi się, że robi łaskę, jak na moje pytania odpowiada.
Ostatnio edytowano 22 cze 2012, o 05:56 przez dana_meadbh, łącznie edytowano 1 raz
dana_meadbh
Hero

Postprzez Gosieńka » 21 cze 2012, o 21:41

dana_meadbh napisał(a):Zawsze wydaje mi się, że robi łaskę, jak na moje pytania odpowiada.
Dokładnie takie samo odniosłam wrażenie. I myślę że w takim miejscu nie powinny pracowac takie osoby. Stykają się w końcu z ludźmi niepełnosprawnymi, często o utrudnionym kontakcie i jeśli takim ludziom będą "odszczekiwac" na pytania w miejscu gdzie ci ludzie oczekują pomocy i gdzie mają ją dostac to chyba gruba przesada i ktoś się powinien za to zabrac.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi