www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Turnusy rehabilitacyjne

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez Aga Wójciak » 22 cze 2012, o 20:10

Też miałam "przyjemność" z tą panią, ale myślałam ,że ma zły dzień. :evil:
Aga Wójciak
Weteran

Postprzez smuklaewa » 1 lip 2012, o 22:56

dana_meadbh napisał(a):Próbuj, pani w informacji jest wyjątkowo niemiła. Kilka razy miałam z nią scysje. Rozumiem, że praca jest tam mocno stresująca, ale tej pani brakuje empatii. I często kultury osobistej. Zawsze wydaje mi się, że robi łaskę, jak na moje pytania odpowiada.
Taka osoba powinna w kamieniołomie pracować,a nie mieć kontakt z ludzmi :-( ,powinno się zwalniać z takich stanowisk tak niekontaktowe i niemiłe osoby..
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 2 lip 2012, o 19:04

O dofinansowanie do turnusu wciąż warto się starać. Po informacji zapodanej przez danę_meadbh złożyłam wniosek o dofinansowanie na turnus dla mojej córki (a więc z końcem czerwca) i dziś otrzymałam informacje, że dofinansowanie jej przyznano, oraz opiekunowi (chociaż o opiekuna się nie starałam, urzędnik jednak nalegał, hmmm).
Jeśli chodzi o turnus rehabilitacyjny we Władysławowie to pozwolę sobie przedstawić swoje zdanie:
Minusy:
1. Brak zabiegów w cenie (mam na myśli „konkretne zabiegi”)
2. Pokoje wieloosobowe w ośrodku (dla młodzieży extra, dla dorosłych mniej).
Plusy:
1. Codziennie basen, zarówno w ośrodku jak i duży olimpijski w Cetniewie (znany chyba większości)
2. Ośrodek Pomorzanka jest wporzo
3. Mają (podobno) niezłą kuchnię
4. Towarzystwo, to w sumie najmocniejsza strona turnusu i „rehabilitacja” o której wspomniał już Arturro
5. Będą dopłaty do turnusu dla każdego uczestnika ze strony Stowarzyszenia, choć wciąż nie wiadomo w jakiej wysokości.

W sumie myślę, że jechać prywatnie za tę kasę (1100) można spokojnie np. do Bułgarii., przyznaję rację Montanie, piękne widoki, relaks z martini na plaży (jeśli ktoś lubi) no i pogoda murowana. Natomiast za turnusem przemawia towarzystwo (bezcenne :-D), termin , miejscowość oraz finanse (jeśli dopłaci PCPR, PFRON lub/i Stowarzyszenie). Wolne miejsca na turnus wciąż są, więc jeśli nie Bułgaria to Władysławowo!
Zabiegi, jeśli ktoś chce lub musi je brać :-( - może wykupić na turnusie lub pojechać na południe Europy i czekać na bezpłatne we własnej miejscowości - w kolejce kilka miesięcy. Wot dylemat.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez arturro » 19 lip 2012, o 14:48

gabriela napisał(a):W sumie myślę, że jechać prywatnie za tę kasę (1100) można spokojnie np. do Bułgarii., przyznaję rację Montanie, piękne widoki, relaks z martini na plaży (jeśli ktoś lubi) no i pogoda murowana.

No nie chcąc rozgrzebywać tematu ale jednak muszę. naprawde wątpie czy ta kwota starczy na 2 tygodnie w Bułgarrii z wyżywieniem. No a do tego trzeba jeszcze dojechac do tej Bułgarii. I na pewno nie w takiej kwocie jak dojazd w Polsce dla osoby z orzeczonym stopniem nieełnosprawności.
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 19 lip 2012, o 16:27

Samolot

Obecnie jedyny przewoźnik obsługujący loty z Polski do Bułgarii to LOT. Codziennie jest lot z Warszawy do Sofii oraz z Sofii do Warszawy. W lecie organizowane są loty czarterowe do Warny. Najtańszy bilet w obie strony z wyznaczonymi datami odlotu i przylotu kosztuje około 220 USD. Warto przed zakupem biletu sprawdzić aktualne promocje oferowane przez LOT, obniżka ceny może sięgać nawet do 30%.
Autokar

Koszt podróży autokarem to zazwyczaj połowa ceny biletu na samolot. Trzeba się jednak liczyć z podróżą trwającą ponad 32 godziny.
Pociąg

Podróż pociągiem do Bułgarii w ostatnich latach nie jest często praktykowana, wpływ na to ma także długość podróży. Podróż z przesiadką trwa zazwyczaj około 36 godzin.
Auto

Podróż samochodem to jeden z częściej wybieranych sposobów dojazdu do Bułgarii. Główne trasy prowadzą przez Rumunię oraz Serbię, znacznie mniej osób decyduje się na przejazd przez Ukrainę.

Podróż to kwota 600zł najmniej w obie strony jadąc 3 dni :lol: koszty wyżywienia,noclegu,to wszystko zamyka się w cenie 2,5 zł licząc bardzo skromnie.Chyba ,że nic nie jeść :mrgreen: ,spać w namiocie i wędrować na butach,ale taka rehabilitacja zajęła by rok z haczykiem :-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 20 lip 2012, o 09:59

Ale żeście się przywalili do tej Bułgarii :P to był tylko przykład podany przeze mnie.

Kto ma jechać do Bułgarii czy na Madagaskar i tak pojedzie, kto ma jechac na turnus wybierze turnus.

:lol:

czyżby brakowało chętnych na turnus ;) :) , ze temat w takiej formie odgrzebany :P

[ Dodano: 2012-07-20, 11:09 ]
a jak już się tak czepiacie tej Bułgarii to oferta ALL INCLUSIVE w srodku sezonu od osoby 1350 zł TU

Fragment oferty dotyczy menu:

Wyżywienie ALL INCLUSIVE - obejmuje 3 posiłki dziennie z bezpłatnymi bułgarskimi napojami (bułgarskie piwo, wino, napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe, woda mineralna, kawa i herbata serwowane podczas posiłków) Napoje alkoholowe dostępne są podczas lunczu i kolacji.

Śniadanie 7:30-10:00

Lunch 13:00-14:30

Kolacja 18:00-20:00

a i dojazd klimatyzowanym nowoczesnym autokarem Ewciu :P

[ Dodano: 2012-07-20, 11:16 ]
I tak juz zupełnie na koniec:

Przykład z mojej strony podany jest opłacalny dla kogoś kto niestety nie dostanie dofinansowania na turnus bo np. dochody na za wysokie (o kilka zł przewyższa limit) i nie ma zniżek na przejazdy 95% - czyli tak jak JA
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 20 lip 2012, o 14:00

Montana napisał(a):a i dojazd klimatyzowanym nowoczesnym autokarem Ewciu :P
To super....tylko nie jest wliczony w koszt wyjazdu :-) .
Ja tam nie lubię zagranicznych wojaży :roll: ,miałam propozycję spędzenia wakacji nad Oceanem w NEWPORT a wybrałam Morze Bałtyckie :-) :-) :-) .
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 20 lip 2012, o 14:12

smuklaewa napisał(a):
Montana napisał(a):a i dojazd klimatyzowanym nowoczesnym autokarem Ewciu :P
To super....tylko nie jest wliczony w koszt wyjazdu :-) .
.

jest
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 20 lip 2012, o 14:14

Nie wliczony... :-) poczytaj co wliczone,a co nie wliczone.
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 20 lip 2012, o 14:46

Czy nie chodzi tu raczej o strach przed lataniem (i zagranicą) no i KASĘ :mrgreen:
Ostatnio edytowano 20 lip 2012, o 14:54 przez gabriela, łącznie edytowano 1 raz
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Montana » 20 lip 2012, o 14:49

smuklaewa napisał(a):Nie wliczony... :-) poczytaj co wliczone,a co nie wliczone.

Przejazd autokarem lub dojazd własny (zniżka 150zł)

Ewcia, prosze Cie :D:D:D:D

A żeby skonczyć tą głupią przepychankę, życzę Ci Ewciu wspaniałego wypoczynku nad Bałtykiem :*
Ostatnio edytowano 20 lip 2012, o 14:56 przez Montana, łącznie edytowano 1 raz
Montana
VIP

Postprzez gabriela » 20 lip 2012, o 14:52

Właściwie o co tyle hałasu? Kto chce niech lata i jeździ za granicę, kto chce niech jeździ na turnusy (darmowe lub nie), każdy ma wolny wybór. I całe szczęście.
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez smuklaewa » 20 lip 2012, o 17:23

gabriela napisał(a):Czy nie chodzi tu raczej o strach przed lataniem (i zagranicą)
Ja uwielbiam latać :mrgreen: ,ale najlepiej i najbezpieczniej czuję się w Polsce :-D
Montana napisał(a):życzę Ci Ewciu wspaniałego wypoczynku nad Bałtykiem :*
Dziękuję bardzo Montanko :-) .Wszystko stoi pod znakiem zapytania,bo dopiero co wróciłam ze szpitala,a już na nowo mam uczulenie,więc jak sobie z tym nie poradzę to lato spędzę w Krakowie na 10 piętrze dermatologii :roll: :roll: :roll:
smuklaewa
smile with me

Postprzez asocko » 28 lip 2012, o 09:58

I to się nazywa pokój z widokiem... :-D
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez dana_meadbh » 30 lip 2012, o 20:52

Właśnie wróciłam z Darłowa. Bałtyk zimny, padało. I bardzo drogo.
dana_meadbh
Hero

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi