www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Turnusy rehabilitacyjne

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez Gosieńka » 31 lip 2012, o 07:34

Nie zachęcasz Dana ;-) A my się właśnie zamierzamy wybrac... Zawsze to trochę jodu człowiek się nałyka, przynajmniej taki będzie plus.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez arturro » 31 lip 2012, o 14:08

Gosieńka napisał(a):Zawsze to trochę jodu człowiek się nałyka, przynajmniej taki będzie plus.

Taaa. Dokładnie, Gosia musi uzupełnić zapasy jadu ;-)

[ Dodano: 2012-07-31, 16:53 ]
W nawiązaniu do powyższego postu oraz w związku |zewsząd" zgłaszanymi protestami, chcialbym stanowczo zaprzeczyć jakoby Gosia miałaby uzupełniać nad morzem zapasy jadu. Chodziło mi oczywiscie o JOD.
Jednocześnie chciałbym kategorycznie stwierdzić, iż moja Gosia jest najwspanialszą żonką na świecie. Dba o mnie, kocha, troszczy się. Codziennie gotuje mi pyszne jedzonko :-)
I nieprawdą jest jakoby napisałem to sprostowanie w obliczu groźby głodowania przez cały dzień
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 31 lip 2012, o 23:52

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) O tak....jod to przede wszystkim dla zdrowotności,ale Arturze co tam takie przejęzyczenie :-) ,jad też dla zdrowotności ludzie sobie aplikują...taki jad żmijny :-) tak że Gosiaczek gdyby przez pomyłkę wciągała jadzik ....to i tak jej nasycenie miłością do Ciebie przewyższy wszystkie aerozole nadmorskie.
arturro napisał(a):I nieprawdą jest jakoby napisałem to sprostowanie w obliczu groźby głodowania przez cały dzień
Artur...człowiek jeszcze rok po ślubie miłością żyje i śmierć głodowa mu nie grozi... :mrgreen:
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez zimridek » 2 lut 2013, o 17:09

Czy w tym roku ktoś z Was wybiera się na turnus i złożył stosowny wniosek? choć nie wiem jeszcze czy dostanę dofinansowanie i czy ostatecznie pojadę, to ciekawa jestem czy ktoś z Was ma takie plany na wakacje?
zimridek
Sympatyk

Postprzez Gosieńka » 2 lut 2013, o 19:00

zimridek napisał(a):Czy w tym roku ktoś z Was wybiera się na turnus i złożył stosowny wniosek? choć nie wiem jeszcze czy dostanę dofinansowanie i czy ostatecznie pojadę, to ciekawa jestem czy ktoś z Was ma takie plany na wakacje?
My już wstępnie rozmawiałyśmy i na ten moment mamy w planach gdzieś pojechać. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez zimridek » 2 lut 2013, o 19:59

Gosieńka napisał(a): My już wstępnie rozmawiałyśmy i na ten moment mamy w planach gdzieś pojechać. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

może więcej osób się skusi? tak Gosiu, to pod wpływem naszej rozmowy zmobilizowałam się i dotarłam do lekarza a potem z wnioskiem do PCPR-u
zimridek
Sympatyk

Postprzez Jolka » 2 lut 2013, o 20:20

A jakie trzeba spełniać wymogi?i co ewentualnie trzeba załatwić?gdzie?
Jolka
Jolka
Sympatyk

Postprzez czarna » 2 lut 2013, o 20:42

ja złożyłam wniosek w tamtym roku i niestety nie przyznali mi dofinansowania ponieważ podobno mieli ograniczone środki, dla mnie nie wystarczyło.. :cry:
choć jeszcze nigdy nie korzystałam z takiej pomocy no cóż taka nasza szara rzeczywistość :roll:
...żyj tak abyś każdego wieczoru mógł powiedzieć to był udany dzień...
czarna
Stały bywalec

Postprzez zimridek » 2 lut 2013, o 21:51

czarna napisał(a):ja złożyłam wniosek w tamtym roku i niestety nie przyznali mi dofinansowania ponieważ podobno mieli ograniczone środki, dla mnie nie wystarczyło.. :cry:
choć jeszcze nigdy nie korzystałam z takiej pomocy no cóż taka nasza szara rzeczywistość :roll:

Czarna, ale może w tym roku będą mieć więcej środków? spróbuj! teoretycznie pierwszeństwo mają właśnie osoby, które jeszcze nigdy nie korzystały z takiej formy rehabilitacji, a praktyce różnie to niestety bywa... czasem, tak jest na przykład u mnie, że PCPR organizuje projekt razem z Urzędem Pracy dofinansowany z Unii i jest tam też punkt:dofinansowanie turnusu, więc teoretycznie mam szanse są podwójne, a praktycznie może się okazać, że się nie załapię :). Warto sprawdzić jak jest w Waszych PCPR czy MOPS-ach

Jolu, co do procedur, należy złożyć wniosek w zależności gdzie mieszkasz albo do PCPR, albo MOPS,często takie jednostki mają swoje strony internetowe i można pobrać formularz przez internet, zresztą jest chyba jeden obowiązujący wzór?!choć nie jestem do końca pewna :)

żeby się starać musisz mieć orzeczenie o niepełnosprawności, jego kopię zostawiasz razem z wnioskiem o turnus, a oryginał zabierz ze sobą do wglądu. Z drugą stroną wniosku idziesz do lekarza. I mając wniosek od lekarza, orzeczenie i wniosek gdzie podajesz m.in. średnią dochodów miesięcznych za ostatni kwartał idziesz do PCPR lub Mopsu, a oni mają miesiąc na to by dać odpowiedź , choć czasem schodzi im dłużej :) Jeśli dostajesz dofinansowanie to masz chyba tydzień by wybrać ośrodek i dokładny termin turnusu
zimridek
Sympatyk

Postprzez arturro » 3 lut 2013, o 13:41

Według mnie trzeba próbowac. My z Goska złozylismy w tym roku.
W zeszłym dopiero złożyłem w połowieroku bo poszła info na Forum ze podono maja kase i rzeczywiscie mi przyznali, ponad 900 z. Niestety ostatecznie nie skorzystałem bo nie mogłem wziąć urlopu na dwa tygodnie. Tak wiec zawsze warto spróbować, bo może sie uda.
arturro
-# Moderator

Postprzez dana_meadbh » 3 lut 2013, o 17:13

W tym roku może być bardzo ciężko w Warszawie. SCON ma mało pieniędzy. Prawdopodobnie tylko młodzież i dzieci uczące się dostaną.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Jolka » 3 lut 2013, o 18:17

to jest tylko dla zatrudnionych?
Jolka
Jolka
Sympatyk

Postprzez zimridek » 3 lut 2013, o 19:00

Jolka napisał(a):to jest tylko dla zatrudnionych?

nie, nie ma żadnego wymogu co do zatrudnienia lub nie, choć ma to znaczenie o tyle, o ile jeśli dobrze zarabiasz i masz wysokie średnie dochody, wtedy masz mniejsze szanse dostać dofinansowanie, niż inna osoba nie pracująca, z niskimi dochodami...
zimridek
Sympatyk

Postprzez zimridek » 10 kwi 2013, o 17:58

Mam pytanie, czy ktoś z Was pisał odwołanie od negatywnej decyzji PCPR? Na necie wyczytałam, że decyzja taka nie jest decyzją administracyjną i dlatego nie ma możliwości odwołania się od niej oraz, że każdy PCPR może ustalać swoje własne zasady rozdziału środków na dofinansowania do turnusów. Ale normalnie mnie cholera dziś wzięła. Dostałam odmowną decyzję, trochę czułam, że tak może być. Składając wniosek o turnus dowiedziałam się, że PCPR wraz z Urzędem Pracy organizują ze środków unijnych projekt aktywizacji społeczno- zawodowej, jedną z grup mieli być niepełnosprawni, zapisałam się wstępnie bo miała być nauka języka obcego, szkolenia zawodowe i…. dofinansowanie do turnusu, ale… poszłam końcem lutego na spotkanie organizacyjne i okazało się, że jest kiszka, brak konkretnego podania ilości godzin poszczególnych zajęć, nie wiadomo jaki będzie język obcy, poziom też zależny od grupy, a tego jeszcze też nie wiedzą. Jako kiełbasę wyborczą podano wyjazd do Zakopanego. Ostatecznie o rezygnacji z udziału przekonały mnie obowiązkowe zajęcia z integracji i komunikacji, które miał poprowadzić Dyrektor PCPR, obawiam się, że tego bym naprawdę nie przeżyła. Ale no właśnie, dosyć mocno myślę, że nie przyznano mi dofinansowania do turnusu bo zrezygnowałam z udziału w tym projekcie. Mój wniosek rozpatrzony był 1 lutego, a decyzje wysłano 3 kwietnia, czyli upłynęło ponad 60dni . Wg Rozporządzenia Centra mają powiadomić do 7 dni od rozpatrzenia. Pisze więc pismo powołując się na to rozporządzenie, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki i czy cokolwiek mogę wskurać? Trochę tez boję się, że pisząc odwołanie skazuję się na to, że już nic więcej od PCPR mogę nie dostać, władze są tam bardzo pamiętliwe. Z drugiej strony aż serce mnie boli, że osoby które są w projekcie dostaną dofinansowanie w ramach „zachęcającej kiełbasy” nie zależnie od tego, czy rok wcześniej też dostały, mają „słabsze” orzeczenie, wyższe dochody itp. … Wrrrr….
zimridek
Sympatyk

Poprzednia strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi