www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Orzeczenie o niepełnosprawności

...czyli wszystko, co może nam ułatwić życie

Postprzez matompra » 24 sie 2008, o 17:43

Witam serdecznie.
Właśnie otrzymałem orzeczenie niepełnosprawnosci mojego 9 letniego syna: 07-s
Dzieki informacji na forum odczytałem o co chodzi. Jednak mam pytanie, czy w związku z przyznaniem na rok takiej niepełnosprawnosci, moge w jakiś sposób to wykorzytsać i starać sie o jakąś pomoc?
Jesli tak to jaką i gdzie, prosze o pomoc bo nie wiem co z tym pismem teraz zrobić i się udać. słyszałem o jakimś zasiłku pielęgnacyjnym ale nie wiem gdzie z tym sięudać, wiem że można wyrobić kartę parkowania ale też nie wiem gdzie to zrobić.
Pozdrawiam. Tomasz
matompra
Nowicjusz

Postprzez resa » 24 sie 2008, o 19:13

Witaj Tomasz.

Aby otrzymać zasiłek pielegnacyjny należy pobrać i złożyć wypełniony wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacujnego. Dokładniej na ten temat w wątku => Zasiłek pielęgnacyjny

W zależności od dochodów można starać się o zasiłek rodzinny i dodatki z nim związane. Informacje znajdziesz w wątku => Zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego

Sporo informacji na temat ulg i uprawnień znajdziesz w wątku => Ulgi i uprawnienia dla osób niepełnosprawnych oraz na stronie => Ulgi i uprawnienia

Ponadto podaję Ci bezpłatną ogólnopolską infolinię dla osób niepełnosprawnych. Od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 20.00 pod nr 0 800 53-33-35 możesz uzyskać informacje na temat wszelkich uprawnień.

Na temat karty parkingowej => Karta Parkingowa

Dziecko niepełnosprawne może także korzystać z wielu uprawnień w szkole, w której się uczy.
=> Szkoła -prawa ucznia niepełnosprawnego

W razie niejasności zawsze możesz pytać w tym miejscu.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, jeśli niepełnosprawność dziecka orzeczono na czas określony, po tym czasie należy starać się o uzyskanie ponownego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Przynajmniej miesiąc przed końcem ważności orzeczenia należy złożyć nowy wniosek wraz z dokumentami o ponowne orzeczenie niepełnosprawności.

Pozdrawiam.
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez asocko » 24 sie 2008, o 21:06

matompra napisał(a):Słyszałem o jakimś zasiłku pielęgnacyjnym ale nie wiem gdzie z tym sięudać, wiem że można wyrobić kartę parkowania ale też nie wiem gdzie to zrobić.
Pozdrawiam. Tomasz

W Warszawie zasilek, o ktorym piszesz, mozna uzyskac w dzielnicowym Osrodku Pomocy Spolecznej. Byc moze jest tez tak w Czestochowie...
asocko
VIP

Postprzez arturro » 15 paź 2008, o 13:33

Mam zapytanie w zwiazku z tym ze za tydzień wybieram się właśnie na komisje orzekającą o stopniu niepełnosprawnosci do celów pozarentowych.
Czy jakies takie "praktyczne" porady dotyczące stawienia sie i zachowania sie na komisji warto wiedziec? Może co warto mówic a czego lepiej nie? Czy też czy może dla lepszego wrazenia przyjśc na posiedzenie o kulach i na wózku, w dodatku z laską dla niewidomych? ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 15 paź 2008, o 13:50

arturro napisał(a): posiedzenie o kulach i na wózku, w dodatku z laską dla niewidomych?
Artur wyobraziłam właśnie sobie Ciebie...wszystko zależy od tego co popisali Ci lekarze...okulista...z korekcją są jakieś wyznaczniki widzenia....to nawet jakbyś miał laseczkę to wszystko się rozbija o diagnozę którą masz od lekarza...ale kulę sobie weż :-( bo wyglądasz na zdrowego ,młodego faceta...a w komisji różni siedzą...możesz się zawiesic na klamce albo przez przypadek pogłaskac jakąs komisyjną panią :-) przecież kiepsko u Ciebie z patrzeniem...
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 15 paź 2008, o 15:18

kiepsko u Ciebie z patrzeniem...
Artur - juz na progu gabinetu w którym zasiądzie komisja, malowniczo się potknij i wyląduj w ramionach pani doktor, szepcząc z zażenowaniem ( przepraszam PANA), potem obmacuj powietrze wkolo szukając krzesła :-D , a gdy Cię będą badać i ostukiwać- skrzyw kręgosłup na maxa ( przećwicz przed lustrem w domu) jęcząc -( jak boli... ):mrgreen: Możesz dorzucić kilka opowieści o tym jak mocno się męczysz wbiegając na parter, jak ciężko Ci przywlec 2 browarki, a sex...( wysoka komisjo) tu skromnie spuść oczęta ( się boję...) :mrgreen:
A serio - wszystkie wyniki badań, stare kartoteki, wypisy ze szpitali, koniecznie z diagnozą " Zespół Marfana".
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez asocko » 15 paź 2008, o 16:05

Wyobrazilam sobie... :lol: Ja tam pokazalam wyniki badan, ktore mowily same za siebie i tyle. Aktualne badania sa bardzo wazne.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez londynka » 15 paź 2008, o 19:07

razu jednego stawilismy sie na komisji dot naszego dziecka w prawie menelskim stanie :) córa puściła pawia na mamusie w aucie, a tatus mial podbite oko - skutek wczesniej zabawy z córą, oczywiście musieliśmy się odwoływac :)
a tak poważnie to najważniejsza jest konkretna diagnoza wypisana na papierze :mrgreen:
londynka
Nowicjusz

Postprzez arturro » 15 paź 2008, o 21:45

gabriela napisał(a):A serio - wszystkie wyniki badań, stare kartoteki, wypisy ze szpitali, koniecznie z diagnozą " Zespół Marfana".

Ale ja ze szpitala z Anina żadnych badań nie dostałem praktycznie. Mam tylko wypis. A Echo mam sprzed operacji więc troszke niekatualne. Powinienm starac sie cos ze szpitala wyszarpac?
Troszke sie martwie bo w wezwaniu kazlai mi przyniesc dokumentacje kardiologiczną. A nie mam wpisania o dokumentacji okulistycznej choiażby. Troszke nie wiem czy moja lekarka nie za słabo zaznaczyła moja wade wzroku we wniosku. No ale będziem walczyc. :-)
Co do waszych propozycji zrobienia własciwego wrazenia to kilka jest bardzo interesujących i może je nawet wprowadze w życie. ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez gabriela » 16 paź 2008, o 13:07

Masz Artur jeszcze tydzień, jeśli to możliwe - zrób nowe echo, wybierz się do okulistki i powiedz jej o co chodzi. Komisja w PCPRze na której byłam, interesowała się wyłącznie moimi wynikami badań, wypisami, ksero kartotek z przebiegu leczenia, diagnozą _ Marfan, na mnie lekko co oko zwiesiła...więc nie licz Arturku na swój (nieodparty) urok :-D
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez jola75 » 16 paź 2008, o 13:49

Artur nie umaluj sie, bo ja pojde nie umalowana ,bedzie skromniej ;-)
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez arturro » 16 paź 2008, o 14:10

gabriela napisał(a):Masz Artur jeszcze tydzień, jeśli to możliwe - zrób nowe echo, wybierz się do okulistki i powiedz jej o co chodzi. Komisja w PCPRze na której byłam, interesowała się wyłącznie moimi wynikami badań, wypisami, ksero kartotek z przebiegu leczenia, diagnozą _ Marfan, na mnie lekko co oko zwiesiła...więc nie licz Arturku na swój (nieodparty) urok :-D

Kurcze. Jak bym pomyślał wcześniej to bym zrobił sobie Echo w Gdańsku. O ja bezmyślny. :roll:
Nic, przecież na tych wypisach jest opis badań. To nie styknie?
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 16 paź 2008, o 16:30

To idz do lekarza rodzinnego i niech wszystko opisze...badanie echa masz napewno tuż po operacji...
smuklaewa
smile with me

Postprzez Danula » 16 paź 2008, o 22:25

arturro napisał(a):Ale ja ze szpitala z Anina żadnych badań nie dostałem praktycznie. Mam tylko wypis

Artur jestem świeżo po komisji. Pojechałam z tymi wszystkimi badaniami i usłyszałam, ze dla nich najważniejsze są wypisy ze szpitala. Jeśli mozesz to postaraj się o ksero karty od okulisty - na mojej komisji te zapisy zrobiły duze wrazenie. Byłam zdziwiona bo nawet mnie nie badali. pytań tez prawie nie zadawali tylko czytali te wypisy i kartę od okulisty. Musiało to zrobic na nich wrazenie , bo już następnego dnia dowiedziałam się , że dostałam stopień umiarkowany. Powodzenia
Danula
Znawca

Postprzez arturro » 17 paź 2008, o 11:33

Danula napisał(a):
arturro napisał(a):Ale ja ze szpitala z Anina żadnych badań nie dostałem praktycznie. Mam tylko wypis

Artur jestem świeżo po komisji. Pojechałam z tymi wszystkimi badaniami i usłyszałam, ze dla nich najważniejsze są wypisy ze szpitala. Jeśli mozesz to postaraj się o ksero karty od okulisty - na mojej komisji te zapisy zrobiły duze wrazenie. Byłam zdziwiona bo nawet mnie nie badali. pytań tez prawie nie zadawali tylko czytali te wypisy i kartę od okulisty. Musiało to zrobic na nich wrazenie , bo już następnego dnia dowiedziałam się , że dostałam stopień umiarkowany. Powodzenia

A ty Danuta byłas na komisji w Warszawie? Na Andersa? Bo jak tak to będą mieli zalew Marfanów bo wiem ze w podobnym terminie jak ja powinien sie orzekac równiez nasz "kustosz" Juliusz :-)
arturro
-# Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Niepełnosprawność - ulgi, regulacje prawne itp

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi