www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Plany Stowarzyszenia

Postprzez gabriela » 14 lut 2009, o 11:41

Prosimy przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia o przedstawienie planów na bieżący rok. Czego my, członkowie Stowarzyszenia, możemy się spodziewać?
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez JanK » 24 lut 2009, o 21:56

WIELCE SZANOWNI FORUMOWICZE :-D

Mam niewątpliwy zaszczyt przedstawić kilka naszych zamierzeń na ten 2009 rok.

Jako najważniejszym celem działalności Stowarzyszenia jest poszukiwanie pomocy w sprawach zdrowia, edukacji oraz sprawach codziennych naszych niedostatków.

Dlatego jak w poprzednich latach zabiegamy o przeprowadzenie przynajmniej jednego turnusu rehabilitacyjnego (a może dwóch tj. w Mielnie oraz w COS Cetniewo).

Juz teraz poszukujemy środków finansowych na zmniejszenie odpłatności za każdy z tych turnusów.

Kolejnym działaniem jest poszukiwanie pieniędzy na zakup przynajmniej kilku laptopów z kartą dostępu do Internetu w sieci PLUSGSM lub ERA.
Laptopy będą służyły do niepłatnego korzystania w czasie leczenia w szpitalu przez osobę z naszego środowiska. Oczywiście Stowarzyszenie będzie również opłacało koszt Internetu.

ABY POWIODŁY SIĘ TE PLANY (oraz inne jeszcze nie ujawniane aby nie zapeszyć) oczywiście konieczne są pieniądze DLATEGO OCZEKUJEMY na Waszą pomoc.

Prosimy o skierowanie 1 % podatku za 2008 rok w rozliczeniu podatków w formularzach PIT na nasze Stowarzyszenie - numer KRS 0000047797.

W tym celu zrobiliśmy stronę

Bardzo prosimy o przekazanie znajomym o możliwości przekazania jednego procenta podatku a najbardziej nam zależy aby skorzystały z tego biura rachunkowe i zakłady wypełniające PIT dla pracowników.1 PROCENT
Ostatnio edytowano 24 lut 2009, o 23:02 przez JanK, łącznie edytowano 2 razy
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez smuklaewa » 24 lut 2009, o 23:18

JanK napisał(a):Dlatego jak w poprzednich latach zabiegamy o przeprowadzenie przynajmniej jednego turnusu rehabilitacyjnego (a może dwóch tj. w Mielnie oraz w COS Cetniewo).

Juz teraz poszukujemy środków finansowych na zmniejszenie odpłatności za każdy z tych turnusów.
To znaczy,ze Stowarzyszenie będzie pomagało finansowo osobom starającym się o wyjazd?a nie PFRON,KTÓRY DO TEJ PORY FINANSOWAŁ TAKI ZDROWOTNY WYPOCZYNEK...
JanK napisał(a):Bardzo prosimy o przekazanie znajomym o możliwości przekazania jednego procenta podatku a najbardziej nam zależy aby skorzystały z tego biura rachunkowe i zakłady wypełniające PIT dla pracowników
Przekazałam :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Aga Wójciak » 24 lut 2009, o 23:56

Ja również przekażę swój 1% :mrgreen:
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez JanK » 25 lut 2009, o 15:31

W każdym turnusie odpłatność uczestnika była zmniejszona w stosunku do kosztów jakie łącznie poniosło Stowarzyszenie.
JanK
Ekspert

Postprzez AniaB » 25 lut 2009, o 21:09

JanK napisał(a):Prosimy o skierowanie 1 % podatku za 2008 rok w rozliczeniu podatków w formularzach PIT na nasze Stowarzyszenie - numer KRS 0000047797

oczywiście, że przekazałam tak jak informację o takiej możliwości w moim zakładzie pracy
AniaB
Bywalec

Postprzez jola75 » 25 lut 2009, o 21:29

Ja też obdarzyłam swoich znajomych propozycją 1% podatku na nasze stowarzyszenie
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez afadro » 26 lut 2009, o 10:16

Ja też przekazałam swój jeden procent na stowarzyszenie i będę molestować o to kogo się tylko da ;-)
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez Agnieszka34 » 27 lut 2009, o 07:56

Ja w okresie zimowo-wiosennym mam pełno "znajomych", którzy sobie o mnie w tym czasie przypominają.....w wiadomym celu ;-) Tak jest od lat i juz przywykłam. Za zrobienie PIT-a nigdy nie brałam pieniędzy i tak pozostanie, ale w tym roku wprowadziłam pewna modyfikację......pieniędzy dalej nie biorę, ale w stosownej rubryce zeznania wpisuje dane Stowarzyszenia (oczywiscie za zgodą podatników, ale im i tak wsio ryba, bo przeważnie ta rubrykę pozostawiają pustą) :-)
Agnieszka34
Adept

Postprzez Marcin » 27 lut 2009, o 17:35

JanK napisał(a):ABY POWIODŁY SIĘ TE PLANY (oraz inne jeszcze nie ujawniane aby nie zapeszyć) oczywiście konieczne są pieniądze DLATEGO OCZEKUJEMY na Waszą pomoc.

No tak, ale jednak aby przekazać ten swój 1% warto by znać jakieś konkrety.
JanK napisał(a):przynajmniej kilku laptopów

Czy az kilku potrzeba dla osób właśnie leczonych?
Marcin
Profesjonalista

Postprzez JanK » 28 lut 2009, o 04:37

Może po przestawieniu tych kilku zamierzeń nie wynikało jak przekazać 1 % podatku za 2008 rok.
Znając nazwę organizacji pożytku publicznego OPP trzeba ustalić numer KRS obie informacje wpisujemy w formularzu PIT rozliczenie podatków osobistych za 2008, gdy wpłaciliśmy lub mamy właśnie teraz wpłacić jakąkolwiek kwotę podatku do Urzędu Skarbowego.
Właśnie 1 % procent tego podatku od naszych osobistych dochodów możemy skierować na rzecz organizacji OPP. Wówczas Urząd Skarbowy sam przeleje wyliczoną kwotę na konto Stowarzyszenia. W pierwszej mojej wiadomości podana była strona www ale w ukryty sposób dotycząca sposobu przekazywania tego 1% oraz inne informacje o naszej Akcji LAPTOP DO SZPITALA 1 PROCENT - Kliknij --->>>
JanK
Ekspert

Postprzez Agnieszka34 » 28 lut 2009, o 09:12

JanK napisał(a):gdy wpłaciliśmy lub mamy właśnie teraz wpłacić jakąkolwiek kwotę podatku do Urzędu Skarbowego.

Tak dla scisłości.......ten 1%, to kwota wyliczona od podatku NALEŻNEGO ( w druczku PIT-37 pozycja 120). Nie jest tu istotne, czy w ogólnym rozrachunku mamy kwote do zapłaty, czy nadpłatę. Ludzie często myla.....myslą, że skoro mają jakieś odliczenia i zwrot z urzędu, to nie mogą tego 1% przekazywać. Można.....w rubryce 126 (dla PIT-37) wpisuje się kwotę stanowiącą 1% tego, co wpisujemy w rubryce 120.
Agnieszka34
Adept

Postprzez Marcin » 28 lut 2009, o 09:38

Ja piszac o konkretach mialem na mysli nie jak przekazac 1% tylko jakie sa konkretne plany stowarzyszenia. Pan na razie napisal tylko o owych kilku laptopach.
Marcin
Profesjonalista

Postprzez JanK » 28 lut 2009, o 11:39

Właściwie o konkretach możemy napisać jak będą jakieś pieniążki, a puki co tylko o planach. Uwzględniając moje doświadczenie jeśli sie cos planuje na ogromną skalę to w czasie kryzysu jest megalomanią.
ALE czy zadowoli pana Marcina, chęć znalezienia Ośrodka do rehabilitacji ZM itp. jako własny obiekt prowadzony przez Stowarzyszenie.
A może lepiej wymienić tylko przebadanie "odpłatne" naszych dzieci w specjalistycznych przychodniach leczniczych również w CZD (czyli bez skierowania z NFZ).

Podobne propozycje do naszych planów może lepiej jak napiszą sami SZANOWNI FORUMOWICZE - a będą to propozycje do wyboru i rozważenia.

CZEKAMY również na propozycje z jednoczesnym oczekiwaniem na 1 procent podatku.
JanK
Ekspert

Postprzez Marcin » 28 lut 2009, o 12:57

JanK napisał(a):a puki co tylko o planach

Tak, to racja ale jakieś założenia chyba są? Przecież wpływy można ocenić na podstawie lat ubiegłych.

JanK napisał(a):ALE czy zadowoli pana Marcina

Ja nie korzystałem i nie korzystam z jakiejkolwiek pomocy stowarzyszenia więc nie mnie zadowalać.
Przed rozliczeniem swojego PIT-a i przekazaniem 1% po prostu zapytałem za Gabriela jakie są plany a co za tym idzie jak byłyby wykorzystane nasze pieniądze.
Marcin
Profesjonalista

Następna strona

Powrót do Stowarzyszenie Marfan Polska

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi