www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Turnus rehabilitacyjny Mielno 2009

Postprzez JanK » 2 kwi 2009, o 09:28

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż w tym roku zostaną zorganizowane 2 turnusy rehabilitacyjne. Oba odbędą się w ośrodku wypoczynkowym „Afrodyta” (dawniej „Grażyna”) w Mielnie, gdzie mieliśmy okazję już gościć kilka lat temu. Wstępne terminy turnusów to druga połowa czerwca i koniec sierpnia.
Obecna cena jest w trakcie negocjacji ok. 1500 zł od osoby ale z racji braku pozyskania funduszy z 1 % (jednego procenta podatku). Zaznaczam zamierzamy zmniejszyć kwote odpłatności za turnus. .

OBECNIE w sezonie turnusy są nad morzem droższe

Szczegółowych informacji udzielamy w biurze stowarzyszenia pod numerem telefonu 058 620 97 23 w godzinach 10-14, oraz przez całą dobę za pomocą e-maila do Stowarzyszenia i telefonu komórkowego 601 28 62 45 (Prezes)--> Oddzwaniam na tel. stacjonarny lub w PlusGSM.
Zapraszamy, już zbieramy zgłoszenia!
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez gabriela » 2 kwi 2009, o 10:12

Link do stronki AFRODYTY
W związku z czym mam kilka pytań. Czy w cenie 1500 zł będą jakieś zabiegi? Jakie? Czy Stowarzyszenie do tej kwoty doplaci uczestnikom?
Dalej - Jaką przewiduje sie formułę ogranizacyjną turnusu - czy jest przewidziany tylko dla dzieci, czy również dla dorosłych?
Termin czerwcowy nie najszczęśliwszy dla uczących się.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez zielona_zabcia » 2 kwi 2009, o 11:18

Witam.
Turnusy będą miały taka formę, jak wszystkie do tej pory: w cenie są oczywiście zabiegi, noclegi i wyżywienie.
Co do ceny: jesteśmy w trakcie negocjacji, cena podana wyżej to maksymalna cena, będziemy się starać ją obniżyć. Ośrodek, który będzie nas przyjmował posiada uprawnienia ( OD/32/2/07) do przyjmowania turnusów rehabilitacyjnych, a nasze stowarzyszenie, które jest organizatorem turnusu, posiada odpowiednie do tego uprawnienia także (OR nr OR/22/17/08), w związku z czym część odpłatności można pokryć z dofinansowań celowych na turnusy z PCPR/MOPS!
Co do dopłat ze strony stowarzyszenia: będziemy się starać dopłacić uczestnikom do ich odpłatności, ale w tej chwili naprawdę ciężko określić czy to się uda i w jakiej wysokości będą ewentualne dopłaty. Wysokość tych dopłat ma bezpośredni związek z tym ile uda nam się zebrać środków z 1% PIT. Im więcej uda nam się zebrać tych środków, tym więcej damy radę dołożyć do kosztów turnusu i tym mniej Wy będziecie musieli dopłacić, dlatego gorąco zachęcamy do aktywności w tej zbiórce!
Co do terminów: zdajemy sobie sprawę z tego, iż termin czerwcowy jest niewygodny dla osób uczących się, dlatego też zaplanowane są 2 turnusy, drugi w drugiej połowie sierpnia. Turnus sierpniowy ma być większy od turnusu czerwcowego- jest wstępnie zarezerwowanych więcej miejsc i jeśli będzie taka konieczność sadzę, ze jesteśmy w stanie "zdobyć dodatkowe" ;)
Turnus jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Staramy się także zorganizować wychowawców, którzy mogliby się opiekować dziećmi, które będą uczestniczyć w turnusie bez rodziców.

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów!
zielona_zabcia
Nowicjusz

Postprzez gabriela » 2 kwi 2009, o 12:09

zielona_zabcia napisał(a):dziećmi, które będą uczestniczyć w turnusie bez rodziców.
Zamarzyło mi sie wysłanie Julki na ten turnus, ale telefon do miejscowego PCPRu mocno mnie ostudził.Źadnych możliwości dofinansowania na ten rok, limit dawno wyczerpany. Jak juz ktoś pisal na forum - w tym roku pieniążków w PFRONie i PCPRach znacznie, znacznie mniej.Szkoda.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez JanK » 2 kwi 2009, o 13:47

JEŚLI ŚRODKI pozwolą będziemy wówczas korzystali ze środków z 1 % na organizowanie turnusów z niską odpłatnością.

TYLKO chcielibyśmy aby ta akcja dała dobre rezultaty - ZACHĘCAJCIE ZNAJOMYCH

Opracowałem mail informacyjny o potrzebie naszego działania oraz akcjach Stowarzyszenia. Bardzo proszę piszcie -chętnie podeśle ten mail do przesłania dalej

JAK nam podpowiadają bedzie duzo osób, które jeszcze nie rozliczyły sie w ubiegłych miesiącach.
JanK
Ekspert

Postprzez arturro » 2 kwi 2009, o 17:40

No termin sierpniowy wydaje się bardziej kuszący. Ja sie zastanaowie mocn nad wyjazdem
arturro
-# Moderator

Postprzez dana_meadbh » 3 kwi 2009, o 06:22

Gabrysiu,

mnie PFRON w tym roku dał niewiele. Poszłam do Ośrodka Pomocy Społecznej i od nich dostałam resztę brakującej sumy mimo że przekraczamy próg dochodowy. Mają sporo pieniędzy na tzw. zasiłki celowe. Za turnus dla Miśki i dla mnie zapłaciłam 300 zł. Poza tym PFRON na indywidualne turnusy nie chce dawać pieniędzy, poproś o pismo od Stowarzyszenia, że dziecko będzie uczestniczyć w wyjeździe zbiorowym.
dana_meadbh
Hero

Postprzez arturro » 3 kwi 2009, o 07:36

dana_meadbh napisał(a):Gabrysiu,

mnie PFRON w tym roku dał niewiele. Poszłam do Ośrodka Pomocy Społecznej i od nich dostałam resztę brakującej sumy mimo że przekraczamy próg dochodowy.

No włąsnie ja chciałem sie ubiegac o dofinansowanie ale sprawdziłem progi dochodowe i przekraczam niestety (a własciwie stety :-) ). Mówisz ze jest jakas szansa żeby jakoś inaczej dofinansowac sobie turnus?
arturro
-# Moderator

Postprzez dana_meadbh » 5 kwi 2009, o 06:42

Trzeba odpowiednio "udramatyzować" podanie. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Próg dochodowy przekroczyłam o 307%, a pieniądze dostałam. Najlepiej iść osobiście i pogadać.
dana_meadbh
Hero

Postprzez arturro » 5 kwi 2009, o 22:21

dana_meadbh napisał(a):Trzeba odpowiednio "udramatyzować" podanie. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Próg dochodowy przekroczyłam o 307%, a pieniądze dostałam. Najlepiej iść osobiście i pogadać.

Dobrze napisałas? 307%? I ci dali kase jeszcze? Hmm to moze spróbuje. Ja aż tak nie przekraczam.
arturro
-# Moderator

Postprzez dana_meadbh » 6 kwi 2009, o 06:37

Dobrze. Trochę przepisy zmienili i łatwiej jest otrzymać zasiłek celowy.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Gosieńka » 6 kwi 2009, o 13:37

Ja dzisiaj byłam w moim miejskim PCPR i też mogę mieć problem bo jeśli turnus jest w sierpniu a ja orzeczenie o niepełnosprawnosci mam do końca czerwca to nie mogę składać wniosku o dofinanosowanie. A jeśli złożę po czerwcu, jak już dostanę nowe to może już nie być pieniędzy... :roll:
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Karolina » 7 kwi 2009, o 11:35

W jaki sposób można się zapisac na ten turnus??
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Bywalec

Postprzez smuklaewa » 7 kwi 2009, o 13:00

JanK napisał(a):Szczegółowych informacji udzielamy w biurze stowarzyszenia pod numerem telefonu 058 620 97 23 w godzinach 10-14, oraz przez całą dobę za pomocą e-maila do Stowarzyszenia i telefonu komórkowego 601 28 62 45 (Prezes)--> Oddzwaniam na tel. stacjonarny lub w PlusGSM.
Zapraszamy, już zbieramy zgłoszenia!
Karolina napisał(a):W jaki sposób można się zapisac na ten turnus??
Zadzwoń do Stowarzyszenia i wszystkiego się dowiesz ... :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez JanK » 30 kwi 2009, o 21:39

Karolino zapraszamy na oba planowane turnusy (w czerwcu i sierpniu br.)
Szczególnie jednak na pierwszy w czerwcu, gdyz mamy duzo wolnych miejsc na 15 zarezerwowanych.
Turnus w sierpniu zaplanowaliśmy na większy ok. 25 osób; oczywiście równiez zapraszamy
JanK
Ekspert

Następna strona

Powrót do Stowarzyszenie Marfan Polska

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi