www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

1% podatku jeszcze możesz wesprzeć Stowarzyszenie Marfan

Postprzez JanK » 9 kwi 2009, o 18:01

Pomóż nam stworzyć nowy, lepszy Świat chorym na Zespół Marfana, oraz ich rodzinom. Jeszcze masz szansę wesprzeć swoim 1% podatku Stowarzyszenie Marfan Polska. Pamiętaj, że dzięki niemu, pomoc dla Podopiecznych Stowarzyszenia jest możliwa i skuteczna.

Liczy się każda cegiełka, którą dokładamy do naszych działań, za pomocą której realizujemy nasze pomysły. Ta cegiełka nic Cię nie będzie kosztować, wystarczy, że w swoim rozliczeniu podatków za 2008 rok w formularzu PIT… wpiszesz Stowarzyszenie Rodzin Chorych Na Zespół Marfana oraz numer KRS : 47797.
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez AniaB » 10 kwi 2009, o 10:30

Już przekazałam i cała moja rodzina również. Chociaż tak możemy pomóc.
AniaB
Bywalec

Postprzez JanK » 17 kwi 2011, o 14:41

W tym roku prowadzimy akcję 1% podatku z dochodów osobistych rozliczanych w PIT do 30 kwietnia br.

Naszym zamiarem jest uzyskanie jak największego zasięgu dotarcia do zainteresowanych pomocą Podopiecznym z różnymi schorzeniami tkanki łącznej. oraz do osób rozumiejących problemy zdrowotne tych osób.

Bardzo liczymy na możliwość zorganizowania kilku turnusów rehabilitacyjnych, szkolenia dla opiekunów, wykłady dla ratowników medycznych, studentów i lekarzy.
Każda niezbędna pomoc jako wsparcie w leczeniu i rehabilitacji zawsze wymaga nakładów, o które zabiegamy w różnych instytucjach.

Wszyscy możemy pomóc poprzez przekazanie informacji o możliwościach wsparcia, leczenia i rehabilitacji a na to właśnie potrzebne są fundusze.

Przez 1 procent podatku z PIT uzyskamy możliwość prowadzenia naszej działalności przynajmniej do następnego roku.

W tym roku wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać numer KRS [ 000 0047 797 ]
oraz 1 % podatku przekazanego do Urzędu Skarbowego [ .....................]

OCZEKUJEMY na wsparcie tej akcji - przekażcie prosimy znajomym.
JanK
Ekspert

Postprzez szczypior » 17 kwi 2011, o 21:57

troszke pozno to przypomnienie :-/
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez szyszka » 18 kwi 2011, o 11:11

szczypior napisał(a):troszke pozno to przypomnienie

czemu ? ja jeszcze nie zlozylam na przyklad.
Cracovia Kraków!!!
szyszka
Znawca

Postprzez arturro » 18 kwi 2011, o 13:07

szyszka napisał(a):
szczypior napisał(a):troszke pozno to przypomnienie

czemu ? ja jeszcze nie zlozylam na przyklad.

No zawsze lepiej późno niz wcale, ale fakt jest taki że sporo ludzi już złozyło zeznania.
arturro
-# Moderator

Postprzez JanK » 1 lut 2015, o 12:03

Szanowni Forumowicze, Członkowie Stowarzyszenia oraz wszyscy rozumiejący potrzeby naszego środowiska

Podopiecznym Stowarzyszenia może być każda osoba, która zwróci się do naszej organizacji jako osoba
ze schorzeniami jak w zespole Marfana i przystąpi do realizacji misji samopomocy wyrażonej w Statucie.

Od wielu lat zmagamy sie z własnymi problemami zdrowotnymi, które nieodłącznie związane są
z dużymi kosztami leczenia dla każdego Pacjenta osobiście.

Obywatele naszego Państwa mogą oczekiwać pomocy publicznej służby zdrowia, co w naszym przypadku
jest zdecydowanie działaniem na przeczekanie - czyli raczej nie udzielenie dobrej pomocy.

Założeniu i prowadzeniu forum przyświecał ważny cel samopomocy uczestników tego forum.
Dodam od siebie, że Forum traktowane było przez wielu a raczej jest jako wyrażenie potrzeb oraz
opinii w sprawie braków naszej "kochanej" służby zdrowia (w cudzysłowiu kochanej, bo bez wzajemności).

Oczekiwania wielu forumowiczów to przebicie się z informacją o swoich potrzebach
i szybkie najlepsze leczenie za pieniądze własne i podatników.

Teraz dochodzimy do takiego momentu, już wcześniej oczekiwanego, że trzeba będzie wykładać
własne duże pieniądze na leczenie zagraniczne (i to nawet w Polsce).

Jeśli utworzymy fundusz lub wydzielone konto np. w Stowarzyszeniu na pomoc (zwrotną z NFZ)
to może on być rozwiązaniem na cześć pilnych zabiegów (serce, aorta i ew. wzrok)

W tym miejscu zwracam się do Wszystkich zainteresowanych o wyrażenie opinii na moją propozycję.

Oczekujemy przede wszystkim na przeznaczanie 1 % podatków na rzecz potrzeb naszych Podopiecznych.
W takich celach statutowych mieści się działanie wsparcia z naszych środków.

PROSZĘ przekażcie znajomym, rodzinie aby w trakcie rozliczeń podatków wpisywali
KRS 0000047797 z dopiskiem -na pomoc Podopiecznym-
Ułatwieniem rozliczeń podatków może być nasza stronka LINK

:-) 8-) :-)
JanK
Ekspert

Postprzez szczypior » 10 lut 2015, o 16:12

Pani Janie, prosil Pan o opinie, wiec pozwalam sobie wyrazic moje zdanie.
Ciesze sie, ze dostrzegl Pan uciazliwa dla nas sytuacje jaka jest brak odpowiedniej pomocy ze strony panstwowej sluzby zdrowia. W koncu zgadzamy sie w tym ze, istnieja patologie, ktorych nie sposob uniknac.
Uwazam, jednak ze wszyscy placimy podatki i niemale skladki na sluzbe zdrowia, dlatego mozliwosc leczenia za granica w trudnych przypadkach powinna nam sie nalezec, a zbieranie pieniedzy na operacje jest ostatecznoscia. Przy tym oczywiscie zaznaczam, ze jezeli ktos bedzie takiej operacji potrzebowal, to w miare mozliwosci i srodkow pomoge...
Chcialbym zatem zapytac czy juz na pewno Stowarzysznie wyczerpalo wszystkie drogi nacisku na sluzbe zdrowia w sprawie wydawania zgody na wyjazd na leczenie za granica. Jak argumentowane są odmowy? Ile zna Pan przypadkow osób, ktore o takie leczenie sie zwrocily i jak zakonczyly sie ich sprawy? Czy o naszych klopotach wie ktos wiecej niz my i lekarz orzecznik, ktory w tym wypadku jest sedzia we wlasnej sprawie, ktory decyduje, czy pieniadze za operacje marfana dostanie szpital za granica, czy placowka, ktorej jest dyrektorem [sic!]. Czy mamy liste osob wladnych, instytucji, do ktorych zwrocilismy sie z naszym problemem? Wszyscy mamy znajomych wyzej lub nizej, moze uda nam sie dotrzec do jeszcze kogos i w koncu go zainteresowac?

Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam i 3mam kciuki
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez JanK » 11 lut 2015, o 23:56

Witam Wszystkich zainteresowanych najważniejszym problemem jakim jest życie po dobrze wykonanym zabiegu naprawy (lub wymiany aorty brzusznej i piersiowej).

Dzisiaj nie odpowiem dokładnie na wszystkie pytania (przed 2 godzinami wróciłem z Warszawy n.in. z Min.Zdrowia)
Byłem na spotkaniu liderów organizacji pacjenckich z okazji Dnia Chorego -
Wszystkiego najlepszego dla nas, tj. dla wszystkich chorych na schorzenia genetyczne.

Próbowałem wczoraj dotrzeć w Min.Zdrowia do decydentów (niestety zbyt dużo komórek organizacyjnych poznałem lecz nie dotarłem do tej dla nas ważnej) Czyli dalej pozostaje droga tel lub mailowa.
Wiem o 6 przypadkach osób kierowanych na leczenie zagraniczne z dofinansowaniem z NFZ, 5 z tych leczonych miało z powodzeniem wykonaną wymianę aorty brzusznej w Holandii lub Belgii, nie znam losów jednej osoby, z którą kontaktowałem sie w 2013 roku /decydowała sie na zabieg w Niemczech/
Obecnie wiem o jednym pacjencie zainteresowanym operacją protezowania aorty brzusznej w Belgii za środki finansowe zgromadzone prywatnie, z powodu nie przyznania takiego finansowania.

Wiedząc jaki problem stanowi przejście drogi kwalifikacji i realizacji leczenia zagranicznego moja sugestia jest taka aby w tych jednak nie licznych operacjach , protezowania aorty wyczekać jak to tylko możliwe na zabieg zabezpieczenia aorty od zewnątrz. Gdyż widzę w tym zabiegu prawdziwy ratunek dla wszystkich chorych z rozwarstwioną aortą /oby był to rok a nie lata/.

Łatwo mi teraz pisać poczekaj dla osoby, której tzw. "bomba zegarowa tyka" lecz jak wcześniej opisałem nie znam zbyt wielu przypadków takiej pilnej konieczności tego leczenia przez protezowanie.
JanK
Ekspert

Postprzez szczypior » 12 lut 2015, o 13:08

Zapytam jeszcze o jedna rzecz, pewnie bedzie Pan wiedzial. Czym roznily sie przypadki, ktore uzyskaly zgode na wyjazd od tego, ktory musial nazbierac na wlasna reke?
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez JanK » 12 lut 2015, o 13:40

Dla dobra tej i podobnych spraw opdowiadam na priv
JanK
Ekspert

Powrót do Stowarzyszenie Marfan Polska

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi