www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Pomoc w znalezieniu Osrodka - operacje aorty brzusznej ???

Postprzez JanK » 30 cze 2013, o 19:05

Od dawna nie było wymiany informacji o możliwości operacji tętniaków aorty brzusznej (tętniak aorty piersiowej - skrót ang. TAAD ) w Polsce.
Wiem, że wśród osób z Z.Marfana sa duże oczekiwania co do pomocy w znalezieniu operatora lub zespół chirurgów rokujących powodzenie operacji TAAD w ramach NFZ.

Bardzo proszę o wypowiedzi wskazujące przypadki zabiegów wykonanych z powodzeniem lub rozwiązania dające szanse poprawy życia po operacji.

W innych wątkach temat juz był poruszany - proszę jedynie o pozytywne wskazówki
- do Stowarzyszenia zgłaszają sie niezorientowani internauci i poszukują precyzyjnego wskazania POZYTYWÓW.
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez smuklaewa » 30 cze 2013, o 21:24

Oddział Kliniczny Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii
ul. Prądnicka 80
31-202 Kraków

Ordynator Oddziału Klinicznego: prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski. W Oddziale przeprowadzane są operacje kardiochirurgiczne i naczyniowe w pełnym zakresie, m. in.: pomostowanie tętnic wieńcowych, operacje z powodu powikłań zawału serca (tętniak, perforacja przegrody międzykomorowej, niedomykalność zastawki mitralnej), operacje zastawek serca (rekonstrukcje, protezowanie wszczepieniem zastawek mechanicznych lub biologicznych), operacje tętniaków/rozwarstwień aorty piersiowej (różne techniki, operacje z zachowaniem własnej zastawki aortalnej, zastosowanie głębokiej hipotermii z zatrzymaniem krążenia), operacje wrodzonych wad serca u dorosłych, operacje guzów serca, przeszczepy serca, mechaniczne wspomaganie serca, operacje z powodu zatorowości płucnej, perikardiektomia, etc.; operacje z powodu tętniaków/zwężeń/niedrożności aorty brzusznej, tętnic kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych, operacje na układzie żylnym, endowaskularne zabiegi na aorcie, tętnicach biodrowych (wspólnie z Centrum Interwencyjnego Leczenia Chorób Serca i Naczyń), operacje z powodu urazów serca i naczyń.
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 1 lip 2013, o 23:26

Tetniaków brzusznych nie operują kardiochirurdzy a naczyniowcy, chyba, że jest to tętniak całej ao. Sam tetniak brzuszny bez powiklan i rozwarstwien moze byc operowany w każdym lepszym oddziale naczyniowym. Inna bajka jest gdy pomocy potrzebuje Marfan, ao jest w stanie trudnym z rozwarstwieniem itp. wtedy to jak wiemy loteria jest. Tak czy owak prawidlowa diagnoza stanu pacjenta to polowa sukcesu.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 2 lip 2013, o 12:28

W Krakowie w J.P Marfanów operują naczyniowcy ,wspólnie przy udziale kardiochirurgów.Ostatnio pytałam mojego profesora jak byłam na wizycie z Jolą.
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 2 lip 2013, o 23:39

własnie o tym napisałam Ewciu :) Przede wszystkim dobry zgrany zespól. Myślę, że takim dobrym osrodkiem jest Kraków :)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Re:

Postprzez Paweł » 3 lip 2013, o 10:54

Montana napisał(a):Tetniaków brzusznych nie operują kardiochirurdzy

Tak ? nie wiedziałem ... wciąż mnie zadziwiasz Justynko ... :-P
Paweł
VIP

Powrót do Stowarzyszenie Marfan Polska

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi