www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Zespół Raynauda

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez asocko » 13 gru 2012, o 10:37

Może najpierw nieco wazeliny, a nie tak brutalnie reklamą... ;-)
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Montana » 13 gru 2012, o 22:50

A własnie na rozgrzewke to ja polecam serum termoaktywne z serii Eveline, nie dość ze 3 razy tansze to niby wyszczupla ;) a rozgrzewa jak diabli.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Tomek78 » 14 gru 2012, o 07:30

Nie przesadzajcie z tymi maściami, lekami i innymi chemikaliami, bo najlepsze na rozgrzewkę od środka dobra herbatka z dokładką czegoś mocniejszego np. rum lub coś innego jak komuś ten smak nie podchodzi, a od zewnątrz najlepiej rozgrzeje masująca dłoń płci przeciwnej i wtedy wszelkie dolegliwości mijają, a do tego jest miło i przyjemnie ;-) Tego nie da żadna maść!
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez JanK » 14 gru 2012, o 12:08

Rozgrzewanie przez drugą przyjazną osobę działa tylko do pewnego wieku osoby rozgrzewanej jak i ew. rozgrzewajacej.

Dlatego duza doza potrzeby rozgrzewania wynika głównie z powodu słabszego dostarczania produktów potrzebnych do miejscowej przemiany materi w energie ciepła.

Wnioski:
- podniesienie cisnienia krwi jesli mozliwe powinno podnieść ukrwienie np. zimnych rąk lub nóg
- rozrzedzenie krwi przez dostarczenie większej ilosci wody powinno pomóc a najlepiej ciepłej i osłodzonej (herbaty, kawy... do alkoholu nie zachęcam - prowadzi do braku umiaru)
- zwiekszenie średnicy naczyń krwionośnych poprzez działanie testosteronu (niestety nie pożądane w ZM)

Podam inna propozycję ogrzania rąk z dalekiej Syberi - ogrzewanie ciepłem "klejnotów rodowych"
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez Tomek78 » 14 gru 2012, o 12:34

Jesteśmy tu wszyscy młodzi w sile wieku także spokojnie możemy się rozgrzewać wzajemnie:D
Jak ktoś woli samotność to zostaje mu przytulić się do ciepłego grzejnika na ścianie :P
Tomek78
Adept

Postprzez Montana » 14 gru 2012, o 13:36

czasem nie ma wyboru to grzejnik pozostaje ;)

A na rozgrzewkę rzeczywiście kawa lub herbata z wkładką pomaga :) oczywiscie ktoś nam może podnieść ciśnienie... ale możemy uzyskać efekt odwrotny, ja np. jak sie mega zdenerwuje to jest mi dopiero zimno
Montana
VIP

Postprzez Tomek78 » 14 gru 2012, o 14:03

Wyboru to nie ma w wysokich górach i trzeba się tulić do kogo się ma obok i to nie ważne czy facet do faceta, czy kobieta do kobiety. Tam jest walka dopiero o ciepło i przetrwanie, a tutaj wybór należy wyłącznie do nas samych czy chcemy marznąć sami;)
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez asocko » 14 gru 2012, o 19:12

Wróciłam do domku i pierwsze co, to otworzyłam okno, żeby przewietrzyć... :-P
asocko
VIP

Postprzez Montana » 14 gru 2012, o 22:20

heheh Ania a co chcesz wietrzyć ? Rozgrzewke czy przytulanie
Montana
VIP

Postprzez MFSNA » 15 gru 2012, o 03:19

About 14 months ago I started taking 50 mcg of Liothyronine (a low dose of Thyroid Hormone) every morning. My Thyroid Hormone levels were not clinically low; just at the lower end of the normal range. This has greatly improved a longtime problem with cold feet and hands.

Prior to that, every time I had my temperature taken (unless I had a fever) it was at the lower end of the normal range, if not slightly lower. I would keep my house at 76 degrees Fahrenheit. Now I am fine with the house at 69.

In the US it is difficult to get doctors to prescribe anything if a test reveals a level that is just slightly low or high and almost imposable if the test shows you are just at one end of the “normal” range. With all the other problems of Marfans I think it is reasonable to optimize Hormone levels if your symptoms suggest a move in that direction might help.

As always; all things must be evaluated and balanced.
Detection Before Dissection for ALL
Wykrywanie przed rozbiorem wszystkich
MFSNA
Sympatyk

Postprzez asocko » 15 gru 2012, o 12:13

Żeby się przytulać, to musi być odpowiednio chłodno. Stwarzam warunki... :-P
Hej Harvey! Odezwę się nie długo.
asocko
VIP

Postprzez JanK » 15 gru 2012, o 19:20

MFSNA napisał(a): About 14 months ago I started taking 50 mcg of Liothyronine (a low dose of Thyroid Hormone) every morning. My Thyroid Hormone levels were not clinically low; just at the lower end of the normal range. This has greatly improved a longtime problem with cold feet and hands.
:idea:

Wskazuje dla Montany ale rówiez dla innych zainteresowanych, że powodem zimnych rąk i nóg możne byc nieprwidłowy poziom hormonów tarczycowych.

Jest to bardzo istotna podpowiedź warta zauważenia!
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Postprzez Reska » 19 paź 2018, o 21:25

Re: Zespół Raynauda

anett napisał(a):Witam,
ja mam Zespół Raynauda stwierdzony od jakiegos pół roku, przy czym wiem że mam go od ok.1,5 roku --- wczesniej nikt nie umiał powiedziec co mi jest, mowili że to przez złe krązenie bądź odmrozenie, dali mi leki na nadciśnienie, które mi pogorszyły mi chorobę. kapilaroskopii nei miałam jeszcze robionej, czekam ok 3 miesiące na nią (czyli nei trzeba jej miec zeby stwoerdzic chorobe). w zwiazku z tym że choroba ta rzadko występuje sama podejrzewają u mnie tocznia.miałam badania i niestety ANA p. p. jądrowe ponad 10 krotnie przewyzszyło normę :/ .nie mam innych dolegliwosci wskazujących tocznia czyli nie moga stwierdzić czy mam tą chorobe czy nie.za jakiś czas mają mi powtorzyc badania, mam nadzieje ze wyniki będa duzo lepsze :) a na Zespół Raynauda biorę Buvasodil, miałam też rehabilitacje, troszkę pomogły ale niewiele. natomiast nei wiem co to są betablokery i na co się je bierze?

przez frik » 12 wrz 2006, o 11:13

Rany czeskie ! Nigdy ale to nigdy przy Raynauda nie stosuje się leków co tylko ciśnienie zmniejszają bo może to prowadzić do martwicy nawet. 

Beta bloker zmniejsza siłę skurczu serca. Zwykle bierze się te leki jużdo końca ... :) 
Przy Raynauda KONIECZNIE przy stosowaniu owych leków potrzeba stosować alfa-blokery. One działają na receptorki w ściankach naczyń krwionośnych nie pozwalając na zbytnie skurczanie się (np. adrenalina to wywołuje). 

A jeżeli chodzi o ANA to może to być autoagresja. Czyli sprawa jest poważna. Sama choroba Raynauda nie występuje w naturze ;) zawsze jest wynikiem innych chorób. ZAWSZE. Ta choroba to po prostu skutki uboczne innych dziadostw.
..

Jeśli młody człowiek ma z rana siniejące nogi do kolan / jak u starca/, jeśli pojedyncze palce dłoni są białe jak u trupa, to co to ?
W przypadku mojego dziecka po wielu badaniach ZM
well-wisher

..." Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem "...
Reska
Beniaminek

Poprzednia strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi