www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czy moje dziecko ma ZM?

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez Gosieńka » 18 maja 2009, o 17:40

gabriela napisał(a):pierwsze od...
No wreszcie. Alan Cię zmotywował przynajmniej. Ale faktycznie po takiej zmianie z 3,9 na 4,2 cm to już ewidentnie trzeba coś z tym robić. U mnie też były takie skoki :-/
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez smuklaewa » 18 maja 2009, o 19:19

gabriela napisał(a):umówiliśmy sie w tym tygodniu ( ja tez będę miała echo
Już wiem jak się denerwujesz...ale wiem,że będzie wszystko ok...Al mnie bardzo zmartwił,tylko wiesz echo echu nie równe,gdyby miał na tym samym aparacie robione co w Gdańsku,przez tego samego lekarza to mogła byś się martwić,a wiesz ,że sprzet sprzętowi nierówny....
Trzymam kciuki...
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 18 maja 2009, o 22:14

Gosieńka napisał(a):U mnie też były takie skoki
Właśnie o Tobie Gosieńka myslałam, kiedy analizowałam ten szybki skok.
smuklaewa napisał(a):wiesz echo echu nie równe,
Właśnie wiem, masz racje siostra. Chwila stresu i wynik jest nieadekwatny, dlatego bedę młodego męczyc do skutku, czyli kompetentnej diagnozy.
smuklaewa napisał(a):Trzymam kciuki...
Wielkie dzieki, nic istotniejszego w tych niepewnych chwilach niz Wasze wsparcie.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez asocko » 19 maja 2009, o 08:58

I ja ogarniam. Tym bardziej, ze sama dzis dzwonilam w sprawie namierzenia tej dr Klisiewicz polecanej przez Danusie i Gosie... Oczywiscie boje sie, co bedzie. To chyba normalne, co nie?! Dam znac, jak juz bede miala termin.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez jola75 » 19 maja 2009, o 18:52

Gabi trzymaj się i dąz do dokładnego badania ...
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Specjalista

Postprzez gabriela » 20 maja 2009, o 12:24

Już po badaniach. Al miał bardzo długie i fachowe echo. I tak - poszerzenie opuszki to 39 mm, czyli tyle co w styczniu. Pani doktor powiedziała, że taka szerokośc u większego gościa byłaby normą. Ale Al jest szczupły, i co najistotniejsze- liczą się proporcje poszczególnych parametrów serca, a te są bardzo małe. Wobec powyższego taka szerokość opuszki aorty, w porównaniu z innymi elementami serca - jest bardzo niepokojąca. Tymczasem skierowanie na TK, zapisanie do Poradni w Ochojcu i stały monitoring. ( teraz dopiero mam wrażenie, że jest w dobrych rękach, bardzo kompetentnych ).
No i ja miałam echo :-) - wszystko ok, mitralna na 2 +, ale martwić jak się dowiedziałam, będziemy od 3. Ao ok.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez smuklaewa » 20 maja 2009, o 13:09

Super siostra,ze Twoje wyniki echa są ok.
Al będzie się kontrolował i też będzie wszystko dobrze :-) ,on jeszcze się rozwija i mężnieje,zobaczysz,że wszystko się wynormuje...
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez agussa » 23 lut 2011, o 20:35

Też musze się tu dopisać. Moja córcia też miała robione badania pod względem MArfana i w naszą 17 rocznicę ślubu lekarze dali nam miły prezent i stwierdzili, ze córcia nie otrzymała ode mnie choroby:-) To był najpiękniejszy prezent rocznicowy:-) Ma jeszcze wątłe stawy, ale jest nastolatką to myśle, ze przejdzie, krzywy kręgosłup wyprostowałyśmy moimi panicznymi ćwiczeniami. Jest dobrze, ale będą ją jeszcze sprawdzać jak skończy 18 lat :-)
agussa
Beniaminek

Postprzez Justynka » 27 kwi 2014, o 21:25

Mój syn urodzil się w 37 tyg i mial 49cm i ważył 2980.
Wszystko bylo ok i mam nadzieje ze jest do teraz. Aktualnie ma 15mcy i 87cm wzrostu i wyglada zdrowo. Nie jest chudy i nie ma wady wzroku ani postawy ani setca. Nie choruje odpukać. Jest wyższy od rówieśników tylko to go wyroznia i tu moje pytanie do mam: kiedy można wykonać badania genetyczne takiemu malcowi?, czy to, ze jest wyzszy juz ma mnie niepokoic? W siatkach centylowych waga jest idealna wzrost minimalnie nad kreskę. Boje się i nie wiem kiedy zachować czujnosc i zaczac badania.
Justynka
Sympatyk

Poprzednia strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi