www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Sporty, ćwiczenia, rehabilitacja

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez czabak » 17 lip 2006, o 11:43

Witam

Jakie sporty uprawiacie, ajk przebiega wasza rehabilitacja?

Ja plywam, jezdze na rowerze. Rehabilitacje mialem dzieki moim rodzicom od dziecka, przez kilkanascie lat chodzilem na tzw "korektywe".
Ostatnio edytowano 17 lut 2007, o 17:09 przez czabak, łącznie edytowano 1 raz
czabak
Bywalec

Postprzez Klio » 20 lip 2006, o 08:06

ja nadal chodzę na gimnastykę korekcyjną :mrgreen: Oczywiście teraz jest to korekcyjna dla dorosłych z elementami jogi - mój kręgosłup świetnie się po niej czuje!
Carpe diem!
Klio
Znawca

Postprzez Gosieńka » 28 lip 2006, o 10:11

Ja to praktycznie nie uprawiam żadnego sportu, czasami pływam ale też nie za dużo bo szybko mnie to męczy i po basenie jestem wykończona. Ostatnio na turnusie rehabilitacyjnym z marfanami pływałam codziennie, chodziliśmy na spacery, czasami baaardzo długie i graliśmy w piłkę i w sumie to nie wiem czy powinnam prowadzić aż taki aktywny tryb bo musiałam brąć większą dawkę leków na zaburzenia rytmu serca. Ale chyba warto było, chociaż 2 tygodnie w roku robiłam to co inni praktycznie bez żadnych ograniczeń ;-)
Gosieńka
VIP

Postprzez piotrek » 10 sie 2006, o 20:32

ze wzgledu na skolliozę kregosłupa i szewska klatka ortopeda zalecał głównie płewanie polecam wszystkim woda dobra na wszystko na marfana na stres
piotrek :!:
piotrek
piotrek
Nowicjusz

Postprzez czabak » 11 sie 2006, o 08:35

ja za basenem nie przepada, zdecydowanie wole rower, ale to tylko kilka miesiecy w roku.
Moja konfiguracja:
208 cm, 135kg, zastawka aortalna, zastawka mitralna, luk aorty, -4 i -4,5 + astygmatyzm, 2 zlamana noga.
czabak
Bywalec

Postprzez kmn » 12 sie 2006, o 08:56

Ja znajduje upodobanie w rowerze pomimo ,że dosyć szybko się męczę i zaraz wymiękam'' :mrgreen: .Kiedyś chodziłam 3 lata na korektywę'' i basen. Teraz aktualnie też lubię pływać 7 lat nauki się przydały ;-) z gimnastyką trochę gorzej ,bo jestem o operacji ,więc muszę uważać . Zdarza też mi czasem pobiegać -,gdy nie wiedziałam jeszcze nic o chorobie biegałam na 1000 m :-o czy grałam w koszykówkę .Teraz w wakacje spaceruje, gram w badminton'a , siatkówkę i jakoś się żyje :-) .
kmn
Nowicjusz

Postprzez resa » 12 sie 2006, o 18:41

czabak napisał(a):Ja plywam, jezdze na rowerze

Pływanie bardzo wskazane.
Umiarkowana jazda na rowerze również, po płaskim terenie.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez resa, łącznie edytowano 2 razy
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez Staś » 13 sie 2006, o 13:51

Ja ćwicze dość dużo , nareszcie moje mieśnie wyglądają normalnie ,moge ćwiczyć bo moja aota w ciagu dwóch lat ''urosła o 1,5mm czyli jest dobrze .
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez dana » 2 wrz 2006, o 21:28

A gdzie dzieci z Krakowa zaprowadzacie na ćwiczenia i na basen? Gdzie poleciecie?
My jeździmy do poradni rech. na Majora i tam korzystamy 2 razy w roku z oddziału dziennego trwającego koło miesiąca, to przynosi efekty.
Poza tym ciągle szukamy dobrego basenu. Jeździliśmy przez rok do Zabierzowa i tam córka miała indywidualne lekcje pływania, ale niestety zniechęciła się mocno, w grupie z innymi dziećmi pływa chętniej i w zeszłym półroczu pływała już tylko raz na tydzień z grupą zerówkowiczów. Największy dla niej problem to zimna woda, jak zmarzluch ma polubić pływanie. CZy znacie dobry basen z ciepłą wodą?
dana
Nowicjusz

Postprzez resa » 7 wrz 2006, o 10:42

U nas taki basen jest przy szkole. Może u was również jest.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez resa, łącznie edytowano 3 razy
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez dana » 7 wrz 2006, o 11:52

Szkoła co prawda basenu nie ma, ale dzieci będą jeździć na jakiś od przyszłego tyg, przyznam szczerze, że się nie dowiadywałam na który.
Chciałabym natomiast jeździć z nią jeszcze raz w tyg na basen
dana
Nowicjusz

Postprzez gabriela » 7 wrz 2006, o 16:12

Polecam metodę McKenzie w diagnozowaniu i leczeniu kręgosłupa, rewelacja http://www.mckenzie.pl
Ostatnio edytowano 31 paź 2007, o 23:20 przez gabriela, łącznie edytowano 1 raz
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Staś » 8 wrz 2006, o 08:40

to fajnie musisz aż do katowić jeżdzieć podam ci kilka placówek w których robiłem echo serca naprzydład komorowskiego 12 duża przychodnia dużo lekaży tak poznałem moją pania pulmonolog można zrobić na jana pawła tyko trzeba mieć skierowanie można zrobić na kosciuszki 35 mała przychodnia ale lekarka bardzo fajna .
Księga Jakuba 3 - 8

Języka zaś nikt z ludzi ujarzmić nie potrafi. Szkodliwa to, krnąbrna rzecz, pełna śmiercionośnego jadu
Staś
VIP

Postprzez Pletwa » 2 lis 2006, o 11:36

pompki robie w domu i na rowerku jezdże sobie w domu nabrałem troszke masy i troszke mniej widać ale z psychika większy problem :evil:
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez Staś » 11 gru 2006, o 21:34

Ledwo żyje miałe dzisiał pierwszy dzien rechabilitacji nogi do góry nogi w dół jakieś cieżaki mi założyli na kostki i ćwiczyłem najbardzie podobało mi sie napinanie posladków he he .
Ostatnio edytowano 1 lis 2007, o 09:40 przez Staś, łącznie edytowano 1 raz
Księga Jakuba 3 - 8

Staś
VIP

Następna strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi