www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Sporty, ćwiczenia, rehabilitacja

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez zimridek » 16 wrz 2012, o 09:39

piękne polskie Tatry, Kościelec, Zawrat, Granaty ech byłam tam kiedyś, ciekawe czy jeszcze kiedyś uda mi się tam wyjść...

[ Dodano: 2012-12-10, 14:39 ]
Czy ktoś z Was jest w posiadaniu orbitreka? lub możecie coś polecić? zastanawiam się nad takim prezentem dla siebie na nowy rok i nowe postanowienia noworoczne :)
zimridek
Bywalec

Postprzez Karolina » 28 lut 2014, o 21:56

szczypior napisał(a):1. Na jakiej zumbie?

Nie wiesz co to zumba? to takie tany tany :-P
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Stały bywalec

Postprzez asocko » 3 mar 2014, o 11:46

Karolina! Chodzisz na zumbę?!! I jak wrażenia? Ja się trochę boję, że to zbyt wysiłkowe. A bardzo bym chciała. Jak Ty to odczuwasz?
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez szczypior » 5 mar 2014, o 10:10

Zumba :mrgreen: podoba mi sie ta nazwa, kojarzy mi sie z paczkami :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez asocko » 5 mar 2014, o 12:25

Gdzieś trzeba spalić... :D
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Karolina » 6 mar 2014, o 09:13

Zumba-fajna sprawa, tylko trzeba wiedzieć kiedy zrobić pauzę, bo można się porządnie zmęczyć :) dla mnie jednak najlepszy aquaaerobik, ale zumbę polecam :)
"Istnieją magiczne chwile, które choć mijają niezauważone, to jednak niewidzialna Ręka Opatrzności zmienia bezpowrotnie nasz los..."
Karolina
Stały bywalec

Postprzez Karolina » 6 mar 2014, o 09:13

szczypior napisał(a):Zumba :mrgreen: podoba mi sie ta nazwa, kojarzy mi sie z paczkami :mrgreen:

A czemu zumba kojarzy Ci się z pączkami?
Karolina
Stały bywalec

Postprzez olaczika » 6 mar 2014, o 09:45

Karolina napisał(a):Zumba-fajna sprawa, tylko trzeba wiedzieć kiedy zrobić pauzę, bo można się porządnie zmęczyć :)

Ja właśnie jestem po 3miesięcznej rehabilitacji kardiologicznej i wiem, że u nas przy aktywności fizycznej warto kupić sobie pulsometr tak by nie przekraczać limitu tętna.

Karolina napisał(a):dla mnie jednak najlepszy aquaaerobik, ale zumbę polecam :)

Byłam raz a aquaareobiku ale zajęcia były w takim basenie, że innym babkom woda siegała do łopatek a mi do bioder, a cały pic polega na tym, że woda ma odciążać kręgosłup - więcej tam nie poszłam. Poza tym opór wody i szybkie tempo mnie wykończyły... Dlatego dla mnie najlepszy rower, spacer i nordic walking choć kijków jeszcze nie mam :)

PS. Moze by rozważania o sporcie przenieśc do własciwego wątku?
"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne." William Szekspir
olaczika
Adept

Postprzez Karolina » 6 mar 2014, o 18:51

A mi lekarka powiedziała, że nordic walking nie jest takie do końca bezpieczne, trzeba umiejętnie chodzić, bo można sobie krzywdę zrobić nawet przy takim sporcie.

Ola to jest właściwy wątek, bo ciągle piszemy o tym, jak te pączki spalić :)
Karolina
Stały bywalec

Postprzez szczypior » 12 mar 2014, o 10:58

Co do fizjoterapii, to mam dzisiaj kolejna wizyte w zwiazku z kontuzjowanym barkiem, ale jak na chwile obecna, to niespecjalnie wierze w jej dzialanie. Co wiecej, to po wizycie ostatnio bylo gorzej niz przed, ale to pewnie przez cwiczenia, zobaczymy jak to bedzie wygladalo na dluzsza mete.
Czy ktos z nas probowal delikatnych cwiczen na silowni? Mam bezplatny karnet i zastanawiam sie, czy w ten sposob nie uda mi sie nieco usztywnic stawow, ktore lataja we wszystkie strony, natomiast boje sie, zeby nie zrobic sobie krzywdy. Plywanie w moim przypadku odpada ;-)
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez olaczika » 12 mar 2014, o 11:26

szczypior napisał(a):.
Czy ktos z nas probowal delikatnych cwiczen na silowni? Mam bezplatny karnet i zastanawiam sie, czy w ten sposob nie uda mi sie nieco usztywnic stawow, ktore lataja we wszystkie strony, natomiast boje sie, zeby nie zrobic sobie krzywdy. Plywanie w moim przypadku odpada ;-)

Też się zastanawiam nad delikatną siłownią, bardzo małe obciążenia ale żeby wzmocnić jednak mięśnie kręgosłupa. Bo nie jestem przekonana czy spacer i rower coś mi w tym pomogą....

Na pewno trzeba by to zrobić z glową, pod okiem trenera i chyba też z pulsometrem.
Chcialabym móc sie skonsultować z rehabilitantem który znałby temat marfana i umiał pokazać co nam wolno a czego absolutnie nie...
"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne." William Szekspir
olaczika
Adept

Postprzez szczypior » 1 paź 2015, o 13:22

Pytanie o delikatne cwiczenia silowe zadawalem jakies 1,5 roku temu i od tego czasu nieco sie ruszam. Jezeli chodzi o samopoczucie i bole kregoslupa, jest zdecydowanie lepiej (przyjmujac, ze cwicze sobie regularnie), jesli mowa o aorcie - wplywu nie zauwazylem.
Poza tym staram sie ruszac duzo bez obciazenia - ASG to moja nowa pasja :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi