www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

wielkość aorty

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez szczypior » 30 wrz 2015, o 17:37

Nie, to jest raczej wpływ stresu wywołanego takim pesymistycznym pierdzieleniem na ogolny stan zdrowia ;)
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez dana_meadbh » 1 paź 2015, o 08:15

Szczypior dobre :) Mnie niemal nie zabili przy pierwszym cesarskim cięciu, bo komuś nie chciało się dokładnie umyć rąk. W ranie pooperacyjnej miałam siedem rodzajów bakterii kałowych. Dochodziłam do siebie prawie rok. Przy drugim cc nie było już takiego problemu. Po tygodniu zapomniałam, że byłam operowana.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Gewinner » 1 paź 2015, o 17:53

Zadziwia mnie uniwersalność tego wytłumaczenia.
Ból głowy? stres.Gorączka? stres. Operacja nie poszła? też najłatwiej zwalić na stres - oczywiście pacjenta.
Gewinner
Beniaminek

Postprzez szczypior » 1 paź 2015, o 17:59

Gewinner nie mówimy o tym. Mówimy o podejściu - boli mnie głowa, Boże na pewno mam raka, tetniaka, umieram, babcia tak miała dzień przed śmiercią.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Justynka » 7 kwi 2016, o 12:32

Witam po przerwie :)
Z racji tej, że po trzech latach znow zagościłam na konsultacji u genetyka, kardiologa i okulisty to chcę podzielić się nowymi wynikami. Otóż genetyk mając wynik wskazujący na wadliwy wariant w genie FBN1 zwany VUS oznajmił mi, że reasumując wszystkie inne wyniki nie widzi oznak marfana poza wzrostem i lekką asymetrią klatki. Kardiolog optymista podsumował: frakcja wyrzutowa serca 70%, minimalna niedomykalność z. Trojdzielnej z naciskiem na minimalna. Left verticle czyli domyślam się, że mowa o lewej komorze 5.5cm. Sinus of vasalva 3.6cm. Echo serca prawidłowe. Rezonans serca nie doszukał się zmian. Oczy bez zmian. Napawam się optymizmem, że po 3 latach jest dobrze i oby było dalej. :D
Justynka
Sympatyk

Postprzez Gosieńka » 8 kwi 2016, o 21:05

Tylko się cieszyć :) Ale przebadać się raz na jakiś czas też nie zaszkodzi :)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi