www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

betaloc a antykoncepcja

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez Justynka » 27 paź 2014, o 12:58

Poszukuję odpowiedzi na pytanie dotyczace wpływu betalocu na tabletki antykoncepcyjne. Czy prawdą jest, ze biorąc betablokery tabletki anty nie działają lub na odwrót? Jedno osłabia dzialanie drugiego? Tak usłyszałam od ginekologa. Ktoś coś wiecej na ten temat? :)
Justynka
Sympatyk

Postprzez Montana » 27 paź 2014, o 13:34

Nie wydaje mi się. Jedynie co to tabletki oslabiają działanie leków p.zakrzepowych ale nie betablokery. Myślę, że powinnaś poczytać ulotkę jednych i drugich i jesli już to tam znajdziesz odpowiedz. Czasem lekarza gadają bzdury bo nie wiedzą lub się nie znają.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Justynka » 27 paź 2014, o 15:16

Problem w tym, że nie posiadam jeszcze ulotki tabletek antykoncepcyjnych i nie mogę porównać. Może ktoś z doświadczenia wie i da znać. Dzięki! :)
Justynka
Sympatyk

Postprzez Gosieńka » 27 paź 2014, o 21:58

Betaloc i antykoncepcja chyba raczej nie mają na siebie wpływu. W zeszłym roku lekarz chciał mi przepisać tabletki i wiedział, że biorę Betaloc.
Ale musisz wiedzieć, że jednak każde tabletki antykoncepcyjne wpływają na krzepliwość krwi, zagęszczają ją. A gęstsza krew to żadne dobro dla marfanów, którzy mają słabe naczynia, nawet jeśli nie mają sztucznych zastawek i nie biorą leków rozrzedzających krew. Ja się nie zdecydowałam na hormony i póki nie będę zmuszona na pewno z własnej woli sobie ich nie zaserwuję.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Justynka » 27 paź 2014, o 22:33

Gosienka właśnie z tego powodu do dnia dzisiejszego nie biorę antykoncepcyjnych tabletek i tak mimo tego nigdy nie byłam ich zwolennikiem. Jednak szukam odpowiedniego rozwiazania i jestem w kropce. Zwykła najprostsza metoda niestety odpada.
Justynka
Sympatyk

Postprzez dana_meadbh » 28 paź 2014, o 09:48

Antykoncepcja nawet u zdrowych kobiet może wywoływać wiele niepożądanych skutków ubocznych m.in. zapalenie zakrzepowe żył. Spróbuj metod naturalnych.
dana_meadbh
Hero

Postprzez szczypior » 28 paź 2014, o 21:46

Dana, mowisz oczywiscie o antykoncepcji hormonalnej...
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi