www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Pofalowana płytka paznokcia

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez Justynka » 30 kwi 2015, o 18:25

Mam pofalowaną płytkę paznokci na kciukach. Dołki są tak głębokie, że zaczyna to boleć przy ucisku. Paznokieć rośnie, jest normalny, ale niestety te fale... co to może być? Jak to wyleczyć. Niestety za granicą nie potrafią lekarze określić co to jest.
Justynka
Sympatyk

Postprzez Montana » 1 maja 2015, o 09:11

Ja całe życie mam tak dziwnie pofalowane. Bruzdy na kciukach poprzeczne na reszcie podłuzne. Ale nigdy tak by bolało.
Gdzies czytałam ze te poprzeczne tworzą się najczęściej przy zagłebokim usuwaniu skórek - pytanie czy usuwasz skórki?? Kiedys za mocno usuelam to paznokcie rzeczywiscie wyrosly z bardzo głebokimi bruzdami. Poza tym trzeba suplementowac plytke paznokcia odrzywkami wzmacniającymi. Gdyż bruzdy mogą się tworzyć dlatego ze plytka jest miekka i łatwo się uszkadza jeszcze w tej fazie wzrostu na samym poczatku a potem juz tak zostaje.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez asocko » 1 maja 2015, o 19:22

u mnie nasila się ten problem, kiedy przez dłuższy czas maluję i zmywam paznokcie.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez dana_meadbh » 1 maja 2015, o 19:52

Bruzdy na paznokciach mogą być genetyczne. Jeśli płytka paznokcia boli, może to świadczyć o infekcji. Pokaż je dermatologowi.
dana_meadbh
Hero

Postprzez Justynka » 2 maja 2015, o 18:21

Nie usuwam skórek. Boję się tylko, że te dołki to efekt nieodwracalny. Pójdę do lekarza jak bede w Polsce.
Justynka
Sympatyk

Postprzez Montana » 2 maja 2015, o 20:27

Jeśli się pojawiły to myślę, że to przejsciowe i gdy paznokiec bedzie rósł beda stopniowo sie przesuwać do przodu az do momentu gdy scinając go lub opiłowując zetniesz te nierównosci.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez annalaka » 5 cze 2015, o 10:05

miałam podobnie i dermatolog przepisał mi jakieś specyfiki i maść do wcierania w paznokcia i skórę wokół. pamiętam, że już po 2-3 tygodniach widać było różnicę, a po 2 miesiacach wszystko wróciło do normy i fale na paznokciach już nie wrociły ;)
annalaka
Nowicjusz

Postprzez dawid01 » 17 cze 2015, o 10:39

Tez mam takie fale na paznokciach ale nigdy mnie to nie bolało w  żaden sposób.
dawid01
Nowicjusz

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi