www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Sprawy stomatologiczne

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez gabriela » 15 wrz 2009, o 17:54

asocko napisał(a):w pewnym momencie postawnowilam im zemdlec na fotelu (skoki cisnienia, ogolna slabosc, podobno bardzo zbladlam)
Jejku - Ty to masz przygody! Może przed znieczuleniem warto było coś na uspokojenie?
asocko napisał(a):Czy cisnienie 120/80 to duzo dla marfana?
To piekne, książkowe wręcz ciśnienie, myślę że zjadł Cię stres.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez Gosieńka » 15 wrz 2009, o 20:27

Ania :shock: Ty normalnie zaczynasz tak jak ja, która wiecznie straszę lekarzy różnych specjalnosci omdleniami, bladoscią, skokami tętna itd ;-) Takze witam w klubie ;-)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez asocko » 15 wrz 2009, o 22:16

Co ciekawsze, ja sie jakos specjalnie nie denerwowalam. Siedzialam sobie spokojnie... Nic mnie nie bolalo... To ten moj glupi organizm tak zareagowal. Czyli ze norma cisnienia dla marfanow jest taka sama jak dla zdrowych? Szkoda, ze mi pulsu nie zmierzyla...
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez Gosieńka » 15 wrz 2009, o 22:50

asocko napisał(a):Co ciekawsze, ja sie jakos specjalnie nie denerwowalam. Siedzialam sobie spokojnie... Nic mnie nie bolalo... To ten moj glupi organizm tak zareagowal.
Mam dokładnie to samo - nie denerwuje się, nic mnie nie boli a jednak coś mi się w głowie dzieje i bęc - często ląduje na leżankach w gabinetach i po odleżeniu swojego wracam do normy, doprowadzając lekarzy na skraj ;-)
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez mika » 16 wrz 2009, o 08:33

Mam pytanie, czy ktoś wie aby aparat ortodontyczny (stały) był przeciwwskazaniem do jakichkolwiek zabiegów? Chodzi mi o to czy lekarze nie mieli z tym problemów, w szczególności przy poważnych operacjach w znieczuleniu ogólnym. Czy noszenie aparatu , także na podniebienie w czymkolwiek przeszkadza. Co z tą rurką przy narkozie. Mamy zakładac aparat i będzie on dłuższy czas noszony . Jeżeli w tym czasie będzie potrzebna operacja, czy nie będzie z tym problemu?
mika
Beniaminek

Postprzez Aga Wójciak » 16 wrz 2009, o 11:04

Założyliśmy Klaudii aparat stały na wiosnę.Ortodontka zapewniała nas,że nie ma z tym żadnych problemów.Można robić RTG(nawet już miała-całego kręgosłupa i odcinka szyjnego) i faktycznie nie było żadnych problemów.odpukać-nie miała żadnych operacji,ale tu chyba też nie powinno to przeszkadzać.Aparat przecież przyklejony jest na stałe.Jak na razie same plusy-ząbki się pięknie wyprostowały i nadal prostują,górna szczęka się cofnęła,a laryngolog przy problemach z zatykającymi się uszami,powiedziała,że powinno się to poprawić po korekcji ortodontycznej.Z ciekawości jeszcze raz zapytam o zabiegi operacyjne i narkozę przy następnej wizycie-tj 08.10 ;-)
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez asocko » 16 wrz 2009, o 13:51

TUTAJ znalazlam odpowiedz na wiele moich stomatologicznych pytan. Moze i o aparacie Ci cos napisza... ;-)
asocko
VIP

Postprzez mika » 16 wrz 2009, o 14:51

Aga Wójciak napisał(a):zapytam o zabiegi operacyjne i narkozę przy następnej wizycie-tj 08.10

Oj, to troche późno , my termin zakładania mamy na 6.10,ale dzieki.
Aga jak przebiega noszenie aparatu u twojej córki? Bardzo bolało?
mika
Beniaminek

Postprzez *Klaudia* » 16 wrz 2009, o 17:23

Oj, na początku przez tydzień od założenia nie mogłam nic ogryźć. Po tygodniu ból minął, boli też jak się przestawiają zęby i jak mam regulacje. Ostatnio miałam regulacje zmieniali mi drut, przez 3 dni jadłam tylko papk :cry: i. Ale z rezultatów jestem bardzo zadowolona, już po tygodniu było je widać. :mrgreen:
*Klaudia*
Beniaminek

Postprzez Aga Wójciak » 16 wrz 2009, o 19:01

Tak jak napisała już wcześniej-super!Niestety trochę narzekała ,ale efekty są zdumiewające!Górna szczęka się cofnęła już po jakiś 2 tyg,ząbki się po prostowały-a były bardzo krzywe,szczególnie u dołu.Wygląda ślicznie!!! :mrgreen:
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez mika » 16 wrz 2009, o 19:57

Aga Wójciak napisał(a):Tak jak napisała już wcześniej-super!Niestety trochę narzekała ,ale efekty są zdumiewające!Górna szczęka się cofnęła już po jakiś 2 tyg,ząbki się po prostowały-a były bardzo krzywe,szczególnie u dołu.Wygląda ślicznie!!! :mrgreen:

To superowo! U Dominiki jest problem nie z krzywymi zębami tylko ciasnotą i brakiem miejsca na górne trójki. Mam nadzieję ,że szybko zrobi się na nie miejsce i nie bedzie to długie leczenie. Wada zgryzu jest ,ale mała. Podobno jak na marfana ma bardzo ładne zęby.Zobaczymy co z tego wyniknie.
mika
Beniaminek

Postprzez Aga Wójciak » 17 wrz 2009, o 22:04

U Klaudii był ten sam problem(?)-na jedno maleńkie miejsce po mleczaku wypadały 3 stałe...Usunięto jej wszystkie stałe 4 i teraz ma aparacik.Już prawie nie ma ubytków po 4!
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez asocko » 23 paź 2009, o 18:23

Byłam dziś u stomatologa i stażystka zaliczyła niezłą skuchę. :mrgreen: Miałam mieć dłubane w dziąśle więc przypomniałam lekarzowi o antybiotyku. On tak nieznacznie kiwnął głową i z miną pokerzysty pyta stażystkę, czy pacjentka powinna dostać antybiotyk. Ona się tak na mnie patrzy niepewnie, patrzy w kartę, patrzy w końcu na lekarza i mówi... 'nie'. No to się jej zapytał 'dlaczego?', a potem wytłumaczył. Może sobie zapamięta na przyszłość.
asocko
VIP

Postprzez Aga Wójciak » 23 paź 2009, o 22:33

Ach...jeszcze długo będą się uczyć...oby przynajmniej ta nauka nie poszła w las... :-/
Aga Wójciak
Alfa&Omega

Postprzez asocko » 10 sie 2011, o 15:02

Używa ktoś z Was pasty Elmex Sensitive? Nie jestem pewna, czy mogę ją używać codziennie zamiast normalnej pasty z fluorem, czy też powinnam używać ich obu na zmianę...
asocko
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi