www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Zespół marfana-jak przytyć ?

...czyli nasze życie z Marfanem

Postprzez Montana » 26 kwi 2014, o 22:17

hymmm , gotowych przepisow Ci nie podam bo sama testuje wszystko od czego moge przytyć :D najlepsze jest to ze jak już zaczynam tyć to waga leci w gore ale jak tylko mam stresa, zmartwienia itp. to waga jeszcze szybciej zasuwa w dół. A najlepsze jet to ze jak juz wejde na ten pulap wagi to chce schudnac ze wzgledu na opone brzuszną i wyglad zaby a jak schudne to nie cierpie sie ogladac bo wygladam jak patyk i tak zle i tak nie dobrze :D ostatnie wahniecie wagi to z 86 na 72 :D teraz mozolny powrót do góry :)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez Justynka » 26 kwi 2014, o 22:21

Chcialabym miec Twoją wagę! :)
Justynka
Sympatyk

Postprzez Montana » 26 kwi 2014, o 22:58

wiesz, tylko ze ja jestem dobre naście cm wyższa od Ciebie. Choć przy tym wzroscie też potrafilam ważyć 52kg i chyba w zyciu nie chciałabym do tego wrocic
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez szczypior » 15 gru 2015, o 13:11

Ja od wieku nastoletniego jem bardzo dużo. Lubie jesc i lubie gotowac. I przez wiele lat nie dawalo to zupełnie rezultatow. Jako osiemnastolatek przy wzroście 193 cm potrafiłem wazyc mniej niż 70kg. Dwa lata temu zmieniłem betabloker z betalocu na lockren. I wagi zaczelo przybywać. Teraz waze w granicach 90kg. I jak to marfan glownie brzuch.
Wiec z mojego punktu widzenia - poza lekami, bo tu zmiane musi akceptować lekarz prowadzący:
- dużo jesc
- jesc konkretnie (salatka to nie jest jedzenie)
- ćwiczenia fizyczne - w strone budowania tkanki mięśniowej, a nie zbijania masy
- cierpliwość :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Mewa » 17 gru 2015, o 16:07

Ja przez większość życia byłam chuda- 59kg na180 wzrostu. Jadłam dużo i nigdy się nie odchudzałam.
Wszystko co piękne jednak się kończy i teraz dwa lata po operacji i na pigułach przytyłam ale nie brzuszek a nieco niżej ;-)
Mewa
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Marfan i my

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi