www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Zapadnięta klatka.

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez sebik2103 » 24 kwi 2012, o 14:22

Witam.Jestem tu nowy i myślę że założyłem temat w dobrym dziale.Mam 15 lat.Wzrost 193cm.Waga 66Kg.Jestem szczupłym chłopakiem.Mam taki problem związany z zapadniętą klatką piersiową.Od małego mam klatkę zapadniętą "szewską". Gdy byłem mały to mi w niczym nie przeszkadzało lecz teraz od kilku miesięcy przez to zauważyłem że strasznie szybko zaczynam się męczyć.Najgorzej to jest gdy biegam.Podczas biegu szybko się strasznie męczę , ciężko jest mi złapać więcej powietrza i gdy przyłożę rękę do klatki akurat w to miejsce gdzie jest zapadnięta czuje mocne bicie i szybkie serca.Bieganie to nie jest dla przyjemności ale dlatego że chodzę do klasy sportowej.I mam takie pytanie.Czy akurat na moją wadę klatki wystarczą tylko jakieś ćwiczenia albo pływanie na basenie czy tylko operacją da to naprawić.Ja chciałbym żeby to obeszło się bez operacji.Słyszałem także że ćwiczenia niektóre zamiast pomóc i rozbudować klatkę mogą jeszcze bardziej ją pogłębić.W załączniku mam zdjęcia.Proszę o pomoc i jakieś rady.Z góry dziękuje.Pozdrawiam

1.http://imageshack.us/photo/my-images/23/klatka1d.jpg/
2.http://imageshack.us/photo/my-images/96/klatka2o.jpg/
3.http://imageshack.us/photo/my-images/846/klatka3.jpg/
sebik2103
Nowicjusz

Postprzez tomi89 » 24 kwi 2012, o 15:00

Witaj

Powiem tak: w Twoim wieku jak najbardziej możesz podjąć się operacji. A właściwie jak najbardziej powinieneś.
Ja mam 22lata 195cm i 58kg. PE od zawsze. Miałem zamiar żyć z tym tak długo jak się da i tego nie ruszać bo pomijałem kwestie wizualne ale dzisiaj operacja jest konieczna bo mam problemy z kondycją już z wejściem po schodach na 4piętro... Mnie już straszą że to się wróci bo niby operacja jest już za późno ale spróbować muszę gorzej już chyba nie będzie od tego raczej się nie umiera. Żadne ćwiczenia baseny itp raczej nie pomogą. Nie w Twoim wypadku.
Jak chcesz to obejrzyj moje piękne zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/28/zdjcie033s.jpg/

Pozdrawiam
tomi89
Nowicjusz

Postprzez sebik2103 » 24 kwi 2012, o 17:17

Bardzo chciałbym żeby to obeszło się bez operacji.Ale boje się że gdy podejmę się tej operacji to później może to znowu powrócić.Dosyć dużo czytałem na ten temat i niektórzy piszą że to jest bezbolesne , a inni że strasznie boli kilka miesięcy.Lekarz sugerował mi żebym zaczął chodzić na basen i że niby to mi pomoże.
sebik2103
Nowicjusz

Postprzez tomi89 » 24 kwi 2012, o 21:07

Wątpię żeby to pomogło (pływanie). jakby nie patrzeć operacja daje Ci największe szanse. Jej nie zastąpi żaden basen, ćwiczenia korekcyjne itp itd. Pomijam już fakt pokazania się z tym na basenie... ja w wieku 15 lat miałem to gdzieś ale niestety wiek zrobił swoje. Nie jest to regułą ale jeżeli masz te 15lat już jest tak źle jak piszesz to bym się nie zastanawiał.
tomi89
Nowicjusz

Postprzez resa » 24 kwi 2012, o 22:38

sebik2103 napisał(a):Lekarz sugerował mi żebym zaczął chodzić na basen i że niby to mi pomoże.

Operacja to OSTATECZNOŚĆ
..."Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...
resa
well-wisher

Postprzez szczypior » 3 maja 2012, o 08:30

Po pierwsze - nie wiem czy masz zespol marfana. Jesli tak, to trzeba uwazac z cwiczeniami, ostrym plywaniem, etc. Mozna zobie bardziej zaszkodzic niz pomoc.

Po drugie ta klatka nie wyglada jakos strasznie fatalnie. Porozmawiaj z torako, zrob spirometrie, bedzie wiadomo czy mostek na cos nie ucieska, czegos nie blokuje.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Niezapominajka » 15 maja 2012, o 14:13

Rozumiem twój ból.Jeśli masz możliwość to operuj się.Ćwiczenia mają sens gdy układ kostny jeszcze się rozwija.Jak już nie a u Ciebie tak jest to wady nie cofniesz.Polecam szpital w Poznaniu.Mam syna który był tam operowany.Ma Zespół Marfana. Latem gdy był upał chodził w koszuli zapietej na ostatni guzik.Garbił się.Miał kłopoty z sercem.Miał wtedy ok 9 lat .teraz ma 12.Miał lejkowata klatkę .Chodził z płytkami ok 3 lat.Teraz po wyjęciu płytek to wyprostowany przystojny młodzieniec.Lata z klatą po ogrodzie i w nosie ma noszenie koszulek gdy jest :roll: goraco.Ogromna zamiana.Licz się jednak z bólem poooperacyjnym.To musisz wiedzieć.Nie jest lekko.Pozdrawiam.
Niezapominajka
Nowicjusz

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi