www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Jakie badanie?

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 12:15

Wracam z przychodni ze spuszczoną miną bo terminy piątek / poniedziałek (prywatna przychodnia) może dożyję....

teraz, które badanie mam zrobić ? bo oni robią tylko ECHO SERCA albo DOPPLER KOŃCZYN DOLNYCH I AORTY BRZUSZNEJ

i do tego echo robi kardiolog a doppler radiolog

więc z tego co się zorientowałem musiałbym iść na oba, a nie mam tyle kasy

to może co, doppler dolnych i ugadam się z radiologiem żeby zamiast nóg mi cyknął całą aortę i może jakieś zdjęcie serca? i tak będzie miał mało roboty latania mi po kulasach mu odpuszczę

swoją drogą to nie kumam, za echo kończyn dolnych z aortą brzuszną które robi radiolog wołają 120zł
a za echo które kardiolog 100zł, tylko bez konsulatacji ale i tak, radiolog droższy niż kardiolog?

a może nie da się zrobić dopplera całej aorty? bo już zgłupiałem teraz całkiem :/ mają w ofercie tylko aorta brzuszna i kończyny dolne, albo echo serca, które chyba w ogóle jest bez kontrastu bo to nie doppler? LOL to skoro u mnie prywatne przychodnie nie robią aorty piersiowej to WTF?
"Żadne zło nie wstrząśnie mną póki co,
jestem tutaj z Tobą poza krzykiem,
zobacz jak cudownie marniejemy,
zapętleni w treści bez znaczenia"
"[...]przestrzeń rozstąpiła się i wzdycha,
z Tobą nie dotykam już chodnika[...]"
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 12:36

Pomóżcie, bo wydzwaniam tam teraz 100 razy i nie da sie z tą babą dogadać, ona mi mówi, że musze zrobić i echo i dopller bo nie da sie tych badań połączyć, to w echo kardiolog ogląda aorte? całą ? bez dopplera ? czy z ? z kontrastem?

mają wypisane w cenniku doppler aorty (NIBY SAMEJ) ale powiedziała, że nikt tego nie robił to usunęli :/ no to zaje... fajnie, teraz u nich mogę zrobić kończyny dolne i brzuch albo echo, albo i to i to i zapłacić 210zł bajka. (nawet tyle nie mam) z trudem uciułałem 100zł
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 12:48

Ok trzecia przychodnia do której dzwonię i oni nie robią usb doppler aorty, tylko brzuszną, to ja już k.... nie wiem, kładę się i czekam na śmierć, 4 afobamy, mam dość :/

Rozumiem, że piersiowa sobie może pyknąć i już? czy to piersiową się w echo ogląda ? proszę wytłumacz ktoś bo nie rozumiem albo to oni są niekumaci.

ta ostatnia mi powiedziała, mimo, że się z nią kłóciłem a ona powiedziała "nie proszę pana pani doktor nie zrobi panu całej aorty" to co tylko TK ? przecież oni za to wołają 400zł WTF

skoro uwa serce przez żebra widać to aortę też i nikt mi nie wmówi, że nie można tego zrobić, na logikę biorę, po prostu mają kompleksowe usługi dranie i wolą 2 razy skasować zamiast raz, ich nie obchodzi czego zdjęcia / opis ja potrzebuję, ich obchodzi zarobek.... mordercy

Niech to pierdyknie chociaż we śnie, naćpałem się benzo i lekko mi :)
szczerze to już wolę śmierć niż życie w strachu, proszenie się o pomoc. widać nie mam dość sił by żyć, nie dość odwagi, pozdrawiam
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez Montana » 19 wrz 2013, o 13:25

Napisałam Ci, dzwoń do Anina. Pociąg z Łodzi do Wawy jedzie 1,5h. iteraz tak: zasada ze kardiolog ogląda tylko część piersiową aorty razem z serduchem i powinien robić USG z doplerem tej części. Radiolog+naczyniowiec robią część brzuszną plus konczyny ew. naczynia szyjne. Najlepiej położyć się na jakiś oddział i zrobić wszystko na raz. Najlepsze rozw nie dopler a TK (tomografia lub rezonans) czesci piersiowo brzusznej aorty.

jak bym miała doradzać to, akcja na pogotowie opisać, że ma się Marfana powiedzieć ze boli brzuch klatka piersiowa (trochę posymulować) i niech robią komplet badań na cito.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 13:30

Dobra dziękuję Ci serdecznie Montana, już jestem umówiony na jutro do kardio na echo na 18:20, będę miał opis, cokolwiek by nie wyszło będę miał podkładkę na pogotowie, że nie symuluję albo okaże się że jestem zdrowy :)
to najprędzej mogę załatwić, btw, benzodiazepiny działają cuda, ale nie wkręcajcie się w to bo to śliski biznes.

a teraz to już nie traktuj tego jako kompletne świrowanie, ale napisałem sobie na klatce flamastrem AORTA, bo gdyby coś, gdybym zasłabł gdzieś, pogotowie nie będzie mieć pojęcia o co chodzi. niech to choćby da 1% więcej szans gdyby trafiło się najgorsze, ważne że jestem spokojniejszy.
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez Montana » 19 wrz 2013, o 13:48

Każdy sposób jest dobry. Noszenie w portfelu kartki z tym ze jest sie chorym albo np. pomysl Szczypiora, niesmiertelnik na łancuszku noszony na szyi, ze jest sie chorym :)
Montana
VIP

Postprzez szczypior » 19 wrz 2013, o 14:16

Cybernetic, sorry jesli zabrzmi to dziwnie, ale gdybym znalazl nieprzytomnego goscia z klata popisana flamastrem, to bym pomyslal, ze musial jakies dziwne tabletki przedawkowac :)
Kartka w portfel, niesmiertelnik, sa nawet takie specjalne lancuszki z zawieszka w ksztalcie tabletki, w ktora wklada sie kartke z informacja, w wielu krajach bardzo popularne.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 14:22

a kto Ci sprawdza portfel jak masz wstrząs i przystępują do reanimacji ? no pomyśl no logicznie, albo kto patrzy co masz na nieśmiertelniku ? ratownicy z pogotowia ? kiedyś przyjechali do mnie jak miałem puls 180 i ciśn 180/100 (tyle zmierzyli) dali nitro dożylnie i pojechali, ot nasze pogotowie, czasem żałuję, że nie zemdlałem może chociaż by mnie przebadali lepiej

jeszcze nawet w tamponadzie serca ogarnięci ratownicy by Ci doraźnie udzielili pomocy, zwłaszcza, że np. ja mam 5 minut do szpitala, może nawet by ustabilizowali jakoś z pękniętym tetniakiem ale musieliby wiedzieć co to, a tak by Cię leczyli na zawał bo jak niby poznają ? ale tu się liczą sekundy a nie przeglądanie porfela
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez Montana » 19 wrz 2013, o 14:28

Jedyne wyjście to zrobic tatuaż :D
Montana
VIP

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 14:30

hah, a wiesz, że myślałem o tym :p
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez szczypior » 19 wrz 2013, o 14:31

Nie doceniasz ratownikow z pogotowia :)
Poza tym spokoj spokoj spokoj i jeszcze raz spokoj. Lepiej trafic bez podejrzenia marfana na oddzial kardiologiczny i tam byc zbadanym niz w kaftanie na psychiatrie lub toksykologie z podejrzeniem dziwnego urojenia.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez cybernetic87 » 19 wrz 2013, o 14:35

Szypior mądry jesteś bo masz wszystko zdiagnozowane, nosisz karteczki w portfelu i wiesz na czym stoisz. A ja niestety mam historię nerwicową, parę wizyt w psychiatryku za sobą też, dlatego właśnie nikt mi nie wierzy bo każdy kto looknie w kartę i papiery to mówi, że zmyślam.

Moja historia nerwicowa + niedouczenie lekarzy = źle
jak nikt bez żadnych absolutnie żadnych badań może stwierdzić, że zmyślam ? z tego co mi wiadomo nerwicę się diagnozuje po wykluczeniu możliwych przyczyn kardiologicznych, dla lekarzy w moim mieście, szpitalu, przychodni, pogotowiu, wykluczenie kardiologicznych przyczyn kończy się na EKG ( na którym defacto wychodzi wydłużone QT ale nawet nie wiem co to) i zmierzeniu ciśnienia - wychodzę zdrów jak ryba po nitroglicerynie albo diazepamie i cała pomoc w moim mieście, mówię muszę iść prywatnie na echo a jak coś wyjdzie to ja tego tak nie zostawię ! mam w kartach tyle wpisów i tyle papierów z przyjazdów pogotowia w których wpisane zaburzenia nerwicowe, że pożałują

o i teraz mam CEL ! pójdę z tym do tvnu i nagłośnię sprawę, że od 3 lat chodze po lekarzach a nikt nie pokwapił się wysłać mnie na echo

odmę 10 lat temu też sobie niby wymyślałem, lekarka z pogotowia wysłała mnie do domu bo nie zobaczyła nic na rtg, dopiero jak zaczałem się dusić na wieczór i musieli mnie intubować a i to za dużo nie dało, na sygnale zapieprzałem do Matki Polki

już się raz otarłem o śmierć przez bagatelizację konowałów, ponoć mniej niż godzina dzieliła mnie od spadnięcia płuca.
cybernetic87
Beniaminek

Postprzez szczypior » 19 wrz 2013, o 14:48

Zmien przychodnie i bedzie po problemie. Zrobia Ci badania i bedziesz wiedzial, co w Tobie gra.
A ze bedziesz musial na echo poczekac, wszyscy czekamy. Naciskaj na lekarzy, ale ze spokojem. To na pewno pomoze.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Montana » 19 wrz 2013, o 14:50

Widzisz Kamil, wszystko bierzesz do siebie i to błąd. Wiesz ze na lekarzy nie mozesz liczyć to moze trzeba odwrotnie, bez pokazywania historii nerwicowych zrbic badania pod kątem Marfana jak nie w jednym to drugim osrodku. Poza tym, z tego co sie orientuje Marfani mogą być bardziej depresyjni/znerwicowani od innych ze wzgledu na historie z Dura Ectasia i wieksza produkcja katecholamin. Jak podaje Wikipedia Wysoki poziom katecholamin we krwi wiąże się ze stresem, który może być wywołany jako reakcja psychologiczna, bądź może powstać w odpowiedzi na stresory środowiskowe, takie jak hałas czy intensywne światło. Katecholaminy wywołują ogólne reakcje organizmu, które przygotowują ciało do wysiłku fizycznego związanego z walką lub ucieczką. Typowe efekty działania to: podniesienie ciśnienia krwi, przyspieszenie akcji serca, a także podniesienie poziomu glukozy we krwi. Niektóre leki, jak centralne inhibitory COMT, podnoszą poziom katecholamin.
Tak wiec ja osobiscie uważam, ze kazdy Marfan ma cos z wariata ;) przynajmniej ja mam i trzeba umiec nad tym panować...nawet jak nie mozna inaczej to farmakologicznie ;)
Montana
VIP

Postprzez dana_meadbh » 20 wrz 2013, o 05:37

Teraz tak niestety jest, że pacjent jest mniej ważny od biurokracji. Pomału kończą się pieniądze na badania. Moja pani doktor pierwszego kontaktu poradziła, żebym zadzwoniła na pogotowie i powiedzieć, że upadłam i nie mogę się ruszać, to TK zrobią na cito. Albo jeszcze lepiej, żeby mąż zadzwonił.
Nerwice są wredne. Wiem, bo sama miałam. Może warto wyciszyć się choćby farmakologicznie? Pozdrawiam.
dana_meadbh
Hero

Następna strona

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi