www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czy powinieniem podejrzewać Marfana?

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez damian25 » 4 sty 2017, o 21:22

Witam.Jeżeli pozwolicie to napisze parę słów o mnie i moich wątpliwościach. Dostrzegam trochę cech tej choroby u mnie i nie wiem czy powinienem się tego obawiać. Napisze te objawy,które u mnie występują... Dłuższa dolna część ciała od górnej(dodatkowo nogi są dla przykładu całkiem umięśnione a z kolei ręce jak i tułów nieproporcjonalnie szczupłe). Rozrpostowane ręce są dłuższe od wzrostu. Posiadam również skolioze i deformacje klatki piersiowej. Wydłużona czaszka(z ciekawości mierzyłem-60cm). Test kciuka niestety też pozytywny.Końcówki stawow palców są elastyczne.Oczy zdrowe a co do serca nikt nie wspominał,że może być coś nie tak...Proszę o jakiekowiek porady. :cry:
damian25
Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 5 sty 2017, o 09:26

Wielokrotnie już na tym forum poruszaliśmy ten temat. Idź do kardiologa, zrób echo serca. Odwiedź okulistę. Powiedź im o swoich podejrzeniach. I daj znać, jaką postawiono ci diagnozę. Pozdrawiam serdecznie.

PS. Jak czytałam podręcznik z psychiatrii dla studentów medycyny, objawy co trzeciej choroby zgadzały się z moimi :) Weź głęboki wdech i nie przejmuj się na zapas.
dana_meadbh
Hero

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi