www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Wada wzroku

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez Beatab » 19 lut 2017, o 16:13

Witam wszystkich.
Jestem tu nowa. Szukam informacji o ZM z powodu syna 15 l. Trochę się martwię, bo sporo się zgadza z objawów. Mąż oczywiście uważa, że wymyślam synowi chorobę.

Moja wątpliwość dotyczy wady wzroku. Syn ma nadwzroczność. Miał wielokrotnie badane oczy po zakropleniu oczu i nic nigdy okulista nie mówił o zwichnięciu soczewek.

Czy zwykłe badanie okulistyczne powinno taką wadę wykryć, czy niekoniecznie. I czy nadwzroczność też może być objawem ZM czy tylko krótkowzroczność?

Pozdrawiam, Beata.
Beatab
Nowicjusz

Postprzez Gosieńka » 19 lut 2017, o 22:21

Teoretycznie podstawowe badanie okulistyczne lampą szczelinową powinno wykazać ewentualne podwichnięcie soczewek. Jeśli coś wykaże potem można zrobić tzw. usg oka ale w miare dobry okulista po zwykłym badaniu Wam powie czy soczewki są podwichnięte.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Beatab » 19 lut 2017, o 23:52

Dziękuję za odpowiedź.
Syn miał badanie oczu miesiąc temu i okulistka nic nie mówiła o czymś takim. To lekarka z kliniki na Ceglanej w Katowicach więc chyba powinna zauważyć (?????). Ale ja też nie pytałam, bo nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje :-(
Beatab
Nowicjusz

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi