www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Badania genetyczne

Sposoby rozpoznawania ZM

Postprzez basior26 » 14 lip 2017, o 10:49

Witam, na pewno są na forum osoby, które miały wykonywane badania genetyczne pod kątem ZM... Proszę o info gdzie, i jaka cena takich badań, z tego co widzę w internecie są to drogie badania... a może są refundowane takie bdania... Gdzie się udac zeby zrobic pierwszy krok. Stwierdzony ZM mam ale chciałbym mieć to potwierdzone badaniami..
basior26
Nowicjusz

Postprzez Michalinka2017 » 14 lip 2017, o 21:03

Moja córeczka miała badania genetyczne w kierunku ZM we Wrocławiu w poradni genetycznej na ulicy Pasteura. Badania są refundowane przez NFZ. Czas oczekiwania na wizyte ok 3 miesiące.
Michalinka2017
Nowicjusz

Postprzez jimmysgirl » 23 paź 2017, o 09:42

Nasze dzieci diagnozowaliśmy w Centrum Zdrowia Dziecka. Po urodzeniu brałam skierowanie do poradni genetycznej, potem dość długo, bo chyba około roku trzeba było czekać na wizytę pierwszorazową. Potem zlecano badania, które były refundowane z NFZ, pobierano krew w CZD i wysyłano do Genomedu. Po zdiagnozowaniu starszego dziecka założono również kartę tacie, mimo że już był dorosłym :) Jemu też wykonano tę samą procedurę i ZM potwierdził się. Natomiast uczulano nas, że w razie negatywnego wyniku testu, nie należy się tym sugerować, bo można i tak mieć ZM, bo bada się tylko część genu odpowiedzialnego za mutację, ta część może być prawidłowa, a aberracja na innym fragmencie.
Szczęśliwa żona i matka Marfanów :)
jimmysgirl
Nowicjusz

Powrót do Diagnozowanie ZM

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi