www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Kardiolog

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez Elzbieta » 19 sty 2010, o 20:13

Niestety ja takze podzielam opinie Gosi co do Anina ,o nic sie nie mozna doprosic
leczyc sie to nie u nich tylko najlepiej w rejonie, odnosnie TK to nie ma mowy
chociaz sie domagałam i mowiłam ze prof zaleca przynajmniej raz w roku.
Daja tylko skierowanie na ekg i echo i to raz w roku, wkrotce mamy tam jechac
ale niestety na wiele nie licze a problemow jest i to duzo,
Jest sie zdanym tylko na siebie i trzeba biegac po prywatnych przychodniach
i tez roznie mozna trafic.
Elzbieta
Nowicjusz

Postprzez Danula » 19 sty 2010, o 21:42

No to widzę, że nie mnie jedną tak w Aninie potraktowali. Ja miałam w zeszłym roku w maju robioną tomografie w Aninie, ale skierowanie dostałam od kardiologa w rejonie. Z tym skierowaniem zapisałam się na badanie , ale czekałam prawie miesiąc. Fakt, sprzęt mają niezły i porządnie opisali wynik badania.
Danula
Znawca

Postprzez Gosieńka » 19 sty 2010, o 22:04

Elzbieta napisał(a):Niestety ja takze podzielam opinie Gosi co do Anina ,o nic sie nie mozna doprosic
leczyc sie to nie u nich tylko najlepiej w rejonie, odnosnie TK to nie ma mowy
chociaz sie domagałam i mowiłam ze prof zaleca przynajmniej raz w roku.
Daja tylko skierowanie na ekg i echo i to raz w roku, wkrotce mamy tam jechac
ale niestety na wiele nie licze a problemow jest i to duzo,
Jest sie zdanym tylko na siebie i trzeba biegac po prywatnych przychodniach
i tez roznie mozna trafic.
Ja właśnie jadę w piątek i już się zastanawiam czy znowu nie wyślą mnie do rejonu... Na pewno nie dam się stamtąd wywalić bo u mnie w rejonie to nawet aorta z tętniakiem wychodzi lekarzom jako zdrowa :roll: O tomografii mogę zapomnieć ale anuż nie zaszkodzi spróbować ;-) Ja lubię tak czasem z przekory.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Paweł » 19 sty 2010, o 22:36

Nie wiem co powiedzieć . Ja nie mam takich przygód , więc mogę jedynie skonstatować ,że u mnie leczenie przebiega ok. To pewnie kwestia indywidualna .Może u Ciebie wystarczy na razie echo . Gdyby było jakieś poważniejsze schorzenie , poczuła byś , raczej nic się nie dzieje . zdrowia życzę .
Paweł
VIP

Postprzez babbity12 » 20 sty 2010, o 08:23

u mnie tez nie było problemu z tk w moim przypadku nie aorty,bez propozycji z mojej strony, w Aninie robia badania które są wg ich potrzebne, jesli będzie potrzebne zlecą , próby ingerencji w diadnostyke, raczej niewiele dadzą
babbity12
Beniaminek

Postprzez Gosieńka » 20 sty 2010, o 17:46

babbity12 napisał(a):w Aninie robia badania które są wg ich potrzebne, jesli będzie potrzebne zlecą , próby ingerencji w diadnostyke, raczej niewiele dadzą
Wg. mnie zrobienie badania tk przed operacją powinno być koniecznością a nie poleganie na wyniku echa serca sprzed ponad miesiąca i kłądzenie człowieka na stół operacyjny :-/ Jesli lekarz robiący echo by się pomylił to potem niespodzianka...
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez Montana » 20 sty 2010, o 20:44

Gosieńka napisał(a):Jesli lekarz robiący echo by się pomylił to potem niespodzianka...

na 100% jestem przekonana, ze pacjent sie o tym nie dowie. Jedynie usłyszy, że wszystko poszło zgodnie z planem.
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez pawelek » 22 sty 2010, o 10:47

Montana napisał(a):na 100% jestem przekonana

... tak słońce to cała Ty . Ja nawet jak coś wiem na pewno to dopuszczam możliwość , że to jest na 99% . Ty w oparciu o mgliste przesłanki , domysły , domniemania , jedna baba drugiej babie na ucho powiedziała , wiesz wszystko na 100% ooouuuups jesteś przekonana na 100% . -- w sumie w Twoim przypadku na jedno wychodzi .

Ale inaczej z kim bym rozmawiał na forum , sam z sobą ??? bay :-D Obrazek :-D Obrazek :-D Obrazek :-D
pawelek

Postprzez Montana » 22 sty 2010, o 17:46

Mam jakąś granicę wiary w umiejętności lekarskie ale tyle różnych przypadków może być ze az nie wierze by nigdy sie cos takiego nie zdarzyło. Dlatego mam prawo do wyrażania takich a nie innych swoich opinii, zresztą tak jak Ty.
Montana
VIP

Postprzez pawelek » 22 sty 2010, o 18:00

Montana napisał(a):Mam jakąś granicę wiary w umiejętności lekarskie ale tyle różnych przypadków może być ze az nie wierze by nigdy sie cos takiego nie zdarzyło. Dlatego mam prawo do wyrażania takich a nie innych swoich opinii, zresztą tak jak Ty.

słuchaj Justyna , na szczęście medycyna to taka materia w której do końca nic nie jest pewne , i na plus i na minus , czego akurat my jesteśmy świetnym przykładem . Jest prawdopodobne , że przeżyjemy wielu z tych lekarzy , którzy na nas kiedyś postawili krzyżyk . A los lubi płatać figle .

Co do TK -- U mnie klęska urodzaju , pierwszy wyszedł dobrze , po USG góry spotkałem prof Szmita na korytarzu , wysłał mnie na TK łuku , myślałem ,że już mam spokój , moja sprawa była na kominku m inn był prof Rowiński , i dzwonili z Banacha , że jeszcze muszą zrobić TK brzucha (3 w czasie ostatnich 5 miesięcy), ok pójdę. Może planują jakieś wkłucie , nie mam pojęcia :-P ....
Jak skonczą to prędko mnie nie zobaczą ....

:-D Obrazek :-D Obrazek :-D Obrazek :-D
pawelek

Postprzez Montana » 22 sty 2010, o 20:37

pawelek napisał(a):Co do TK -- U mnie klęska urodzaju , pierwszy wyszedł dobrze , po USG góry spotkałem prof Szmita na korytarzu , wysłał mnie na TK łuku , myślałem ,że już mam spokój , moja sprawa była na kominku m inn był prof Rowiński , i dzwonili z Banacha , że jeszcze muszą zrobić TK brzucha (3 w czasie ostatnich 5 miesięcy), ok pójdę. Może planują jakieś wkłucie , nie mam pojęcia :-P ....
Jak skonczą to prędko mnie nie zobaczą ....

ja tak tylko żartobliwie.... czyżby pacjenci z ZM im sie pokonczyli i dla lepszj statystyki wzywaja tych "naprawionych" a nóż widelec bedzie mozna jeszcze pogrzebac, popraktykowac :D bo reszta wzięla nogi za pas....i fiuuuuu do Belgi :D :D

a TAK NA SERIO Pawle, jak wszystko ok to nie daj sobie robić tyle naświetlen chyba ze chcesz być"widoczny na drodze" i świecić :D no to bay :P
Montana
VIP

Postprzez jola75 » 23 sty 2010, o 12:56

pawelek napisał(a):Co do TK -- U mnie klęska urodzaju , pierwszy wyszedł dobrze , po USG góry spotkałem prof Szmita na korytarzu , wysłał mnie na TK łuku , myślałem ,że już mam spokój , moja sprawa była na kominku m inn był prof Rowiński , i dzwonili z Banacha , że jeszcze muszą zrobić TK brzucha (3 w czasie ostatnich 5 miesięcy), ok pójdę. Może planują jakieś wkłucie , nie mam pojęcia :-P ....
Paweł co ty piszesz , jaki szpital wykonuje na raty TK . U mnie w szpitalu robią TK na długości od szyi do zejścia tętnic udowych . Można każdy odcinek oglądać ,robić zdjęcia odcinka jaki jest lekarzowi akurat potrzebny, a Ty jakieś cuda wypisujesz , nie wiem czy ci lekarze są śmieszni czy Ty :shock:
Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile,
lecz po czasie jej trwania.
jola75
Ekspert

Postprzez smuklaewa » 23 sty 2010, o 13:00

Mnie też robili TK na całym odcinku aorty...nikt mnie nie rozmieniał na drobne części.
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez pawelek » 23 sty 2010, o 13:24

jola75 napisał(a):Paweł co ty piszesz , jaki szpital wykonuje na raty TK . U mnie w szpitalu robią TK na długości od szyi do zejścia tętnic udowych . Można każdy odcinek oglądać ,robić zdjęcia odcinka jaki jest lekarzowi akurat potrzebny, a Ty jakieś cuda wypisujesz , nie wiem czy ci lekarze są śmieszni czy Ty

No dobra , wiraszko , zobaczymy jak tobie pójdzie leczenie całej Aorty , z Twojego agresywnego postu wynika ,iż to dla Ciebie bułka z masłem . Sprawa jest prosta jak wbicie gwoździa , bądź przepiłowanie deski . Czuję prawdziwą ulgę , więcej nam takich potrzeba . Przepraszam ,że napisałem słówko o moim leczeniu , przepraszam ,ze zajmuje czas tak profesjonalnej osobie jak Ty , i w ogóle przepraszam ,że żyję .
Mam nadzieję , że będziesz unikała leczenia w Warszawie , u śmiesznych profesorów , o nikłych umiejętnościach , nie potrafiących zrobić TK . Ulga mieć do czynienia z tak obkutą , dobrze przygotowaną pacjentką , wiedzą na głowę bijącą jakichś śmiesznych lekarzy i ich śmiesznych pacjentów . Powodzenia życzę . :-D Obrazek :-D Obrazek :-D Obrazek :-D
pawelek

Postprzez ela » 23 sty 2010, o 14:01

Ja mam rozwarstwienie od szyi po biodro i gdy robiłam TK ( Kraków-JP )też badania były "dzielone". Stwierdzono, że "za jednym zamachem" może być dla mnie niebezpiecznie. Następnym razem badanie zrobiono w naszym szpitalu "za jednym zamachem". Dostałam wstrząsu, było kiepsko.... Może coś w tym dzieleniu jest jednak racji? Pozdrawiam.
Ela
ela
Bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi