www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!
Facebook - Grupa Forum Marfan Polska

Szukaj na Forum

Kardiolog

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez pawelek » 14 sty 2010, o 21:27

Gosieńka napisał(a):nikt nie myślał o tym żeby zrobić tomogrqaf bo to przecież za drogie badanie.

Margaret --- What are you talking to me , woman ??????????????

Podążając Twoim tokiem rozumowania (drogie badanie - chcą oszczędzić na mnie ) , przede wszystkim , nie zrobili by Ci operacji serca - dużo droższej od TK , i rodzącej konieczność dalszych tomografów .

Margaret --- z logiki masz chyba nie najlepszą ocenę ...... :-D :-D :-D

Gosieńka napisał(a):Widać Paweł masz tam dobre układy i dlatego Tobą się lepiej zajmują...

no teraz to przegięłaś - czuję się urażony :-( Jakie układy zwykły facet z Warszawy jestem i tyle ...

koniec rozmów na dziś , idę spać . :-/
pawelek

Postprzez Montana » 14 sty 2010, o 22:32

Byłam dzis u Kardiologa. Heh stresior byl az mi cisnienie skoczyło :D ale z serduchem wszystko ok. Po tych prerypetiach ktore przeszlam moge powiedziec ze echo wyszlo wzorcowe wszystko w normie :) Serducho hehehe jak dzwon :D

Za miesiąc lece na kontrole bo mam nowe jakies superasne leki, ktore podobno sa ultranowoczesne. Zobaczymy jak bedą działały. No i wtedy zrobie dopplera zył dogłowowych tak dla świetego spokoju.

No coż takie wyniki trzeba opić :D ;-) ;-) ;-)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez smuklaewa » 14 sty 2010, o 22:33

Super....super... :-) :-) :-)
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez pawelek » 14 sty 2010, o 22:52

CONGRATULATION , Mloda dupcia jesteś ,a więc ciesz się życiem i zdrowiem .
Oboje jesteśmy free , do następnych badań więc cóż - powodzenia Justyno .
pawelek

Postprzez Montana » 14 sty 2010, o 23:25

pawelek napisał(a):więc cóż - powodzenia Justyno .

dzieki wzajemnie
Montana
VIP

Postprzez arturro » 15 sty 2010, o 08:45

Montana napisał(a):Za miesiąc lece na kontrole bo mam nowe jakies superasne leki, ktore podobno sa ultranowoczesne. Zobaczymy jak bedą działały.

Ciekaw jestem tych leków i rezultatów.

Paweł, ja zostałem potraktowany w Aninie podobnie jak Gosa, ba nawet gorzej bo mnie spławili do tej poradni na Niemodlińskiej. Tam póki co pani doktor nie dała mi skierowania na TK mimo moich sugestii na każdej kontroli. Dostałem tylko skierowanie na USG jamy brzusznej z uwzglednieniem aorty.
A ogólnie musze powiedziec ze nie miałem jeszcze NIGDY TK (przynajmniej pod kątem naczyniowo-krązeniowym). Ot tyle apropos zlecania badań
arturro
-# Moderator

Postprzez smuklaewa » 15 sty 2010, o 10:59

To faktycznie dziwne....mnie jak wykryli tetniaka w aorcie wstępującej,to od razu zrobili mi TK,usg dogłowowe :-) .Jak miałam odmę płuc to mój doktor prowadzacy oprócz prześwietlenia również zlecił mi TK klatki piersiowej....czyli mój Kraków i K.S.S JANA PAWŁA BARDZO DBA O PACJENTA,a JA SIĘ ZŁOŚCIŁAM ,ŻE AŻ TYLE MNIE BADAJĄ. :-)
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 15 sty 2010, o 11:07

Ewcia ale oni mówią o tym co było i jest po operacji a nie przed.

Własnie z tych powodów o których pisze Gosienka i Artyrro zrezygnowalam z konsultacji w Aninie, siedzenie w calodziennej kolejce by mi lekarka powiedziala ze jest dobrze lub to z ze takie jak ja sie rozmnarzaja a ona potem musi leczyc Marfanów zniechęciło mnie do wizyt ambulatoryjnych w tej placówce skutecznie. Co do oddziału szpitalnego zastrzeżen nie mam, komfort, klasa i wysoka kultura i dbałość o pacjenta ale przychodnia - porażka.
Montana
VIP

Postprzez pawelek » 15 sty 2010, o 11:31

arturro napisał(a):Paweł, ja zostałem potraktowany w Aninie podobnie jak Gosa, ba nawet gorzej bo mnie spławili do tej poradni na Niemodlińskiej. Tam póki co pani doktor nie dała mi skierowania na TK mimo moich sugestii na każdej kontroli. Dostałem tylko skierowanie na USG jamy brzusznej z uwzglednieniem aorty.
A ogólnie musze powiedziec ze nie miałem jeszcze NIGDY TK (przynajmniej pod kątem naczyniowo-krązeniowym). Ot tyle apropos zlecania badań

No to idź do profesora Bidermana na prywatną wizytę , albo zadzwoń do profesora Szpakowskiego telefon do gabinetu : 0223434209

I POWIEDZ ,ŻE JESTEŚ PACJENTEM Z ZESPOŁEM MARFANA ICH KLINIKI , PO OPERACJI TAKIEJ , A TAKIEJ , I SPYTAJ SIĘ DOKŁADNIE CO ILE I JAKIE BADANIA MASZ ROBIĆ , I KOMU I GDZIE PRZYNOSIĆ WYNIKI . ZAPISZ TO SOBIE BO ZAPOMNISZ TYLKO NIE ZGUB KARTKI :) TO CO ON POWIE POWIEDZ LEKARZOWI PROWADZĄCEMU , I NIE DAJ SIĘ ZBYĆ , TWIERDŹ ,ŻE PROFESOR KAZAŁ ZROBIĆ CI TO I TO I TO ,CO ZRESZTĄ JEST ŚWIĘTĄ PRAWDĄ , I NIE MA DYSKUSJI , BO ON CZEKA NA WYNIKI .

Montana napisał(a):Co do oddziału szpitalnego zastrzeżen nie mam, komfort, klasa i wysoka kultura i dbałość o pacjenta ale przychodnia - porażka.

-- Jaka przychodnia ?, nie wiem o czym mówisz .
po operacji ponad 10 lat temu trafiłem pod opiekę dr Hanny Janaszek Sitkowskiej ( kierowniczka kliniki nadciśnienia tętniczego Instytut Kardiologii drugie piętro u której leczę się do dnia dzisiejszego . Obecnie co prawda prywatnie , ale to nie ma żadnego znaczenia po prostu , odkułem się finansowo i stać mnie na to . U mnie kompetencje Anina i kliniki na Banacha , częściowo się pokrywają , co pozwala mi zastosować następujący mechanizm , TK , robię na Banacha (mieszkam niedaleko ), biorę płytę zawożę do Anina , pani doktor robi wlasny opis , wprowadza badanie na serwer , niezwłocznie odwożę badanie z powrotem, (bo po co dublować badania ) ?. Bywało , że zachodził proces odwrotny , TK , miałem w Aninie i zawoziłem , Na Banacha . w ten sposób w razie jakiś nagłych przygód ze zdrowiem , dbam o to ,ażeby w obu klinikach , były obecne moje aktualne badania , dostępne za naciśnięciem kilku klawiszy w komputerze . To wszystko .
pawelek

Postprzez Montana » 15 sty 2010, o 12:54

pawelek napisał(a):-- Jaka przychodnia ?, nie wiem o czym mówisz .

nie chce mi sie tłumaczyc.

Prywatnie to moge iść wszedzie bedzie to samo a nie dy...ac do Anina.
W Warszawie byłam u dr. Kopacz'a swego czasu byl jakims głowniejszym w Aninie teraz przyjmuje prywatnie w Enel-Medzie i jest dyr. kliniki Kardio w Medicover. Nie narzekam. Tu we wro tez bylam u kompetentnej osoby. Wiec Anin poza odziałem szpitalnym do szczescia potrzebny mi nie jest.
Montana
VIP

Postprzez Paweł » 15 sty 2010, o 13:32

Montana napisał(a):Prywatnie to moge iść wszedzie bedzie to samo a nie dy...ac do Anina.
prywatnie Pani doktor przyjmuje na saskiej kępie , nie w Aninie .

Ty Justyna to w ogóle wyższe sfery jesteś dla mnie . Leczenie w krajach beneluxu jakieś Medicovery i w ogóle ... te sprawy , gdzie tam mnie do Ciebie .... :-D :-D :-D
Paweł
VIP

Postprzez smuklaewa » 15 sty 2010, o 13:47

Montana napisał(a):Ewcia ale oni mówią o tym co było i jest po operacji a nie przed.
Gosia pisała,ze nigdy nie miała TK ani przed ,ani po operacji....
smuklaewa
smile with me

Postprzez Montana » 15 sty 2010, o 16:38

fakt. Mea culpa
Montana
VIP

Postprzez Gosieńka » 15 sty 2010, o 18:48

pawelek napisał(a):I POWIEDZ ,ŻE JESTEŚ PACJENTEM Z ZESPOŁEM MARFANA ICH KLINIKI , PO OPERACJI TAKIEJ , A TAKIEJ , I SPYTAJ SIĘ DOKŁADNIE CO ILE I JAKIE BADANIA MASZ ROBIĆ , I KOMU I GDZIE PRZYNOSIĆ WYNIKI . ZAPISZ TO SOBIE BO ZAPOMNISZ TYLKO NIE ZGUB KARTKI :) TO CO ON POWIE POWIEDZ LEKARZOWI PROWADZĄCEMU , I NIE DAJ SIĘ ZBYĆ , TWIERDŹ ,ŻE PROFESOR KAZAŁ ZROBIĆ CI TO I TO I TO ,CO ZRESZTĄ JEST ŚWIĘTĄ PRAWDĄ , I NIE MA DYSKUSJI , BO ON CZEKA NA WYNIKI .
Paweł czy ty uwazasz mnie za kretynkę? U kogo ja się niby leczyłam jak nie u Biedermana? Na wizycie prywatnej też byłam. Ani razu tomografia nie była wspomniana, nawet operację robili mi na podstawie echa sprzed miesiąca... Po operacji od lekarza dowiedziałam się że mogę sobie robić kontrolne echo raz na dwa lata :!: i jeśli już tak naprawdę mi zależy to mogę przyjeżdżać na tą codwuletnią :!: kontrolę do Anina ale najlepiej by było jakbym leczyła się w rejonie. Zresztą co ja będę pisała - ty i tak masz na wszystko swoją odpowiedź...
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez pawelek » 18 sty 2010, o 21:33

Serdecznie proszę o nie robienie ze mnie Alego Agcy , również w donosikach do administratora .

PS. pozdrowienia dla Klio . :-D
pawelek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi