www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Wyniki EKG, niemoc lekarzy, liczne objawy-proszę o pomoc

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez alinka091 » 26 maja 2009, o 18:41

Witam.
Mam problem, od ok. roku mam tachykardię i inne objawy, które doszły w tym czasie. Otóż:

- przyspieszona akcja serca (bez przyjmowania leków- ponad 100; wyrównana Propranololem 2x10mg; w trakcie kuracji serce przyspiesza w pozycji stojącej; ogólnie tętno ok. 80-90 uderzeń na minutę lub więcej), ostatnio mam wrażenie, że lek słabiej działa i ta dawka nie wystarcza,
- czasem mam wrażenie jakby serce się potykało, czuję dziwne jego "drżenie" w gardle,
- potrzeba robienia głębszych wdechów bez powodu (parę razy na dzień),
- szybkie męczenie, nawet przy zwykłym spacerze,
- okresowe zawroty głowy, wrażenie uderzania krwi do głowy (zdarzyło się kilka razy),
- okresowe drżenie rąk,
- budzenie w nocy,
- duszności i uczucie uścisku w żołądku w wyniku zdenerwowania,
- ciśnienie w normie, okresowo lekko obniżone,
- ostatnio mam częste skurcze łydek w nocy; przez pewien czas bolała mnie lewa łydka, miałam wrażenie, że jest ciężka i obolała, w nocy często łapały mnie skurcze, potem przy chodzeniu czułam w niej ból. z dnia na dzień przeszło, w nocy złapał mnie skurcz w prawej łydce, teraz od kilku dni boli mnie, też przy chodzeniu,
- czasem odczuwam bóle, kłucie lub uściski w okolicach serca,
- wzmożona potliwość.

Ogólnie jestem nerwową osobą, nie mam wielu wysiłków fizycznych ani zbyt wielu stresów, jednak na nawet najmniejszy reaguję dość emocjonalnie.
Sporadycznie palę, rzadko piję (od paru miesięcy mam wręcz wstręt do alkoholu).

Wzrost: 175 cm
Waga: 58 kg
Kobieta.

Podczas hospitalizacji stwierdzono u mnie zapalenie tarczycy typu Hashimoto.
Lekarz endokrynolog stwierdził chorobę Gravesa-Basedowa; nie widzi związku tachykardii z podwyższonym poziomem przeciwciał TG i TPO.
Lekarz kardiolog stwierdził, że objawy nie wynikają z przyczyn kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog.
Hormony tarczycy są w normie, jedynie przeciwciała są wysoko ponad normą:
anty-TG 113
anty-TPO 1300

W trakcie diagnostyki wykluczono zapalenie mięśnia sercowego, boreliozę, wady serca, nadczynność/niedoczynność tarczycy.

Załączam link do swoich wyników badań ekg, pierwsze 3 zdjęcia to badanie robione w trakcie przerwy w braniu Propranololu trwającej ok. 2 miesiące; badanie robione w dniu 5 marca tego roku, 3 ostatnie zdjęcia to badanie po przyjęciu 2 tabletek leku po 10 mg oraz kroplach uspokajających Nervosol (6. marca).

Proszę o interpretację i poradę.
Dziękuję
Ostatnio edytowano 26 maja 2009, o 19:31 przez alinka091, łącznie edytowano 1 raz
alinka091
Nowicjusz

Postprzez smuklaewa » 26 maja 2009, o 19:33

Dla mnie to typowe objawy nerwicy co wiąże się ze spadkiem potasu i magnezu....tarczyca ma wpływ na pracę serca ...
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez gabriela » 26 maja 2009, o 19:38

Witaj Alinko! Niestety nie ma wśród nas lekarzy, nikt zatem profesjonalnie nie zinterpretuje Twoich wyników. Nasze forum to wymiana doświadczeń i info głównie w zakresie Zespołu Marfana.
Twoje objawy moim zdaniem możesz spróbowac zlikwidować zażywając większe dawek magnezu i potasu ( np.Aspargin max 2 razy dziennie) + stosowanie technik relaksacyjnych ( polecam jogę). Tylko, jeśli lekarze wykluczyli choroby somatyczne.Pozdrawiam
Ps.Linka musiałam wyciąc, ponieważ na forum istnieje zakaz umieszczania linków ( patrz regulamin). Linki można wstawiać w opcji URLu.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez alinka091 » 26 maja 2009, o 21:02

potas mam w normie, lekarz przepisał mi aspargin raz dziennie po pół tabletki...
przepraszam za tego linka, ale chciałam wstawić na szybko parę zdjęć, a w nim miałam akurat poukładane...
hm, wiem że te objawy mogą wskazywać na nerwicę, ale np. te kurcze łydek w nocy także?

załączę fragment zdjęcia ekg zrobionego w czasie odstawienia leków.
alinka091
Nowicjusz

Postprzez asocko » 26 maja 2009, o 21:04

Skurcze miesni czesto wynikaja z niedoborow magnezu. Pozdrawiam cieplo...
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez smuklaewa » 26 maja 2009, o 22:02

Niski poziom magnezu to arytmia serca i kurcze nocne łydek...zacznij jeść 3x magnez z witaminą B6przez miesiąc i patrz czy będzie poprawa...
smuklaewa
smile with me

Postprzez alinka091 » 26 maja 2009, o 22:11

jak biorę ten aspargin regularnie, to kurczy nie mam. wystarczy że raz zapomnę i w nocy mnie łapie... natomiast serce bije szybciej mimo tego magnezu i propranololu. zwłaszcza, jak mam nerwowy dzień, to chyba nic go nie zatrzyma.
dziękuję za podpowiedzi :->
alinka091
Nowicjusz

Postprzez smuklaewa » 26 maja 2009, o 23:23

alinka091 napisał(a):propranololu.
Poproś lekarza o betaloc 50mg dużo lepszy od propranolu ...i zażywasz raz dziennie bo działa 24 godz...
smuklaewa
smile with me

Postprzez mayra » 29 cze 2009, o 13:10

Witam serdecznie!
Lekarzem nie jestem, ale jak tak się na niektórych medyków patrzę to odnoszę wrażenie, że o przysiędze Hipokratesa zapomnieli wcześniej niż ją składali.
Jeśli chodzi o serce to tak jak pisała smuklaewa tarczyca ma wpływ na serce. Po raz pierwszy o wolach Hashimoto usłyszałam właśnie od p.kardiolog, był to rok 2000, później nigdy nie chciała tego potwierdzić na jakimkolwiek zaświadczeniu i mówiła, że tak naprawdę to nie musi być związane z sercem itp. mój endokrynolog zachowywał się dokładnie tak samo. Hashimoto wrzucono do tego worka bez dna jakim okresla się choroby autoimmunologiczne i tyle. Nikt nie chciał pokombinowac jak to mozliwe, żeby ośmioletnie dziecko miało chorobę, która powstaje pod wpływem przewlekłego stresu w wieku 45 lat, udawali, że problemu nie ma. Dobrze, że po latach sami dochodzą do wniosku, że można mieć Hashimoto i 18 lat :-)
Nie pokuszę się o stwierdzenie, że masz nerwicę, ale tak to wygląda.
Jak się czujesz alinko091 w porze wakacyjnej?
Pozdrawiam i tulę Was z całego serca
mayra
Nowicjusz

Postprzez alinka091 » 29 lip 2009, o 21:24

mayra napisał(a):Witam serdecznie!
Lekarzem nie jestem, ale jak tak się na niektórych medyków patrzę to odnoszę wrażenie, że o przysiędze Hipokratesa zapomnieli wcześniej niż ją składali.
Jeśli chodzi o serce to tak jak pisała smuklaewa tarczyca ma wpływ na serce. Po raz pierwszy o wolach Hashimoto usłyszałam właśnie od p.kardiolog, był to rok 2000, później nigdy nie chciała tego potwierdzić na jakimkolwiek zaświadczeniu i mówiła, że tak naprawdę to nie musi być związane z sercem itp. mój endokrynolog zachowywał się dokładnie tak samo. Hashimoto wrzucono do tego worka bez dna jakim okresla się choroby autoimmunologiczne i tyle. Nikt nie chciał pokombinowac jak to mozliwe, żeby ośmioletnie dziecko miało chorobę, która powstaje pod wpływem przewlekłego stresu w wieku 45 lat, udawali, że problemu nie ma. Dobrze, że po latach sami dochodzą do wniosku, że można mieć Hashimoto i 18 lat :-)
Nie pokuszę się o stwierdzenie, że masz nerwicę, ale tak to wygląda.
Jak się czujesz alinko091 w porze wakacyjnej?
Pozdrawiam i tulę Was z całego serca

U mnie bez zmian. Niedługo wybieram się do kardiologa. Jeśli ten stwierdzi, że z sercem w porządku, dam sobie spokój. Idę, bo endokrynolog nalega na konsultacje.
Ostatnio byłam na badaniach lekarskich na prawo jazdy. Lekarka twierdzi, że mam szmery w sercu. Podczas wcześniejszych badań szmerów nie miałam. Także nie wiem co o tym sądzić.
Pozdrawiam i dziękuję za rady.

[ Dodano: 2009-10-20, 20:48 ]
Witam ponownie.
Na wizycie u bardziej kompetentnego kardiologa wyszło w ukg że mam prolaps zastawki mitralnej (4-5mm) i minimalną falę zwrotną+ niedomykalność. Dostałam Concor Cor ale fatalnie się po nim czułam (zawroty głowy, osłabienie), teraz biorę Atenolol 25 mg 2 razy dziennie (czyli 50mg dziennie) i jest lepiej, można powiedzieć że kołatania ustały, męczliwość pozostała niestety i jest to bardzo frustrujące- w wieku 18lat nie móc pościelić łóżka bez zadyszki czy iść na spacer i nie przystawać co jakiś czas na odpoczynek.
W każdym razie mam pewien mały kłopot, otóż niedługo wybieram się na ważną dla mnie uroczystość i zastanawiam się jak to jest z alkoholem w moim przypadku. Obecnie po wypiciu małej ilości- np. kieliszek wina, czuję kołatanie i uczucie gorąca, przed problemami z sercem tego nie było, ogólnie nastrój bardzo pogarsza mi się po alkoholu, więc go unikam, a jeśli nawet wypiję to minimalną ilość.
Zastanawiam się czy w tym dniu nie brać leków, czy wziąć na parę godzin przed uroczystością, czy w ogóle podziękować za alkohol?
alinka091
Nowicjusz

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi