www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Czy bać się badań kardiologicznych?

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez goga » 12 mar 2010, o 13:03

Witam serdecznie!

Mam prośbę o podpowiedz.
Kto był na badaniach kardiologicznych w szpitalu?
Pytam,bo bardzo się boję,czy to są badania bolesne ?
Jeśli tak,to które?
Czy muszę się zgodzić na wszystkie,a może nie pytają?
Pozdrawiam cieplutko.
Gośka.
Ostatnio edytowano 16 mar 2010, o 21:30 przez goga, łącznie edytowano 1 raz
goga
Nowicjusz

Postprzez gabriela » 12 mar 2010, o 13:17

Większośc osób na forum była wielokrotnie badana w szpitalu /stacjonarnie pod względem kardiologicznym. Badania są bardzo różne - od ekg, echa serca, badań wysiłkowych, badanie Holtera, angiografii poprzez Tomografię czy Rezonans. Żadne z tych badań nie boli! Najczęściej badanie polega na przykładaniu elektrod w okolicy serca i monitorowaniu jego pracy. Obawiać można się wyników, jeśli jest jakiś problem, ale w żadnym wypadku badań - są bezbolesne i całkim spoko. Zatem goga zapomnij o lęku. Powodzenia! :-D
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez goga » 12 mar 2010, o 14:11

Dzięki stokrotne,na podniesieniu mnie na duchu.
Ja przeszłam badania,ale nie szpitalne tzn.takie jakie robi się w przychodniach.
Miałam robione:echo,ekg,tomografie serca,wysiłkowe i te wyniki nie wyszły żle,ale ja dalej żle bardzo się czuję i dlatego dostałam to skierowanie.
Boje się takiego badania,o którym słyszałam,że jest czasami robione,czyli przez połknięcie tzw.sądy,czyli przez żołądek,ale czy to możliwe w przypadku badań serca?
Proszę jeszcze o odpowiedz na to pytanie.
Pozdrawiam cieplutko.
Gośka.
goga
Nowicjusz

Postprzez gabriela » 12 mar 2010, o 14:25

goga napisał(a):,czyli przez połknięcie tzw.sądy,czyli przez żołądek,ale czy to możliwe w przypadku badań serca?
Zapewne chodzi o przezprzełykowe echo. Do przełyku wprowadza się elastyczny przewód wraz z głowicą ultrasonograficzną i z tej perspektywy ocenia się serce w wybranych sytuacjach klinicznych. Jest to bardzo dokładne badanie i zgoda - trochę nieprzyjemne. Trwa dość krótko i chodzi o to by w jego trakcie spokojnie oddychać ( mimo rurki w przełyku :-/ ). Miałam dwukrotnie przezprzełykowe echo, po badaniu wróciłam do domu, więc naprawdę nic strasznego. Nie radzę odmawiać uczestnictwa w badaniu, w końcu fachowcy wiedzą najlepiej, jakie badania są konieczne. Jeśli idziesz na badania do Ochojca - tym bardziej bądź spokojna. To świetna Klinika, miałam w niej różne badania wykonywane.
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez goga » 12 mar 2010, o 14:43

Oj,moja droga Ty jesteś jak dobra duszyczka :-)
Tak chodzi mi o takie badanie i tylko tego się boję.
Dlatego,że jestem strasznym nerwusem,że mam silny odruch wymioty i myślę,że bym się udusiła :-(
Badania będą w Tychach.
goga
Nowicjusz

Postprzez dana_meadbh » 13 mar 2010, o 10:25

Jeśli masz duży odruch wymiotny, powiedz o tym lekarzowi. Dostaniesz lepsze znieczulenie (psikają w gardło).
dana_meadbh
Hero

Postprzez asocko » 15 mar 2010, o 09:43

Miałam kiedyś podobne, bo sondę czegoś tam (nie pamiętam dokładnie czego) w brzuchu. Myślę, że to było nawet trudniejsze, bo rurka musiała dojść dużo głębiej niż do przełyku. Ale dałam radę... Pomimo, że wymiotuję od byle czego. Rzeczywiście grunt to spokój.
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Postprzez dana_meadbh » 15 mar 2010, o 19:55

Pewnie sonda żołądkowa. Kazali mi ją pomału łykać, zrobiłam to zbyt szybko, zwinęła się i musiałam jeszcze raz od początku łykać. Ohyda!
dana_meadbh
Hero

Postprzez afadro » 16 mar 2010, o 09:36

A mnie przy echu przezprzełykowym wstrzyknęli coś na uspokojenie bo tez nerwus jestem i mam straszny odruch wymiotny. Zrobiło mi się miło, śpiąco i badanie nawet nie wiem kiedy minęło.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez Pletwa » 16 mar 2010, o 17:35

Witam Ciebie Gośka ;-) Pozdrawiam ;-)
Nadszedł w końcu czas, wielkich zmian.
To co ważne pozostaje ważne, ale bez fanatyzmu :p
Płetwa <SławomiR> Katowice
Pletwa
VIP

Postprzez hudyjan » 16 mar 2010, o 21:37

Przyznaję, że to badanie jest wstrętne. W ciągu czternastu lat miałem to chyba z dziesięć razy. Najważniejsze to nie panikować, leżeć spokojnie i oddychać głęboko. Badanie trwa jakieś półtorej-dwie minuty, można więc wytrzymać. Badają szybko (nagrywają to), potem oglądają i opisują. Raz tylko jakaś idiotka w Aninie trzymała mnie z tą rurą w przełyku chyba z 15 minut, bo zamiast nagrać i potem opisać, to przyglądała się i pisała w czasie rzeczywistym. Może nie miała nagrywania- ja w każdym razie już prawie tam zdechłem.
Miłość to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
hudyjan
-# Moderator

Postprzez Marcin » 17 mar 2010, o 14:34

A w Holandii przed takim badaniem dali mi wybór: chcesz pan spać czy robimy bez usypiania? Wiadomo co wybrałem :-D. Ale to tylko taka dygresja.
Marcin
Profesjonalista

Postprzez dana_meadbh » 17 mar 2010, o 20:30

W Dr House'ie też usypiają. Naoglądali się telewizji i teraz znieczulenia im się zachciewa :mrgreen:
dana_meadbh
Hero

Postprzez arturro » 17 mar 2010, o 23:08

Dokładnie. Mięczaki ;-)
PS. Zaznaczam ze nie miałem na szczescie jeszcze tej przyjemnosci chociaż miałem już inne badania z łykaniem rury jak gastroskopie jak równiez inne badanie gdzie rura bynajmniej jedank nie wchodziła przez gardło ;-) I tak sie skończył mój wiek niewinności ;-)
arturro
-# Moderator

Postprzez Aga Wójciak » 18 mar 2010, o 15:06

...mięczaki,mięczaki...ale jakby zaproponowali Tobie usypianie,to na pewno byś skorzystał! :mrgreen: A co do niewinności-ja miałam Ciebie za takiego cichego i grzecznego-a tu proszę cicha woda brzegi rwie.... :-P Pozory mylą...Ale,w życiu podobno trzeba wszystkiego spróbować ;-)
Aga Wójciak
Weteran

Następna strona

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi