www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Brak jednej z tętnic w mózgu

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez szczypior » 21 sty 2011, o 13:40

Hej

Od dawna walcze z bolem glowy. Pisalem o tym juz w innym watku, ale przypomne - konkretnie mowa o tyle glowy - tam bol czesto jest nie do zniesienia. Dzieki betablokerom i innym lekom cisnienie zostalo opanowane - bole sa mniejsze, ale momentami i tak daje jest to "chodzenie po scianach". Na wiesc o zm neurolog skierowal mnie na angiografie glowy czyli badanie kola Wilisa. Wynik mam w rece - tetniakow w glowie nie ma, ale nie ma tez tętnicy łączącej tylnej... Okazuje sie, ze bez niej sie urodzilem. Aktualnie jestem w kropce, bo moj neurolog jest na feriach w Alpach,a w sieci o takich anomaliach jest jak na lekarstwo. Musze czekac na konsultacje.
Ktos z Was moze spotkal sie z czyms podobnym?
Pozdrawiam
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez gabriela » 21 sty 2011, o 13:58

Nie spotkałam się nigdy z podobną „anomalią” , ale wiadomo, że wszelkie braki natura sama wyrównuje tzn. jeśli czegoś jest mniej w organizmie ( np.jednej nerki), pozostałe/pozostała przejmują funkcje tego brakującego ogniwa. ( podobnie bywa z zapchanymi naczyniami krwionośnymi).
Pytanie, czy bóle głowy mają z tym związek, czy też są spowodowane innymi czynnikami ( w ZM norma). Ale jeden plus tego braku - natychmiast się sam nasuwa – brak jednej tętnicy oznacza mniejsze prawdopodobieństwo tętniaków :-D
Na Twoim miejscu zapakowałabym narty i w te Alpy za tym neurologiem ruszyła :-P
......i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
gabriela
-# JUNIOR ADMIN

Postprzez dekielek » 28 sty 2011, o 10:22

Współczuję,bo też często mam bóle głowy,ale po scianach aż nie chadzam,na szczęście.Raz nawet na tę okoliczność też zrobili mi tomografię w poszukiwaniu ewentualnego tętniaka.nie było,za to stwierdzili ewidentne ubytki kory mózgowej w dwóch płatach...Śmiałam się do łez.Mam nadzieję,że teoria Gabi o rekompensowaniu naturalnym ewentualnych niedoborów jest słuszna :-D
dekielek
Sympatyk

Postprzez szczypior » 21 lut 2011, o 16:06

Mialem okazje skonsultowac moj wynik z neurologiem. Podobno takie przypadki w naturze sie zdarzaja, a w swiecie Marfanow juz nic nie powinno dziwic:)
Grunt, ze badanie nie wykazalo tetniakow w mozgu. :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez dekielek » 22 lut 2011, o 21:26

No to super,trochę chyba spokojniej,co?
dekielek
Sympatyk

Postprzez szczypior » 22 lut 2011, o 22:15

tak.
Tyle, ze potwierdza sie fakt, ze modelem seryjnym nie jestem. Raczej emitowana edycja kolekcjonerska :mrgreen:
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez asocko » 24 lut 2011, o 09:33

...bo wszystko co oryginalne jest lepsze! :mrgreen:
Twoje życie jest takie, jakie są Twoje myśli.
asocko
VIP

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi