www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Pulsometr

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez smuklaewa » 31 sty 2013, o 14:28

Pulsometr to jest bardzo dobry pomysł,ja korzystałam z takiego urządzenia jeżdżąc na rowerze po operacji serca i byłam spokojna :-) .Dla sprawdzenia ciśnienia i wiarygodności pulsu woziłam ze sobą ciśnieniomierz nadgarstkowy :lol: .Jak wyniki były zadawalają :mrgreen: ce czyli mieszczące się w granicach to gnałam jak szalona z uśmiechem na twarzy.Wystarczyło jednak mieć wynik za wysoki ,to siadałam na ławeczce i odpoczywałam,można popaść w paranoję,jak człowiek bardzo się nakręci :roll: ,choć do wszystkiego możemy się przyzwyczaić.
JanK napisał(a):do wykorzystania przynajmniej na turnusie rehabilitacyjnym.
O tak ....pamiętam jak wędrowaliśmy,a potem odpoczywając każdy z uczestników miał mierzony puls i ciśnienie,są nawet pamiatkowe zdjęcia :mrgreen: :mrgreen:
„Znam takie Kocham Cię, które sprawia że istnieję”
smuklaewa
smile with me

Postprzez szczypior » 4 lut 2013, o 15:52

Z najnowszego numeru tygodnika Polityka

Lekarz kieszonkowy
Scanadu Scout swym obłym kształtem przypomina nieco elementy scenografii Star Treka – i nie jest to skojarzenie nieuzasadnione. Ten mały gadżet wyposażono m.in. w czujniki temperatury, pulsu, aktywności elektrycznej serca oraz natlenienia krwi. Wystarczy go wziąć w rękę, by skomunikował się bezprzewodowo (Bluetooth) z odpowiednią aplikacją (na urządzeniu z iOS lub Androidem), która naszkicuje wstępną diagnozę naszego stanu zdrowia. Oprogramowanie pozwala nie tylko na jednorazową ocenę bieżącej sytuacji, ale także na śledzenie przebiegu zdarzeń. W niepokojących sytuacjach odeśle do lekarza, w błahych – każe odpocząć. Scout to pierwsze z serii bardziej zaawansowanych osobistych gadżetów biomedycznych firmy Scanadu. ScanaFlu będzie potrafił analizować próbki śliny – pod kątem kilku podstawowych schorzeń układu oddechowego. ScanaFlo – oceni próbki moczu i orzeknie, czy nie jesteśmy w ciąży, czy nie szwankują nam nerki itd. Cena każdego z tych miniaturowych laboratoriów wynosić ma ok. 150 dol. Niewiele jak za asystenta, który może zadbać o nasze zdrowie.

Więcej pod adresem

Pulsometr na full wypasielink do strony polityki
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez czarna » 4 lut 2013, o 20:40

Przydałoby się go mieć :mrgreen:
...żyj tak abyś każdego wieczoru mógł powiedzieć to był udany dzień...
czarna
Stały bywalec

Poprzednia strona

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi