www.marfanforum.pl Forum osób ze schorzeniem tkanki łącznej
Największa, po Stowarzyszeniu Marfan Polska, baza wiedzy na temat Zespołu Marfana,
wsparcie i pomoc przyjaciół. Nie wahaj się pytać!

Szukaj na Forum

Pulsometr

Badania, które należy wykonywać przy ZM

Postprzez chester » 29 sty 2013, o 17:08

Witajcie!

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zakup pulsometru. Nie są to tanie zabawki a więc stąd pytanie tutaj na ile jest to dobry pomysł - tzn. jak uważacie. Ogólnie tętno mam niskie jednak szybko chodze, i wtedy podskakuje nawet do 120 co jak wiem nie sprzyja aorcie...
Czekam na opinie :-)
chester
Sympatyk

Postprzez Montana » 29 sty 2013, o 17:18

jeśli uważasz, że Ci to ułatwi zycie, to czemu nie :)
Co z tego, że Marfan brzmi dumnie jak kończy marnie
Montana
VIP

Postprzez szczypior » 29 sty 2013, o 19:09

moze lepszy holter skonsultowany z lekarzem?
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez chester » 29 sty 2013, o 19:13

Holter to tylko w domu, a pulsometr tylko na rękę i palec :) I można se iść pobiegać :)
chester
Sympatyk

Postprzez szczypior » 29 sty 2013, o 19:19

Z holterem robisz to samo co i bez niego
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez Gosieńka » 29 sty 2013, o 19:25

Jak dla mnie - niepotrzebny wydatek. Puls można sobie zmierzyć samemu, przykładając palce do szyi czy na nadgarstku. Wiadomo że podczas biegu puls masz wyższy i że biegi są raczej niewskazane w przypadku marfanów.
Carpe diem!
Gosieńka
VIP

Postprzez chester » 29 sty 2013, o 19:29

Nie nie, ja nie biegam. Aczkolwiek czasem podbiegam do pociągu... to też przeciwwskazane? :(

A pulsometr jest dobry bo alarmuje jak tętno osiągnie graniczną wartość.
chester
Sympatyk

Postprzez arturro » 29 sty 2013, o 19:29

A ja swego czasu po operacji kupilem sobie taki sprzęcior, na klatke piersiową. Myśałem że przyda mi sie jak na rowerku będę ćwiczył. Tylko że chyba z powodu mojej budowy ni za cholere nie chciał mi mierzyc pulsu. "Dziura" w klatce mi najwidoczniej przeszkaszała
arturro
-# Moderator

Postprzez szczypior » 29 sty 2013, o 19:33

chester napisał(a):Aczkolwiek czasem podbiegam do pociągu... to też przeciwwskazane?

Chester masz 26 lat. Nikt Ci nie powie, ze mozesz zrobic w biegu 6 krokow, bo po 7 Ci sie aorta rozciagnie. Mysl logicznie i sluchaj swojego organizmu. Wiesz co jest dla marfanow problemem i zagrozeniem, wiec polacz rozsadnie fakty ;-)
A pulsometr okay, pod warunkiem, ze nie stanie sie on zrodlem stresu podnoszacym jeszcze cisnienie.
Yes we can!
szczypior
Ekspert

Postprzez chester » 29 sty 2013, o 19:52

szczypior, masz 25 lat :P nie pouczaj starszych. Poza tym, tak można powiedzieć każdemu i zamknąć forum.

arturro, no właśnie są takie na palec też (tzn. zegarek + klips na palec) - aczkolwiek obawiam się o ich czułość przy tak chudych palcach :D
chester
Sympatyk

Postprzez Tomek78 » 30 sty 2013, o 07:59

Nie mówcie Chesterowi, że nic nie może, bo chłopak się załamie. Jak trzeba uciekać przed psem to nie będzie kalkulował czy bardziej opłaca mu się dać się pogryź, czy też zadbać o ciśnienie które w przypadku spotkania rozwścieczonego psa to i tak mu podskoczy czy by stał czy uciekał;)
Jakby tak na wszystko patrzył człowiek to z domu nie można byłoby wyjść, a w łóżku można byłoby tylko grzecznie spać;P
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez afadro » 30 sty 2013, o 09:17

Ale od leżenia w łóżku można odleżyn dostać i kolejny problem :mrgreen:
Ja tam też myślę, że to zbędny wydatek, po prostu staraj się nie chodzić za szybko...choć my marfani mamy długie nogi i nawet jak człowiek chce iść wolno to wychodzi szybko, i mama zawsze na mnie krzyczy że nadążyć za mną nie może, bo jeden mój krok to ona musi zrobić dwa :lol: Wszystko z rozsądkiem, nie przeginając ani w jedną ani w drugą stronę i będzie dobrze.
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez Tomek78 » 30 sty 2013, o 09:35

Asia jakby nie patrzył mamy podstawowo cztery strony ciała /dwa boczki, przód i tył/ dlatego żeby nie dostać odleżyn i znudzenia trzeba zmieniać pozycje :P
Jeśli chodzi o chodzenie to rzeczywiście robimy jeden krok, a inni najmniej dwa, ale mam wrażenie, że robimy to wolniej i wszystko się wyrównuje:)
Jeśli masz oczy patrz,
Jeśli widzisz spostrzegaj...
Tomek78
Adept

Postprzez afadro » 30 sty 2013, o 11:36

Holter ciśnieniowy - masakra, strasznie mi to działa na nerwy.
Tomek dobrze kombinujesz :lol:
Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem, dostałam życie by cieszyć się wszystkim.
afadro
Alfa&Omega

Postprzez JanK » 30 sty 2013, o 12:24

Bagatelizowanie sprawy badania pulsu (i odpowiadającego temu ciśnieniu krwi) jest moim zdaniem niewłaściwe.
Pulsometr jest bardzo dobrym rozwiązaniem jako nauka rozpoznawania jakiemu pulsowi odpowiada nasz bieżący wysiłek fizyczny. Właśnie ta bieżąca informacja (chwilowa) może nauczyć nas jak postępować aby nie przekraczać granicznego pulsu do 105 uderzeń na minutę.

Dlatego uważam propozycję chestera za bardzo słuszną i na pewno bardzo przydatną do nauczenia się jak przyśpiesza serce wraz z chwilowym wysiłkiem.

Czy będziemy korzystali w długim okresie z tego urządzenia ? - czy jedynie do kontroli bieżącej lub nauki to już inna sprawa.

Propozycja korzystania z tego urządzenia jest słuszna,
np. do wykorzystania przynajmniej na turnusie rehabilitacyjnym.
O planach zapominamy, działanie zostanie uwiecznione.
JanK
Ekspert

Następna strona

Powrót do Badania

• Nowe posty
  • Wątki bez odpowiedzi